Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 2019

Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 2019
23.07.2019

Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 26

Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır

Muhtemelen, herhangi bir Rus bunu kabul edecektirbahçede dinlenme, hayatta en büyük hazlardan biridir. Dikkatle donatılmış cennet köşesi, zardergannom şehir makyaj metropolünün fiziksel ve ahlaki sakinleri için dinlenme, sinirlerinizi koyma ve sadece doğanın göğüsündeki sevdikleriyle rahatlama fırsatı verir.

Bahçe manzarası ve çeşitleri

Bu güzel yaz günlerinde mükemmel bir yardımcı.bir yaz konutu üzerinde bahçe manzaralı olacak. Çatı altındaki serin gölgede, sıcak öğleden sonraya ya da bir kitap, bir bardak çay ya da bir bardak şarap eşliğinde yaz yağmurunda vakit geçirmek çok güzel! Tahta, hayal gücü ile yapılırsa bahçenin ana dekorasyonu haline gelebilir, amacına ve sahibinin doğasına uygundur.

Kendi başına inşa edilebilir veyasipariş uzmanları. Sitenize kurulumuna başlamadan önce, tarlayın boyutları üzerinde stil ve düşünmeye karar vermek gerekir. Başlangıçta olmayanlar için, görünüşte komplikasyonsuz yapıların mevcut çeşitliliğinin ne kadar büyük olduğunu hayal etmek zordur.

bahçe tezgahları ve türleri

Bahçe bahçe ve görüşlerini büyükhem iç mekan tasarımı hem de dış mekan tasarımı için farklı seçenekleri olan çok sayıda bina. Bir karar vermeden önce, temel tiplerini öğrenelim.

Doğu arbor

Oryantal stilde orijinal çardak farklıdır.kıvrık dekor. Çoğu kule ve kubbe şeklindeki bir çatı bulunan küçük bir doğu tapınağı gibi görünebilir. Kurarken ahşap, taş, cam ve tuğlalar kullanılır. Duvarlar oryantal tarzda tablolar veya bambu plakalarla süslenebilir.

Bu tarzda yapılmış bir gazebo,dinlenme, iç ve dış, düşük banklar veya hatta en gerçek kanepe ile donatılmış. Böyle bir bakışın yakınında organik olarak metal takılar, çiçek yatakları ve gül çalıları gibi görünün.

Klasik stili tercih ederseniz,Tasarım daha sıkı bir şekilde kontrol edilmeli ve uygulanmalıdır. Taban herhangi biri olabilir - dikdörtgen, kare veya yuvarlak. Tasarım net oranlara dayanmalıdır. Klasik tarzdaki konstrüksiyon ahşap, tuğla, beton veya doğal taştan da yapılabilir. Bu durumda, cam da uygun olacaktır.

çardak

Yukarıdakilerin başka bir türümimari form - pergola ("gölgelik" olarak tercüme edilir). Böyle bir bahçe çardağının ve türünün son zamanlarda hafifçe çekilmemiş olması. Ancak bu günlerde bu binalar, ereksiyon kolaylığı nedeniyle popülerlik zirvesini yaşıyor.

Pergolaların yapımının temeli kemerdir.ızgara. Çoğu zaman, bitkilerle kaplıdır ve olağanüstü bir konfor ve içeride kalın bir gölge yaratır. Böyle basit bir bina farklı amaçlar için kullanılabilir. Bir gölgelik şeklinde yapılmış bir bahçe çadırı-çardağı ise, çocuklar altında oynayabilir, yetişkinler dinlenebilir veya hatta bir araba saklanabilir. Pergola, bir perde şeklinde, dinlenme köşesinin ve avlunun dekoratif bölümünün mükemmel bir çeşididir.

 barbekü ile gazebo

Bahçenin derinliklerinde oluşan bir çardak yol açabilirkemerler dizisi. En kolay yol onları yapmaktır, ancak bu gerekli değildir. İyi düşünülmüş, dikdörtgen ve hatta fan şeklinde olabilirler. Ereksiyonlarında kullanılan malzeme pratikte herhangi bir şey olabilir - taş ve ahşaptan metale hatta plastikten. Bir tasarımda iki veya daha fazla çeşidi birleştirmek mümkündür.

Arbor Barbekü

Kural olarak, çardakta gazebo amacıHer zaman arkadaşlarınızla veya ailenizle rahatlamaya, pikniğe sahip olma fırsatına sahiptir ve bu sayede misafirlerin alabileceği barbekü bulunan çeşitli çardaklar vardır. Barbekü veya barbekünün varlığı çok avantaj sağlar. Ve cihazlarının en popüler malzemesi ortak bir tuğladır.

Bu malzemeden katlanmış barbekü veya barbeküGüvenilirlik ve dayanıklılığa sahiptir, rahat bir şekilde yerleştirilebilir, iyi bir ısı kapasitesine ve nispeten düşük bir maliyete sahiptir ve aynı zamanda hazır yemeklerin tadını korur ve vurgulamaktadır. Tuğla mangalda da madenciler var. Bunlar, yapının büyüklüğünü ve hareketsizliğini ve yapılandırmasını önceden düşünme ihtiyacını içerir.

En ekonomik seçenek barbeküli bir çardaktır.veya kare şeklindeki bir mangal. Çoğu zaman, yapının temeli ahşap direklerdir, bunların sayısı yapının büyüklüğüne bağlıdır. Merkezde tuğladan yapılmış bir barbekü var. Barbekü şeklinde bir bahçe şeklindeki bahçe pavyonları, bir kural olarak, bahçe arsasının uyumunu bozmamakta ve yapı malzemelerini mümkün olduğunca verimli bir şekilde kullanmaktadır.

Diğer çeşitleri

Daha karmaşık seçenekler ile ilgileniyorsanızbahçe bahçeleri, bina sekizgen yapılabilir. Sadece ahşaptan değil, diğer malzemelerden de yapılır. Yapıldığında en önemli şey, böyle bir yapının tasarımını anlamak ve dikkatlice bir plan çizmektir.

çardak boyutları

Arbors da cama eklenebilirortak bir duvar ve dekoratif bir gölgelik ile bir ev. Bu tip küçük bir yapı için en mütevazı bir bahçede bile bir yer var. Yerleşik bir fırın içinde, böyle bir çardak yaz mutfağı olarak kullanılabilir - pratik ve orijinal, sadece biraz fantezi uygulamak gerekir.

Doğa severler

Doğal malzemelerin hayranı iseniz,ahşaptan yapılmış bir bahçe çardak sizin için bir seçenek. Bunu oluşturduğunuzda, özellikle de bu malzemeyle nasıl çalışacağınızı ve seveceğinizi biliyorsanız, kendi tasarım fikirlerinin çoğunu gerçekleştirebilirsiniz. El emeği elemanınız değilse, uzmanlar tarafından ahşap bir çardak montajını sipariş edebilirsiniz.

Ülkede böyle bir çardak inşaatı varartılar ve eksiler. Avantajlar arasında, yüksek ereksiyon hızı ve yapı malzemesinin nispi ucuzluğu sayılabilir. Buna ek olarak, çardakınız doğal, çevre dostu olacak ve çevredeki manzaraya mükemmel bir şekilde uyacaktır. Evet, ve inşa etmede çok deneyimli olmayan bir insan bile yapabilir.

Ahşap çardakların dezavantajı, belki de, bir - yapı malzemesinin göreli kırılganlığıdır. Ancak, yetkili ön işlemle sıfırdan başarıyla sıfıra indirilebilir.

Başka hangi ahşap arbörler olabilir?

Profesyonel yapılmış gazeboçok güzel görünüyor ve aynı zamanda dayanıklı ve dayanıklı olacak. Bu durumda düzen çok farklı ve ek harici tasarım neredeyse gerekli değildir. Bahçe mobilyaları bir temele, ya da sadece zeminde durabilen - kendi parametreleri ve toprak özelliklerine göre. Özellikle güzel sivri çatılı bir çardak olacaktır.

Bahçe evleri-ahşaptan yapılmış çardaklaraçık veya kapalı Tasarımları, bir kural olarak, basit ve oldukça şık ve hatta zarif görünüyorlar. Binanın içinde, hafif taşınabilir mobilyalar da en sık tahtadan kurulur ve bu da dinlenme köşesinin tasarımına aynı tarzda karar vermenize olanak tanır. Bu çardaklar sıcak günlerde çok rahattır. Boğucu güneş veya hafif yaz yağmuru, kendi bahçenizde vakit geçirmekten zevk almaz.

bir ağaçtan bahçe çardak

Daha ayrıntılı bir şekilde tercih edersenizKışın kullanılabilen bina, ahşap pergola'nın kapalı tipinde durmaya değer. Duvarları, keskin sonbahar rüzgarı ve soğuk yağmura karşı sizi koruyacak kafes veya düz olabilir. Eğer pavyon camla kaplanmışsa, açık bir versiyon elde edebilirsiniz - camın çıkarılabilir olması durumunda. Ve portatif soba veya barbekü için sabit bir yere dikkat edin - böyle bir çardak tamamen yaz mutfağının yerini alacaktır.

Çelik yapılar

Bir çardak inşa ederken, ahşap ek olarak, yapabilirsinizkullanım ve metal. Bu malzemeden yapılan inşaatlar bu günlerde çok yaygın. Kullanımı kolaydır ve ayrıca herhangi bir yere demonte edilebilir ve nakledilebilir. Güzel pavyonlar soğuk dövme ile metalden yapılmıştır. Alternatif bir seçenek, güvenilir profil borularının bir tabanı olarak kullanılmasıdır.

Metal gazebosun avantajları - inHerhangi bir yerde ve herhangi bir yüzeyde pratik olarak montaj imkanı. Gerekirse kendiniz yapabilirsiniz, rengi değiştirin - sadece yeniden boyayın. Böyle bir gazebo, korozyon işleminin yüksek kalitede olması, uzun bir servis ömrüne sahip olması, dış hava koşullarına dayanıklı olması ve kural olarak herhangi bir alan için uygun evrensel bir tasarıma sahip olması şartıyla. Bir kubbe kumaş tentesi olarak, hafif metalden yapılmış bahçe armatürleri parlak ve modern görünmektedir.

Böyle küçük bir gazebo dezavantajları, anaBunlar - metalin paslanmaya eğilimli olmasıdır. Ancak bu sorun, antikorozif maddeler kullanılarak ve renklenmenin periyodik olarak güncellenmesiyle kolayca önlenebilir. Diğer bir dezavantaj, tasarımın güneşte çok ısınabileceğidir. Sıcak metalin çardağının içinde çok rahat olmayacak. Yine de, bugünlerde metal çardaklar daha popüler hale geliyor. Parsellerin sahipleri, tasarımın güvenilirliği ve dış ve iç tasarım için çeşitli seçeneklerle bağlantılı olarak tercih ederler.

Hepsi piknik için!

Ama arborumuza barbekü ile geri dönüyoruz. Rusya'da farklı tasarımlı barbekülerle donatılmış binalar, Avrupa'dan çok daha geç popüler olmaya başladı. Bunun nedeni, sıcak bir günde oturabileceğiniz ve bir piknik için et yiyebileceğiniz yeşil çim ile kendi evinizin olması normal olan Amerikan yaşam tarzıdır.

Çoğu Rus, bildiğiniz gibi,Şehir içi daireler ve yaz mevsiminde mangal gezileri için ülkeye ya da bir kır evine kaçmaya çalışırken her ne pahasına olursa olsun. Zamanla, bu mimari form - bir bahçe çarmığı ve fırınlarla donatılmış çeşitleri yaygınlaşmıştır.

Herhangi bir açık veya camlı montajıPergolalar çoğu inşaat firmasında sipariş edilebilir. Uzman şirketin işçileri doğrudan bahçe arsasına gelecek ve yapıyı sahaya monte edecekler. Tabii ki, bu çardakların fiyatı kendi elleriyle inşa edilenlerden daha yüksektir.

bahçe çadırı çardak

Bir bahçe gazebo için ne kadar sipariş olacakuzmanlar? Bütçeden lükse kadar seçenekler çoktur - hepsi seçilen malzemeye, boyutlara, tasarımın karmaşıklığına ve bitişiğine bağlıdır. Kural olarak, ahşaptan prefabrik yapılar için fiyatlar 30-35 bin ruble arasında başlar. Aynı gazebo, "anahtar teslim" monte, daha fazla mal olacak - onun maliyeti 50 ve 70 bin ruble ve daha fazla - 100 000 kadar olabilir. Yani kendi ellerinizle dikim yaparken tasarruf önemli olabilir.

Bu arbors nasıl

Bir kural olarak, çardak ile barbekü tasarımıyarı açık bir pavyon. Arka duvar genellikle tuğladan yapılır. Ankastre fırın veya şömine vardır. Bazı durumlarda, yerleşik fırının mutlaka birleşik veya ayrı bir eleman olarak bir başlığı vardır.

Ereksiyonun inceliklerini bilmeyen bir adamfırınlar, sağlanan başlık ile hazır bir şömine satın almak ve kurmak en iyisidir. Eh, etrafındaki ahşap bir çardak dikilerek kendi olacaklar.

Barbekü ile bahçe çardak

Sabit tuğla fırın-şömine - enBahçede piknik düzenlemek için basit, kullanışlı ve ucuz bir seçenek. Ama taşınabilir bir ızgarayı kullanmak daha da kolay. Hafif metal yapı, evden herhangi bir gazeboya ve kullanımdan sonra geri dönmek için - geri dönmek kolaydır. Güneşli günlerde doğrudan açık gökyüzünün altında çimin üzerine kurulabilir. Tekerlekler üzerinde hareket eden gaz veya dövme soba üzerinde taşınabilir bir ızgara olabilir. Mobil konstrüksiyonun avantajları, olayın bitiminden sonra hızlı sökme ve evde veya garajda istifleme olasılığıdır.

Taşınabilir sürümü

Ancak, gazeboda yerleşik şömine veya soba -zorunlu bir unsur değildir. Özellikle aileniz varsa - barbekü ve barbekü ile sık sık yapılan etkinliklerin hayranları değil. Olağan üstü kapalı bir çardak dikmek mümkündür, burası için bir şiş kebap, et ya da bir garnitür ile balık pişirebileceğiniz yüksek bacaklı portatif bir barbekü için yer sağlar.

Binada gazeboyu dikkate almak önemlidir.aslında bahçe mobilyaları ve servis masası için belirli bir bölge sağlamak gerekli olacaktır. İkincisi ayrıca taşınabilir ve tekerleklerle taşınabilir. Bu masada, evinizdeki tüm yiyecek ve mutfak aksesuarlarını çardak içine koyabilir, ağır yüklerden ellerinizi boşaltabilirsiniz.

tenteler bahçe arbors

Senin pergola veya gazebo yarı açık isetürü, kenarında kömür için çıkarılabilir metal geçme parça ile şömine ve ızgara eklemek mümkündür. Onun yapısı uygun gıdalar, mutfak eşyaları ve baharatlar için masa üstü içerebilir.

Soğuk bir engel değil

Için güvenilir bir bahçe bower gerekiyorsaArkadaşlarınızla ve kışın toplayabileceğiniz her mevsim için villa, astarın içinden kesilmiş metal bir çerçevenin yapılmasını öneriyoruz. Uzun ömürlülüğü artırmak için, taş destekleri üzerinde pergola düzenleyin. Bununla birlikte, bir taş veya beton temeli monte edilmiş olması koşuluyla ahşap versiyon oldukça güvenilir olabilir. Yağmur ve sürekli nemliliğin, çürümenin ve ahşabın deformasyonunun ana nedeni olduğunu unutmayın.

Beceriler, fanteziler veya sadece arzularıözel bir inşaat firmasında, özel bir inşaat firmasında, anahtar teslimi inşaatı tamamlamak için ayrı bir gazebo projesinden sipariş verebilirsiniz.

Yapı size ihtiyaç duysa bileSadece bir süreliğine, katlanabilir portatif bir bina kiralamak mümkündür. Tabii ki, hizmet fiyatları, kullanılan yapı malzemesinin büyüklüğü, kalitesine ve diğer belirli özelliklere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 2019

Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 2019

Related news

 • Çorbaların nasıl tedavi edileceğine dair birçok reçeteler vardır, ancak bunların hepsi doktor tavsiyesiyle şiddetle tavsiye edilir
 • Beşamel Soslu Karnabahar Tarifi Videosu
 • Taner Özdeş kimdir
 • AKPden Kadir Mısıroğlu Açıklaması: Hasta Ziyaretinin İdeolojisi Olmaz
 • Kuşatma

 • Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 40

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır


  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 17

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 72

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 93

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 34

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 42

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 20

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 4

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 58

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 25

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 47

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 99

  Bahçe gazebosu ve görüşleri. Barbekü ile tahta hasır 12