Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması 84 25.01.2019, 16:13

Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması

Bitki anlaşılmaz noktalarla kaplıysa,Dökülme yaprakları ya da kurur, belki de eser elementlerden yoksundur. Bahçe yetiştiriciliğinde borik asidin doğru kullanılması, oluşan yumurta miktarını önemli ölçüde artırabilir ve olası hasat kaybını önleyebilir.bahçıvanlıkta borik asit uygulaması

Çoğu kez borik üst giydirmeüzüm. Tomurcukların tek bir işlenmesi gelecekteki verimin% 20 veya daha fazlasını artırabilir. Böyle inanılmaz bir etki, çiçeklerin ve küçük osseanilerin yumurtalıklarının korunması nedeniyle başarılır. Yabancı uzmanlar suyun litresi başına 3,5 g gübre dozunu önermektedir. Yaz aylarında yaşayan sakinler, bahçecilikteki borik asidin, litre su başına bir gramdan daha fazla bir miktarda kullanılamayacağını söylüyor. Bununla birlikte, 10 litre başına 20 g dozaj en yaygın ve etkilidir. Zamanında işleme, genç sürgünlerin büyümesini geliştirir ve toplam sayısını arttırır. Bahçecilikte borik asidin kullanılması meyve ağaçlarının yetersiz meyve ağaçlarının oluşum problemini başarıyla çözmektedir. Önümüzdeki sezonda daha büyük bir hasat elde etmek için bitkilere son meyve hasatından hemen sonra püskürtülür. Olumlu etkiyi uzunca bir süre korumak için, yaprak üstü pansuman her yıl tekrarlanır. Kararlı meyve vermede ve üzüm verimi arttıkça, bor preparatı ve çinko karışımı hacimlerin en az üçte biri kullanılır. Üzüm işleme için mineral gübreleme dozu: 10 litre başına 10 g. Çilek ve meyvelerdeki şeker içeriğini artırmak, borik asitin gösterdiği bir diğer yararlı özelliktir.bahçecilikte borik asit

Bahçecilikte herhangi bir gübre uygulaması her zamanmümkün olan en kısa sürede daha büyük bir hasat alma arzusu ile ilişkilidir. Bor preparatı ve süperfosfatın kullanılması, çilek tadını büyük ölçüde geliştirir. İşlenmiş ağaçlar daha tatlı ve daha az sulu meyveler verir, bu meyveler kırılmaz ve yağışlı yıllarda çürümez. Meyve büyüklüğü normale ulaştığında gübreler getirilmelidir, böylece eser elementler sadece hamurun bileşimini etkiler. Verimde niteliksel bir artış sağlamak için, bahçeciliğe borik asit kullanımı düzenli olmalıdır. İdeal seçenek, yılda iki kez püskürtme olacaktır: tomurcuklanma sırasında ve doğrudan çiçek açma sırasında. Verimde büyük bir artış, özellikle kuru yıllarda çinko, bor ve manganezden besleme sağlar.

bahçıvanlıkta borik asit uygulaması

Bahçecilikte borik asit uygulaması içinsınır bitkilerin normal ekimi için zorunlu bir faktör olarak kabul edilir, Rusya'da gübre kullanımı yazlık sakinin kişisel bir karardır. Bahçecilik ve bağcılık için bu mikro elementin yetkin kullanımı için, tavsiye edilen dozu ve takvim için mevsimlik takvimi izlemek gereklidir. Bor gübrelerinde çeşitli çeşitler vardır:

 1. Borik süperfosfat - gübreleme içeren ana bor olarak kullanılan granüller formunda bulunur.
 2. Çift tanecikli bor superfosfat - yatakların ön işlemesi için kullanılır.
 3. Bura - bitkiler tarafından kolaylıkla asimile edilir ve bitkilerin yaprak ve sıradan kök pansumanlarına uygundur.
 4. Borik asit - kristaller veya minik parlak ölçekler halinde satılır. Bu, bu gübrenin en yoğun üretim şeklidir. Kök olmayan spreyleme için bir çözelti şeklinde kullanılır.

Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanmasıgaleriler Goruntuler fotograflar resim Fotograf

Related news

 • Akciğer grafisi ve kullanımı. Akciğer fotoğrafçılığının modern yöntemi
 • Türk sineması küresel oyuncu olacak
 • Aradığım Benim
 • Senaryo Yeni Yıl kurumsal

 • Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması 97

  Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması


  Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması 22

  Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması 58

  Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması 72

  Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması 62

  Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması 61

  Bahçıvanlıkla Borik Asitinin Makul Olarak Uygulanması 69