Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 2019

Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 2019
21.08.2019

Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 14

Avrupa minyatürde veya İsviçre'nin resmi dili nedir?

Avrupa'nın kalbinde yer alan İsviçreBirebir kendi içsel özelliklerinden biraz farklıdır. Schengen bölgesinde yer alan bu ülke, Avrupa Birliği'ne ait değildir. Aktif olarak sendika ekonomisine katılır - ve gümrük birliğine girmez. Ek olarak, Avrupa'da kendi para birimi olan az sayıdaki ülkeden biri. Ama hepsi bu değil. Ayrı bir konu devlet dilidir. İsviçre'ye bir gezi yapmadan önce, her birimiz kendimize şu soruları soracaktır: "Yerlilerle nasıl iletişim kuracağım? Ve orada hangi dilde konuşurlar? ”Peki, nihayetinde İsviçre'nin resmi dili nedir?

İsviçre'nin resmi diliDüzenleyen ana normatif yasal düzenlemeülkedeki dil durumun hangi İsviçre Konfederasyonu Romanşça dilinin, Alman resmi, Fransız ve İtalyan, hem de atar özel statü tanıyan göre, Anayasa olduğunu. Bu durumda, her kanton (ülkenin idari birimi) kendi bölge dilinde resmi bir dil olarak bağımsız olarak kurulur. Ayrıca, bölgesel makamlara başvururken yabancı dil konuşan bölgelerden gelen göçmenler bu kantonda yaygın olan dili kullanmalıdır. İsviçre'nin tüm resmi dilleri bilmesi gereken her kişinin anlamına gelmez dört tanınan diller mevzuat bulunmamaktadır. Çoğu durumda, bir veya iki yeterlidir.

İsviçre'nin resmi dili, neredeÜlkenin nüfusunun çoğu (yaklaşık% 65) Almanca bilmektedir. Bunun komşu ülkelerde konuşulan Almanca dili olmadığını belirtmek gerekir. Daha ziyade, bazıları bağımsız bir dili bile düşünen bir lehçedir. Zarflarının birkaçı vardır ve genel olarak bir dilde İsviçre, bazen yabancı olarak muhataplarını algılar. Porterler, Almanca konuşan bütün ülkelerde edebi bir dil olarak kabul edilen sözde Yüksek Almanca versiyonu üzerine yazıyorlar. Üzerinde haber var. TV ve radyo programlarının geri kalanı İsviçre-Alman lehçesinde.İsviçre'nin resmi dilleri

İsviçre'nin bir başka resmi dili, neredeİsviçre'nin yaklaşık% 20'si Fransızca konuşmaktadır. Ülkenin batı bölgelerinde (Cenevre, Lozan, Sion, Fribourg) dağıtıldı. İtalyanca'da, yaklaşık% 8 - çoğunlukla İsviçre'de (Ticino Kantonunda), Romalılarda ve hatta daha az -% 1 (Graubunden'de). Bir devlet statüsüne sahip olmayan diğer dillerde, nüfusun yaklaşık% 6'sı konuşur.

İsviçre KonfederasyonuAma herhangi bir resmi tanımıyor olsanız bileİsviçre'nin dili, endişelenecek bir şey yok, her zaman alternatif bir iletişim yolu bulacaksınız. Bu ülkede çok popüler İngilizce. Bütün İsviçreli okulda okuyor ve iyi anlıyor. İngilizce, reklamlarda, uyarı etiketlerinin yazılmasında vb. Duvarlardaki grafiti bile - ve İngilizce yapıyorlar. Bu nedenle, İsviçre'yi ziyaret ederken İngilizce bilgisi bile işe yarayabilir.

Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 2019

Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 2019

Related news

 • ÖRGÜ FİYONKLU KELEBEKLİ BAYAN PATİK ŞİŞ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
 • Uyuma pozisyonuna göre ilişki analizi
 • Vizesi Olanlar Buraya: Aslında Hangi Avrupa Ülkesine Aitsin
 • Beki Probst: Türk sinemasında muazzam yenilikler oluyor
 • Akrilik Nasıl Çıkar

 • Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 17

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir


  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 74

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 8

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 88

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 8

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 69

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 5

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 1

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 34

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 56

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 9

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 60

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 28

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 5

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 40

  Avrupa minyatürde veya İsviçrenin resmi dili nedir 15