Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 2019

Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 2019
21.08.2019

Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 56

Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları

Rus İmparatorluğu dünyanın en büyüğü oldutahıl ihracatçısı. Dünya Savaşı koşullarında bile, tüm Avrupa ülkeleri nüfusun teminine yönelik kart sistemine geçmeye zorlandığında, ülkemizde ekmek ve diğer ürünler mağazada serbestçe satın alınabilir.

bakir toprakların gelişiminin başlangıcı

Sorunlar daha sonra, 1917 Ekiminden sonra başladı. Yeni Ekonomi Politikası onlara karar vermiş gibi görünüyor, ancak bunun uzun süredir değil, uzun sürdüğü ortaya çıktı ...

Kolektivizasyon, açlık ve diğer birçok şeyin dehşeti üzerineMarksizmin uygulamaya girişinin sonuçları hakkında, arazinin altıda biri hakkında çok şey yazılmıştır. Sonra yoksunluk ve zorluklara atfedilebilecek bir savaş vardı. Şimdi, onun için olmasaydı, lanetledik, iyileşirdik ...

Sovyet liderliği, her türlü problemi en basit yollarla çözmeye çalıştı. Kompleks, genel bir gelişimden yoksun, sabırsız.

Stalin'in ölümünden sonra, CPSU Merkez Komitesinin yeni sekreteri,Bu sefer General değil, fakat birincisi, yine insanlara nihayet nasıl besleneceğini düşündüm. SSCB'nin geniş bir haritasında, düz çizgilerle çizilen çizgilere (bu, hükümdarın altında harcanan Joseph Vissarionovich idi) büyük ve seyrek nüfuslu bir Kazakistan'a dikkat çekildi. Ve eğer alırsan, buğdayla ekersen?

bakir topraklar gelişim yılı başlangıcı

Şubat 1945'te bakir toprakların gelişiminin başlangıcıKazak Komünistleri tarafından KazSSR Komünist Partisi'nin Yedinci Kongresi'nde bir yıl başlatıldı. Bununla birlikte, ölçek, Birlik ölçeğinde tahıl sorununu çözmek için gerekli olan değildi. Yerel girişim desteklenmeli.

23 Şubat 1954'te Merkez Komitesinin toplantısı düzenlenmiştir.Urallar, Sibirya, Volga bölgesi ve hatta Kafkasya'nın da dahil olduğu, SSCB'nin farklı bölgelerindeki toprakları genişletme meselesini doğrudan gündeme getirdi, fakat herkese, devrimci tarımsal dönüşümlerin ana arenasının Kazakistan olacağı açıktı. Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ilan edildi. Plenum'un kapanış tarihi 2 Mart tarihi oldu.

bakir arazi gelişme tarihinin başlangıcı

Görevler büyük ölçekliydi: 13 milyon hektar eker, bir milyar yıllık hasat olsun. Bunun için ne gerekiyor? İnsanlar ve teknoloji. Daha yakın zamanlarda, işçiler ve sınırsız miktarlarda ücretsiz Gulag temin edebilir. Şimdi farklı davranmalıydık. Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı, doğanın kendisine meydan okumaya cesaret eden “yeni yerleşimciler” i yücelten büyük bir propaganda kampanyasıyla desteklendi. Film ekranlarında sıklıkla gerçekleşen coşku, gerçek hayatta olduğundan, gerekli maddi takviye. İnsanlar faydalar, asansörler ve faydalarla doluyordu. Bunlara ek olarak, bir kredi de verildi - 10,000 için 10,000, aynı zamanda sadece 6.500 ruble vermek gerekiyordu. Ve serbest seyahat.

Hiç kimse bir sonuç bekleyemezdi.bakir toprakların gelişmesine yol açmıştır. 1955 yılı, beklenmedik bir şekilde, doğal olarak kimsenin hazırlanmadığı verimli hale geldi. Tahılı ihraç edecek hiçbir şey yoktu ve hiçbir yer yoktu. Asansörler ve diğer altyapılar gibi önemsiz şeyler hakkında, bu kahramanca yıllarda yansıtmıyordu.

bakir arazi gelişme tarihinin başlangıcı

Yeniden yerleşmeye karar veren meraklılar,kendilerini son derece sert koşullarda buldular. Çadır ve dugoutlarda yaşamak zorunda kaldım, iklim şiddetliydi. Ayrıca, toplumsal kompozisyon homojen değildi, inşaatçıların yerleşimlerinde düzeni korumak zordu. Kazak steplerine sadece Komsomol gönüllülerini değil, aynı zamanda suçlu geçmişi olan ve hatta bazen de şimdikileri olan insanlara da gittiler.

Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı başka bir şey yarattıSorun ekolojik. Verimli tabaka alışılmadık derecede ince, derin sürtünme toprak erozyonuna ve toz fırtınalarına yol açtı. Bilimsel bir yaklaşımın olmaması ve buna karşılık gelen tarımsal araştırmaların (ve onlar için zamanın olmadığı bir zamanın olması), Kazakistan tarımında geleneksel olan hayvancılık sektörünün verimliliğinde bir azalma olan acınacak sonuçları ortaya çıktı.

Sosyal ve tarımsal ölçektebakire destan eşit bilmiyordu. SSCB'nin farklı cumhuriyetlerinden 650 bin kişi Kazakistan'a taşındı. Daha sonraki uygulamalarda da görüldüğü gibi, neredeyse yarısı milyonu davanın önyargısına uğramadan kendi topraklarında kalabildi.

Yüzde yetmiş planlı artışTarımsal üretim daha mütevazı bir şekle dönüştü -% 15. Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı hazırlanmadı.

Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 2019

Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 2019

Related news

 • RENKLİ BAMBU ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU ANLATIMLI
 • Kahvaltıda Çikolatalı Kalpler Hazırlama
 • Coheed and Cambria Şarkıları
 • Kırmızı Mercimek: Vejetaryen Mutfağı Tarifler
 • PATLICANLI ETİMEK DİLİMLERİ Enfes Yemek Tarifleri

 • Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 76

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları


  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 26

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 12

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 29

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 68

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 52

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 72

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 84

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 81

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 8

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 94

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 75

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 78

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 35

  Bakir toprakların gelişiminin başlangıcı ve kahramanlık destanının sonuçları 86