Baş previa. İyi mi kötü mü 2019

Baş previa. İyi mi kötü mü 2019 Baş previa. İyi mi kötü mü

Baş previa. İyi mi kötü mü?

Tıbbi terim "baş""Bu, doğumun gidişatını nasıl etkileyecek? Doktor beynin parietal veya baş ağrısı olduğunu söylese de endişe etme değeri var mı? Bütün soruları mümkün olduğunca açık tutmaya çalışacağız.

Bu önemli bir faktördür, çoğu zaman akış belirlerve doğumun doğası. Uzmanlar hamilelik boyunca fethedilen ceninin uterusta yerini belirtir. En uygun baş tanıtımıdır. Çocuğun bulunduğu bölgeye bağlı olarak doğumdan önce gelen doktor, tek başına doğum yapıp seçmeme veya sezaryen alıp almama konusunda karar verebilir.

gebelik gelişim evreleriÇocuk uterus kafasının serviksine dönebilir,kalçalar, bacaklar veya yan. Yatak taşıma sürecinde çocuklar pozisyon değiştirir. Gebeliğin farklı gelişim evreleri, bebeğin farklı aktivite düzeyleri ile karakterizedir. Çocuk, bir günde birkaç kez pelvik, kafa veya enine pozisyon alabilir. Bu kesinlikle normal kabul edilir. Bununla birlikte, pozisyon değişikliğinin erken evrelerinde sıklıkla doğum gerçekleşirse, doğum ne kadar yakın olursa bebeğin sakinleşeceği ve etkinliği o kadar az olur.

Uzmanlar süreci ultrason yardımı ile kontrol ediyorlar12., 24. ve 33. haftalarda. Bununla birlikte, fetusa 28-32 hafta içinde sunulması konusunda özel dikkat gösteriliyor. Şu anda, fetus en fizyolojik veya baş sunumu alır. 34 haftadan sonra bir çocuğun ağırlığını ve boyutunu hızla artıracağı ve kalan alanının az olması nedeniyle pozisyon değişikliği yapmak zordur.

fetus kafa sunumuGebeliğe yönelen bir jinekolog,bebeğin baş aşağı olması, çoğu durumda doğum süreci normal olacak demektir. Bununla birlikte, ceninin kafa sunumunda birkaç farklı türü vardır ve bu da yakın dikkat göstermelidir.

 • Çocuğun sırtına dönme yönüannenin karın duvarına veya omurgasına. Arkanın annenin omurgasına yönlendirilmesi daha iyi. Bu durumda, özellikle baş göğüsten bastırılırsa, doğum daha kolay gerçekleşir. Bu pozisyon en uygun olarak değerlendirilir. Ana bebek sayısı, yaklaşık% 97, bu yeri tam olarak işgal ediyor.
 • Ayrıca sağ taraflı pozisyonu veya sol taraflı ayırın. Çocuklar sağa veya sola hafifçe dönebilir.
 • Frontal, oksipital, paryetal, yüz sunumu. Çocuğun hangi kısmına doğum yapmadan önce servikse baktığı, bu parametre belirlenir. En doğru ve daha az travmatik, çocuğun fleksör oksipital eğilimidir. Diğer durumlarda anne ve çocuğa zarar verme ihtimali artmaktadır. Fotoğrafın aşağıda sunulduğu fetüsün yüz tanıtımı özellikle tehlikelidir.

sefalik sunumAncak, bebek çok doğru olmasa biledoğumdan önce pozisyon, bu paniklemeye başlamak gerektiği anlamına gelmez. Tam tersi. Bir kadının sakinleşmesi ve doğum yapan doktora güvenmesi gerekir. Doktorun talimatlarını takip ederseniz, molalardan kaçınmak ve bebeği incitmeme olasılığı birkaç kez artar. Yalnızca sizinle aranızdaki tutarlı anlayış ve eylemlerin tutarlılığı, jenerik sürecin başarılı bir şekilde çözümlenmesine yol açacaktır. Annenin doğumun sonucunu sıklıkla belirleyen doğum uzmanına yardımcı olma güveni ve arzusudur. Ve baş previa, zaten kendi içinde, başarılı teslimatın anahtarıdır!

Baş previa. İyi mi kötü mü 2019

Baş previa. İyi mi kötü mü 2019

Related news

 • Lenfogranülomatoz - belirtiler, nedenler, tedavi
 • Kozalak Mantı
 • FIRINDA SARIKANAT TARİFİ
 • Metnin dilbilim. İletişimle ilgili bileşenleri
 • Alya İsminin Anlamı

 • Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü


  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü

  Baş previa. İyi mi kötü mü