Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilirBaşka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir

20.05.2019

Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 20

Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir?

Posta ile posta göndermek harikauzun mesafeye bir şey gönderme yeteneği. Gitmek, taşımak, zaman ve para harcamak gerekli değildir. Postaya koyma, gönderi için ödeme yapma ve teslim süresini beklemeye yetecek kadar.

Posta ile parsellerin nasıl gönderileceğinin ana noktaları

İşte parsel göndermek için basit bir adım:

 • Gönderilecek öğeleri toplayın ve ekleyin. Kırılgan bir şey gönderirseniz, kırılmamak için neleri toplayabileceğinizi düşünün.

posta ile parsel göndermek nasıl

 • En yakın postane için ayrılıyoruz. Farklı tiplerde gelirler, bu yüzden tavrınızın ne olduğunu önceden belirtmeniz gerekir. Bazıları 3 kg'a kadar olan paketleri, bazıları - 8 kg'a kadar, ve diğerleri - 8 kg'dan fazla ağırlıkları kabul ediyor.
 • Sabah iş günlerinde, postaya daha az ziyaretçi var, o zaman geldiğinizde daha hızlı yapabilirsiniz.
 • Kutunuzu paketinize koymanız gerekmez.sevkiyat için kabul edilmeyecektir. Evde, gönderilecek öğeyi pakete koyun ve posta kutusuna kutuyu alın. Satın alabileceğiniz karton kutunun maksimum boyutu 265 mm x 425 mm x 380 mm'dir. Paketinizin bu kutuya bile girmeyeceğini düşünüyorsanız, bunu bir tonluk torbaya veya kağıda koyun.
 • Posta kutusunu kendi scotch kasetinizle kapatmayın. Parsel kabul edildiğinde, posta görevlisi özel bir posta bandıyla mühürleyecektir.
 • Bir parsel posta Rusya göndermeden önce, formları ve pasaport doldurmak için postane koluna yanınızda unutmayın.
 • Postanede her zaman kuyrukların olduğu gerçeğine hazır olun.
 • Bir parsel için bir antetli kağıt dolduracağız. Tamamlandığında, her satırı dikkatle okuyun. Adresinizi ve alıcınızı yazdığınızdan emin olun.
 • Postaları postayla göndermeden önce, yanınızda küçük bir miktar para olduğundan emin olun. Bu yüzden göndermek için ödeme yapmak daha kolay olacaktır, çünkü bu genellikle küçük bir miktardır.
 • Ödemeyi kontrol edin, çünkü paketinizin şu anda bulunduğu İnternet üzerinden takip edebilirsiniz.

Parsel türleri

Postayla bir parsel göndermeden önce ağırlığını ve boyutlarını belirleyin. Parseller şu parametrelerin aşağıdaki türlerine ayrılabilir:

 • Standart - geleneksel bir ambalaj içinde paketlenmiş ve 10 kg'a kadar ağırlığındadır.
 • Ağır - aynı zamanda normal posta ambalajında, ancak 10 ila 20 kg ağırlığında.
 • Standart olmayan - bireysel tasarımın ambalajla ayrılması, 20 kg'a kadar ağırlığa sahip olabilir.
 • Büyük boyutlu - büyük veya standart olmayan bir formda 50 kg'a kadar olan bir parsel.

posta ile bir parsel nasıl gönderilir

50 kg'dan ağır olan gönderiler nakliye şirketleri tarafından teslim edilir.

Parsel teslim edildiğinde

Parseli postayla gönderebilir ve önceden haber verebilir miyim?alıcıya teslim tarihi? Parselin kurye ile gönderilmemesi halinde, bu sefer kesin olarak bilmek imkansızdır. Parseli teslim etmek için tahmini gün sayısı postanede ilan edilmesi gereken tablodan öğrenebilirsiniz. Eğer böyle bir belge yoksa, paketinizi alan operatör size bu tür verileri sağlamalıdır.

Bu tablolarda sadece büyük şehirler hakkında bilgi bulunmaktadır. Kırsal alana taşınmak gerekiyorsa, 2 ila 6 gün arasında eklememiz gerekiyor.

Ayrıca, teslimat süresi, posta, resmi tatiller, seçilen teslimat yöntemi, hava koşulları ve diğer çeşitli durumlarda, hafta sonu günlerini uzatabilir.

Ayrıca Rusya'nın posta sitesinde posta ile parsellerin nasıl gönderileceği hakkında bilgi alabilir ve teslimat sürelerini öğrenebilirsiniz.

parsele hangi postayı gönderirsiniz

Sevkiyat maliyeti ne kadar

Bir parsel gönderirken önemli bir konu, bunun için ödeme tutarıdır. Gönderi tarifesi, belirli bir sevkiyat yöntemi için maliyet ve teslimatın kilometre başına maliyeti anlamına gelir.

Rus Post, hizmetlerini vermek için onaylanmış tarifelere göre çalışır.

Yani, örneğin, Haziran 2019'de parselin teslimi500 km'den fazla olmayan, 600 km'den fazla bir mesafeye gönderilen 150 rubleye malolacak. Aynı parselin 600 ila 2000 km'lik bir mesafede teslim maliyeti 204 ruble olacak.

paketi postayla gönderebilir miyim

Ayrıca her 500 gram ağırlık için ek ücret alınır. 600 km'ye kadar 1 kg ağırlığında bir parselin nakliyesi, 2000 km - 225 rubleye kadar bir mesafe için 168 rubleye mal olacak.

Rusya'da web sitesi adrese git, posta yoluyla koli nasıl gönderileceği analiz, teslimat maliyetini hesaplamak için bir hesap makinesi vardır. Böylece kendiniz için size yaklaşık maliyetinin öğrenmek mümkün olacak.

Teslimatta nakit bulunan parseller

Teslimde nakit bir çeşittirTeslim alındıktan sonra, adres sahibinin belirtilen miktardaki parayı teslimatta yatırması gerekir. Ve sonra bu para parselin göndericisine geri döner. Böylece parasını alması garantilidir.

Bu tür bir paket, posta yoluyla gönderiliyorsa, örneğin, İnternet üzerinden uzak ticaret için çok uygundur.

Paketin postaya teslim edilmek üzere teslim edilmesi için bölümün formu doldurması gerekmektedir. Aşağıdaki veriler burada belirtilmiştir:

 • Gönderenin adı ve adresi.
 • Alıcının adı ve adresi.
 • Teslimde nakit miktarı.

Bu dokümanı tamamlarken dikkatli olmalısınız. Parselin göndericisi paranın alıcısıdır ve tersine, parselin alıcısı nakit ödemenin göndericisidir.

Ayrıca, değer katmak istiyorsanızTeslimde nakit iletmek, sonra operatöre bunu anlatmak. Transfer ücretini hesaplayacak ve teslimattaki nakit miktarına ekleyebilirsiniz. Parsel gönderilirken gönderi hemen ödenmelidir, ancak bu tutar teslimattaki nakit ile birlikte size iade edilecektir.

Doldurulacak ikinci form, parsele bir kapak mektubu. Ayrıca teslim ve adreslerdeki nakit miktarını da belirler.

Paket hedefe ulaştığında,Alıcının adresi bilgilendirilecektir. Bu bildirime ve pasaporta sahip olmak kaydıyla postaneye gidebilir ve parselini alabilir, ancak teslimatta nakit para çekebilir.

Ukrayna'da Yeni Posta

Parseli göndermek için hangi postayı seçeceğinizi,Ukraynalılar, Ukrayna'daki posta hizmetleriyle birlikte, Yeni Posta adı verilen özel bir şirketin hizmetlerini kullanabilirler. Ukrayna ve yurtdışında teslimat kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Bu şirketin hizmet kalitesi yüksek, çok iyi değerlendirmeleri vardır.

yeni posta ile bir parsel nasıl gönderilir

"Yeni posta" ile parseli nasıl göndereceğinize dair detayları öğrenin, tarifeleri sorun. Devlet postasının tarifelerinden iki kat fazla.

Koli ve mektupların teslimatı her zaman mevcut olacaktır. Bu nedenle, insanlar her zaman postaya ihtiyaç duyacaktır. Asıl önemli olan bu önemli ipuçlarıyla kendinizi kollamaktır, o zaman parseli göndermek zor olmayacaktır.

Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilirBaşka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir

Related news

 • MOR MENEKŞE TIĞ OYASI TÜRKÇE VİDEOLU YAPIMI
 • Maydanoz Çayı Faydaları ve Hazırlanışı
 • Yıldız Desenli Yuvarlak Lif Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Gelin Makyajları
 • Sarı İle Kullanabileceğiniz Renkler

 • Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 28

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir


  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 54

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 73

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 44

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 11

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 90

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 27

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 51

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 39

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 72

  Başka bir şehre postayla parsel nasıl gönderilir 84