Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 2019

Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 2019
21.09.2019

Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 19

Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu

Bıldırcın kadın evde kaybettigenç şişti inkübe etme yeteneği, böylelikle üreme süreçleri bıldırcın yumurtasının inkübasyonuna dayanır. Gençlerin çekilmesi oldukça zor ve hassas bir süreçtir. Bu amaçla, daha sonraki inkübasyon için bıldırcın sürüsünde yumurtalar toplanır. Döllenmiş bir yumurtayı elde etmek için, kadın ve erkeklerin ortak bakımı sağlanır. En iyi seçenek, bir erkek için dört kadından daha fazla olmadığı zaman düşünülür.

Kuluçka için hazırlanan yumurtalar başlar.sekiz hafta bıldırcından uzaklaş. Kuluçkalık yumurta temiz olmalı, çünkü kirli bozabilir ve diğerlerini enfekte edebilir. Kuru havalandırmalı bir odada 20 dereceden fazla olmayan, havadaki nem oranı% 80'den fazla olmayan bir ortamda saklanırlar. Yumurta bıldırcın kuluçkahane, 5-7 gün arasında sınırlı bir raf ömrüne sahipken, gıda 3 ay boyunca saklanabilir. 10 aylıktan büyük bir dişi yumurta sadece yemek için kullanılabilir.

Ayrıca bıldırcın yumurtası inkübasyonu,orta büyüklükteki oval şekil ve normal yüzeyli yumurtaların seçiminde oluşur, hasar ve görünür kusurlara sahip olmamalıdır. Bu amaçla büyük ve küçük yumurtaları kullanmamanız tavsiye edilir. sonuç daha da kötüdür. Bıldırcın yumurtaları için inkübatör her zaman hazır formda satın alınabilir veya bir termoregülatör satın alabilir ve kendiniz yapabilirsiniz. Bu amaçla, istenen sıcaklık rejimini kurmak ve korumak mümkün ise hemen hemen her inkübatör uygundur.

Bir sonraki yer işaretinden öncekuluçka makinesini dezenfekte edin ve yumurtaları özel yollarla inkübe edin veya olası bir hastalığı dışlamak için bir ultraviyole yayıcıyı uygulayın. Bıldırcın yumurtası, tavuktan aşağıdır, bu nedenle tavuk yumurtası için bir kuluçka makinesinde, neredeyse üç katı kadar bir yer işareti oluşturabilirsiniz. Kuluçka makinesinin çalışma düzeninde olduğundan emin olduktan sonra, yumurtanın ucunun bir açıyla yönlendirilmesi için yumurtaların yerleştirildiğini hatırlayarak, yer işareti yazmaya başlayabilirsiniz.

Yer iminin sonunda, kuluçka kabinikapanır ve sıcaklık ve nem izleme süreci başlar. Bıldırcın yumurtasının kuluçkalanması 38 derecelik bir sıcaklıkta başlar, eşit şekilde ısınmak için özel sistemin periyodik olarak yumurta dönüşünü gerçekleştirmesi gerekir. 15 gün içinde, kuluçka makinesindeki sıcaklık 37.7 derecede tutulur. 15-16. Günlerde, yumurtaları sistematik olarak nemlendirirken, kuluçka tepsisinde veya kuluçka makinesinde yatay bir pozisyonda bırakmak gerekir.

Kuluçka göstergesi proklev piliçyumurta kabuğu. prokleva hat yumurtanın en geniş kısmındaki dairesel uzanıyorsa o kuluçka normal modda gerçekleşir düşünülmektedir. inkübatör içinde kısmi hava sonucu akut yumurtanın kabuğu pipping edilir. Ayrıca konum nakleva ve yetersizlik etkileyebilir Aşırı nem, kendi tavuk yumurta kabuğu kurtulmak için. farklı şekillerde yorumlanmış kuluçka modu bıldırcın yumurtası uzmanlar, muhtemelen, bu etkenden dolayı etmektir (yılın zamanı, iklim, kuluçka tipi, vs.).

Kuluçka süreci normal olarak gerçekleştiMod, 17 gün, bıldırcın yumurtası kuluçka bıldırcın yoğun bir geri çekilmesi ile sonuçlanmalıdır. Sonuç genellikle 6-7 saat içinde, 6 saat içinde bile kuluçka makinesinde kurur ve sonra başka bir yere transfer edilir. Bundan önce, küçük bir doz potasyum permanganat ile su içmeleri tavsiye edilir. Düşük ağırlığa (8 grama kadar) rağmen, çok hareketlidirler ve küçük çatlaklardan ve deliklerden sızabilirler, bu nedenle uygun örgü hakkında endişelenmeniz gerekir. Çekilme sırasında çok az bıldırcın varsa, neden döllenmiş yumurtaların küçük bir yüzdesi, depolama sırasında veya kuluçkalama sırasında işlenen ihlaller olabilir.

Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 2019

Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 2019

Related news

 • Nike’tan sportif annelere armağanlar
 • Evin çevresindeki ısınma temeli
 • Stresle Başa Çıkmanın Yolları
 • Profesyonel kendini tayin etme: oluşumun ana aşamaları
 • Erdem Gül, MİT TIRları davasından beraat etti

 • Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 73

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu


  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 23

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 46

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 45

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 96

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 56

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 69

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 76

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 39

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 92

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 89

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 97

  Bıldırcın yumurtası inkübasyonu - diyet beslenme yolu 91