Battleship Potemkin - devrim gemisiBattleship Potemkin - devrim gemisi


Battleship Potemkin - devrim gemisi 8 17.02.2019, 13:01

Battleship Potemkin - devrim gemisi

Potemkin savaş gemisi başlatıldıEylül 1900 Nikolaev stokları ile. O zaman Karadeniz Filosunda en güçlü olarak kabul edildi. Bu geminin yaratılması, daha modern olanlara eskimiş olan daha teknik çözümlerden geçiş süreci için bir dönüm noktası oldu.Battleship Potemkin

Proje ve inşaatın gelişimi, ünlü gemi yapımcısı NE Kuteinikov'un bir öğrencisi olan mühendis E. Schott tarafından gerçekleştirildi.

Savaş gemisi Potemkin'in yükseltilmiş bir yarı tankı vardı.bir fırtına sırasında yayının yüzdürülebilirliğini azaltmaya izin veren ve aynı zamanda silahların su ekseninin üzerinde yedi buçuk metre kadar yükselebildi. İlk defa, merkezî kontrolün, topçu yangında topçu ateşinde kurularak yapıldı.

Ayrıca, "Potemkin" savaş gemisi en çokSıvı yakıt için su tüpü ünitelerinin yapımında yeni kazanlara sahip ilk gemi kullanıldı. Teknelerin ve teknelerin kaldırılması için Karadeniz Filosuna ilk defa vinçler kuruldu.

1902 yazında bu modern gemi,Sadece iki yıl yüzme, tamamlanma ve yeniden ekipman için gönderildi. Hizmete dönüşün başlangıç ​​şartları, kazan dairesinin ateşi tarafından bozuldu. Hasar önemliydi. Sonuç olarak,Savaş gemisi Rise Potemkin Tauriankazanları katı yakıtla ayarlayarak değiştirin. Kule zırhında da kusurlar bulundu. Sonuç olarak, geminin hizmete dönüşü 1904 yılına kadar ertelendi.

Savaş gemisi Potemkin 12.9 tonluk bir deplasmana sahipti, gövdesinin uzunluğu 113 metre, genişliği 8.4'tü. Gemi, 1100 ton yakıt rezerviyle 16.7 knot hızda hareket etti.

Savaş takımı andan itibaren kurulduonun yer imleri. Özellikle onun için çeşitli gemi uzmanlarıyla birlikte 36 deniz mürettebatı kuruldu: topçular, makinistler, madenciler. 1905 yılında "Prens Potemkin-Tavrichesky" nin lansmanı yapıldığı sırada, 26 subaydan 731 kişi hizmet etti.

Mürettebat kelimenin tam anlamıyla inşaatın başlangıcındanGemi Nikolayev'in devrimci görüşlü liman işçileri ile yakın temas kurdu. Gemide, Bolşevik edebiyatı bile dağıtıldı. Görünüşe göre, bu nedenle, Sivastopol tamamlanmasını yürütmek için karar verildi.Battleship Potemkin Ayaklanması

Şu anda filoda kupalar oluşturmaya başladıBolşevikler Yakhnovsky, Gladkov, Petrov liderliğinde Sosyal Demokratlar. Bir çok Rus limanının yerel devrimci örgütleriyle sürekli temas halinde olan bir topçu subayı Vakulenchuk olan Potemkin'de bir subay vardı.

1905 sonbaharında, bir silahlıgenel görünüm için belirleyici olan bir isyan. Bununla birlikte, savaş gemisi Potemkin, aylar önce ortaya çıkan isyan, planlanan olayları aştı. Bunun nedeni, komutanın çürümüş et yemeyi reddeden mürettebatın isyancı üyelerine yaptırmak istediği misilleme idi. Baskıya verilen tepki, denizcilerin silahsızlanma ve bir çarpışma tarafından silahsızlandırılmasıydı. Geminin komutanı ve birkaç kıdemli subay sırada öldü. Geri kalanlar tutuklu.

Aynı zamanda, Vakulenchuk, aslenSavaş gemisindeki ayaklanmaya karşı Potemkin-Tavrichesky, genel hareketten ayrıydı, yine de gemiyi kendi başına ele geçirdi. Ancak, yakında, genel bir ayaklanma sırasında, o öldürüldü ve Bolşevik Matyushenko devrimci fikirli geminin başında yükseldi. Onlar da Tenderovsky baskınında görevli olan destroyeri N 267'ye katıldılar. Çarın savaş gemisi "Potemkin" olduAsi Savaş Gemisidevrim gemisi.

Ancak, 18 haziranda, güçlü bir filo ile çevrildi.Onu yok etmek için onbir askeri gemi. Asi gemi batmaya karar verdiğinde, destroyerden hiç çekim yapılmadı: Yoldaşlarının yanında duran ekipleri, "fırtına" bağırışlarıyla güvertelere gitti.

Gemide bulunan savaş gemisihüküm ve su, Odessa limanında demir atmaya çalıştı ve sonra - zaten kraliyet ordusunu bekliyordu Feodosia. Constantia'ya gitmem ve gemiyi Rusya'ya iade eden Romen makamlarına teslim olmak zorunda kaldım.

Belleğinden silme çabasıyla isminin zırhlısı bile yeniden adlandırıldı ve ekibi siyasi göçmen olarak Romanya'da kaldı.

Battleship Potemkin - devrim gemisiBattleship Potemkin - devrim gemisi

Related news

 • Yemen ordusundan Hudeydede çatışmaların durduğu açıklaması
 • Nurgül Yeşilçay zümrüt yeşil göz makyajı eğitimi
 • Peynirli Ispanaklı Kiş Tarifi Videosu
 • Chevrolet Corvettein Evriminin Kısa Tarihi
 • Mon Platin kozmetik ürünleri: tüketici incelemeleri

 • Battleship Potemkin - devrim gemisi 24

  Battleship Potemkin - devrim gemisi


  Battleship Potemkin - devrim gemisi 19

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 59

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 89

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 41

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 75

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 6

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 69

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 100

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 99

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 32

  Battleship Potemkin - devrim gemisi 26