Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 2019

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 2019
17.09.2019

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 59

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor!

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor! 

“Gelin hayatı birlikte paylaşalım” sloganıyla yola çıkan ve 350’ye yakın ödül alan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD), 20. yılını anlamlı bir gece ile kutladı. BEDD,  Danışmanlar Kurulu Başkanı Ediz Hun, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu ve birçok sanatçının katılımıyla gerçekleşen gecede, Vakıflaşma kararını açıkladı. 

Kısıtlı imkanlarla 20 yıl önce kuruldukları günden bu yana 25 bin engelliye ulaşan  BEDD, vakıflaşma kararı verdiğini açıkladı.  Gectiğimiz günlerde 20’inci yılını kutlayan BEDD bu anlamlı gecede yeni uygulamaya başladıkları engelli ve aileleri ile ilgili Koruyucu Aile Modelini de açıkladı. Bakanlar Kurulu kararı ile kamu yararına çalışan dernek statüsüne layık görülen BEDD’in 20’inci yıl kutlamasında muhteşem müzik performansı ile Göksel & Yudum & Elvan Orkestrası ve Türk sanat müziğinin eşsiz şarkılarını seslendiren Yıldırım Bekçi yer aldı.

Gecede konuşma yapan BEDD Genel Başkanı Kemal Demirel, “Kullanılmış bir masa ve sandalye ile yarım bir bedenle başlayan yolculuğumuz da, 25 bin engelliye tekerlekli sandalye teslim ederek yüzlerini güldürdük, sosyal yaşama kazandırdık, engellilere hizmet götürürken yaz-kış demedik, yollara düştük ve bu günlere geldik” dedi. BEDD Danışmanlar Kurulu Başkanı Ediz Hun ise, “20 yıldır derneğin faaliyetlerini çok yakından takip etmekteyim, engellilerin sosyalleşmesi ile ilgili tüm etkinliklerin içerisindeyim, gelinen nokta gurur vericidir. Vakıflaşma kararı ile hedefimiz ve amacımız doğrultusunda engelliler için çabamız devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Mustafa Yolaşan’ın sunuculuğunu gerçekleştirdiği gecede derneğin kuruluşundan bu yana desteklerini esirgemeyen kurum ve kişilere 20. Yıl teşekkür plaketleri de takdim edildi. 

BEDD Hakkında:

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği kamu yararına çalışan dernek statüsündedir. Derneğimiz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde toplanan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın gerekli tüm çalışmaları yapar.

Ortopedik engelliler için yapılacak çalışmalarla ilgili olarak kurumlar ve kişilerle işbirliği halindedir. Ortopedik engellilerin ruhen ve bedenen kendilerine yeterli gücü kazanabilmeleri için eğitici, birleştirici ve tedavi edici çalışmalarda bulunur. İş sahaları ve atölyeler açıp gerekli eğitimi sağlayarak bedensel engellileri tüketici pozisyonundan üretici bir birey konumuna getirerek topluma kazandırmayı hedefler. Engelli arkadaşlarımızın da üretkenlikleriyle ülke kaynaklarından eşit pay almalarını sağlar.

Engellilerin hak ve taleplerinin savunucusu, aynı zamanda takipçisi olmak, kimsesiz ve yardıma muhtaç engellilerin rehabilitasyonlarını sağlamak, ortopedik engelliler için gereken araç gereçleri temin etmek, maddi ve manevi yardımda bulunarak onlara ve ailelerine destek olmak derneğimizin öncelikleri arasındadır.

BEDD, engellileri temsil eden sivil toplum kuruluşları ile ortak sosyal faaliyet ve işbirliği yaparak insani ve barışçıl faaliyetlerde bulunmaktadır. Derneğimiz, her toplum bireyi gibi ortopedik engellilerin de her alanda yer almalarına destek vererek insanlığa örnek olabilecek düzeyde bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor!

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor!



Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 2019

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 2019

Related news

 • Stalinin ölüm maskesi, beklenenden katbekat fazlasına satıldı
 • 2019-2019 Vans Ayakkabılar İle Sokak Kombinleri
 • Tablet yüklenmezse ne yapmalıyım
 • Çocuklar için kar motosikletleri, Karlı expansların geliştirilmesi
 • Planlı Gebelik İçin yapılması gerekenler

 • Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 10

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor


  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 61

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 61

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 17

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 24

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 81

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 31

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 45

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 62

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 82

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 7

  Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Vakıflaşıyor 90