Çatal yükle evde 2019

Çatal yükle evde 2019 Çatal yükle evde

Çatal yükle evde

Bir yük çatalı,Pil bankalarının her birinin şarj derecesini kontrol etmek ve belirlemek gereklidir. DC voltmetre ile güçlü bir pull-up direnci olduğu kadar iki prob da vardır. Birçok otomobil meraklısı için, pil test fişi, pillerin bakımı için mükemmel bir yardımcıdır. Bununla birlikte, dükkanlarda bu cihaz oldukça pahalıdır. Bu nedenle, çatalın kendi ellerinizle nasıl kullanılacağı hakkında talimatlar vereceğiz.

yük çatalı

Öğrenmeniz gereken ilk şey,Belli bir pildeki tam dolu bir kutuda hangi gerilim olmalıdır. Bu kullanım kılavuzunda belirtilmiştir. Ayrıca pilin tek tek bankalara erişimi olduğundan da emin olmalısınız.

Şimdi mikrometre alınıp açılıyordirençle seri halinde. Direnci pilin bir voltajından biraz daha büyük olmalıdır. Şimdi, cihazın ölçeğini, gerekli polaritede oluşturulmuş voltmetreye değişen bir doğru akım voltajı uygulayarak, kalibre edilmesi gereken yeni bir cihaza değiştiriyoruz. Kalibrasyon sırasında uygulanan gerilim örnek bir cihazla izlenecektir.

Talimattan akümülatöre kadar ayrıcanominal veya maksimum yük akımının göstergesini bulun. Şimdi miktarların tüm değerlerini SI sistemine çeviriyoruz, sonuçlarımız aynı sistemde elde edildi. Daha sonra, yük direncinin bu şekilde direncini hesaplayın: R = U / I - burada R, Ohm cinsinden direnç, U değeri voltaj birimleri cinsinden ve nihayetinde amperdir. Bu formülde, tüm akünün değil, bir bankanın voltaj değerini değiştirmeniz gerekir.

kendinden yüklemeli çatal

Bundan sonra, şu gücü hesaplayın:P = UI formülüne göre direnç üzerinde tahsis edilmiştir. Burada P, Watt cinsinden güç, U, Voltaj olarak voltaj ve nihayet amper. Yük direncinin standart seriden tahsis edilen nominal gücünden daha büyük nominal güç seçin. Direnç mutlaka kablo olmalıdır.

Şimdi mümkün olacak probları alıyoruzdirenç üzerinden akan akıma dayanmak için. Onlara, belirtilen akıma dayanabilen teller kullanarak onları bağlayın. Bağlantıları açıkça dağıtmak gerekir.

Bu aşamada, yük tapası henüz hazır değil. Voltmetreyi (mikro-ampermetre seri bağlı bir küçük dirençle) yüke paralel olarak bağlayın. Şimdi seviye çubuğu, voltmetrenin polaritesine benzer polarite ile işaretlenmelidir. Sonra, bağlantı noktalarını ayırmanız gerekir.

akülü çatal

Tüm bunlardan sonra, tüm detaylarıbir sap ile donatılmış olacak refrakter, dielektrik, sert çerçeve. Probları, aralarında kavanoz terminalleri arasındaki mesafeye eşit bir mesafe olacak şekilde düzenlemek gereklidir.

Yük fişi bağlı olmamalıdırşarj edilebilir batarya. Ayrıca, bunu diğer şarj edilebilir pillerin yakınında yapamazsınız. Süreç son zamanlarda durdurulduysa, odanın iyi havalandırılması gerekir. Şimdi yük fişi her bir sıraya bağlı.

Çatal yükle evde 2019

Çatal yükle evde 2019

Related news

 • Katılımcıların son eklerinin yazımı: Kendini çift n ye öğretme
 • Sürekli kusma. nedenleri
 • Lamborghini Diablo: cehennemi İtalyanca
 • MOV biçimi ve avantajları
 • Civan perçemi çiçeği faydaları ile Etiketlenen Konular

 • Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde


  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde

  Çatal yükle evde