ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 2019

ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 2019
23.08.2019

ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 90

ASRock 990FX Extreme3 ​​anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar

Fonksiyonel Premium Sistem KartıÇok ünlü ve ünlü bir bilgisayar ekipman üreticisinden "AMD" den gelen son birkaç nesil işlemci için hepsi ASRock 990FX Extreme3. Bu makalede ele alınacak güçlü ve zayıf yanları, teknik parametreleri ve diğer önemli nüanslarıdır.

Bu ürünün niş ve teknik yetenekleri

İlk bilgisayar meraklıları üzerindeDönüş ASRock 990FX Extreme3'e yöneliktir. Bu, tüm çiplerin (AM 3+ soket için en verimli yarı iletken kristaller dahil) ve grafik hızlandırıcıları için 3 yuvanın ve RAM modüllerini takmak için 3 yuvanın da desteğiyle gösterilir.

asrock 990fx aşırı3

Bu çözümün diğer özellikleri arasındaAMD'den merkezi işlem ünitelerinin 3 çekirdekli modellerinde yongaların kilitli çarpanla overclock etme ve kullanılmayan hesaplama modüllerinin kilidini açma olasılığını belirtmek gerekir. Yukarıda sayılanların tümü, bu kurulu premium segmente atfetmek için büyük bir güvene sahiptir.

Paket İçeriği

ASRock 990FX Extreme3 ​​anakartı bu bileşenler ve aksesuarlar ile birlikte gelir:

 • Ek bir yazılıma sahip bir disk, bir bilgisayar sistemi kurmak için gerekli olan belgelerin elektronik bir versiyonu.
 • Buna karşılık, eksiksiz belgelerin listesi, kullanıcı kılavuzu (Rusça dahil olmak üzere etkileyici sayıda dilde) ve elbette bir garanti kuponuyla sunulmaktadır.
 • I / O portlarını kurmak için sistem ünitesinin arka tarafı için panel - 1 adet.
 • Sürücülerle değiştirmek için sadece iki kablo.
 • PC kasasının önündeki ses bağlantı noktalarını bağlamak için bir tel.
 • "AMD" şirketinden iki ekran kartına dayalı bir grafik sistemi oluşturma köprüsü.

Yukarıdaki liste gereksizdir ve bu bileşenlerin tümü ek alımlar olmaksızın PC'yi birleştirmek için yeterlidir.

Bu ürünün elemanlarının yerleşimi

Aynı anda üç adet alüminyum radyatör kullanılıyorASRock 990FX Extreme3'te ısı dağılımı. Tahtanın yerleşimine genel bir bakış, en büyüklerinin kuzey köprüsüne kurulduğunu gösterir. Boyutu biraz daha küçük olan ikincisi güney köprüsündedir. En küçük pasif soğutma sistemi, merkezi işlemcinin güç kaynağı biriminde bulunur. Ayrıca bu anakart üzerinde, polimerik kondansatörlerin kullanıldığı elektrolitik kapasitörler yoktur. Bu tür bir mühendislik çözümü, üreticiye göre, bu ürünün ömrünü 2,5 kat uzatmayı mümkün kılmaktadır. Kesin olarak anakartın ortasındaki bir işlemci soketi. Solunda bir pasif soğutma sistemi ile birlikte CPU için bir güç kaynağı sistemidir.

asrock 990fx extreme3 ​​incelemesi

Bunu, kablonun kablolu limanları takip ediyor. Soketin üstünde, merkezi işlem ünitesinin soğutucusunu bağlamak için bir port bulunur. Sağda RAM için 4 yuva ve anakarta voltaj sağlamak için bir konektör vardır. İşlemci soketinin hemen altında kuzey köprüsü var. Altında, bir grafik alt sistemi ve ek denetleyiciler oluşturmak için yuvalar altında görüntülenir. Konektörün sağ alt köşesinde PC kasasının ön paneline bağlanır. Üstünde biraz daha yüksek olan güney köprüsünün yanı sıra harici depolama için beş bağlantı noktası bulunuyor.

Sistem mantığı

ASRock bu ürün temelinde inşa edilmiştir"AM3" ve "AM3 +" platformları için en gelişmiş sistem mantığı seti. Bu bir 990FX yongaseti. Tek bir çip temelinde rakip firmanın Intel'in en gelişmiş çözümlerinden farklı olarak, bu durumda yerleşim kuzey ve güney köprüsüne dayanarak yapılır. İlki 990FX çiptir. İkinci olarak - SB950.

anakart asrock 990fx aşırı3

Her iki fiş de "AMD" şirketi tarafından geliştirildi. Başlangıçta "AM3" soketi için geliştirildi ve bu kartın satışı 2011 yılında başladı. Bu nedenle, bu durumda anakart alanında en son yenilikler bulunmamaktadır.

Işlemci konnektörü ve cpu

Bu ürünün satışıyla başladısAM3 işlemci konnektörünün serbest bırakılması. ASRock 990FX Extreme3, biz "BIOS" güncellemeden sonra, harcama ve ikincisi en son sürümü de soket cips "AM3 +" kurulabilir yüklediğiniz bir yorum. Bu durumda tek sınırlama çipin 140 watt ile sınırlı nominal termik paketidir. 9XXX serisinin sadece 8-muni çözümleri büyük bir güce sahiptir. Sonuç olarak, sadece en verimli iki AMD yongası böyle bir anakartla birlikte kullanılamaz.

Anakartta yerleşik limanlar

ASRock 990FX Extreme3'te böyle kablolu portlar var:

 • Kablolu fareyi (yeşil) ve klavyeyi (mor) bağlamak için iki PS / 2.
 • Standart "YUSB 2.0" 6 bağlantı noktası ve daha yüksek hızlı format "YUSB 3.0" 2 bağlantı noktası.
 • Bir harici sürücüyü bir PC'ye bağlamak için bir adet eSATA3.
 • Bir bilgisayar ağına bağlanmak için bir LAN portu.
 • Akustik sistem oluşturmak için altı adet 3,5 mm bağlantı noktası.

asrock 990fx extreme3 ​​yorumlar

Ek kontrolörler, rasgele erişim belleği ve grafik hızlandırıcıları için yuvalar

Etkileyici sayıda genişleme yuvasıBu ürüne dayanarak PC'ye hemen hemen tüm ek ücretleri yüklemenizi sağlar. 4 yuva RAM'in varlığı bu çözümü hemen 32 GB (8 GB'lık 4 çıta) ile çözmeyi mümkün kılar. Aynı zamanda, "DDR3" - "DDR3-2100" için en hızlı modüller bile destekleniyor. Ayrı bir grafik kartı takmak için yuva sayısı 3'tür. PCI EXPRESS yuvası 1X sadece birdir ve bu durumda eski olan PCI 2'dir.

Bu ürün hakkında kullanıcı görüşleri, dispersal

Bu ürünün sahiplerinin çoğu görüşükurulan bileşenler ile birlikte mükemmel ve güvenilir bir çalışmayı belirtir. Ve çoğu zaman bu çözümün herhangi bir bileşeninin işleyişi sorunsuzdur. Şebeke kartı olarak adlandırılan sürücülerin eski sürümlerinde sadece belirli bir sorun. Ancak yazılım güncellemesi bu sorunu çözmektedir. Ayrıca, genellikle işlemcinin 6 ya da 8. bilgi işlem birimleri ile kararsız çalışması hakkında geri bildirim bulabilirsiniz. Ancak bu durumda, kural olarak, tahta değil, ancak soğutma sistemi sorumludur. Kullanıcılar tam bir soğutma sistemi ile birlikte PC performansını artırmak ister. Bunu yapamazsınız ve daha gelişmiş çözümler uygulamanız gerekir.

8350'nin asf 990fx aşırı3 üzerinde yayılımı

Bu ürünün artıları çok daha büyük. Bu ve mükemmel işlevsellik, uygun fiyat ve sadece 3 ayrı grafik hızlandırıcı yükleme yeteneği. İyi tasarlanmış "BIOS", kötü hazırlanmış bir kullanıcının bile 8350 ila ASRock 990FX Extreme3'ü herhangi bir sorun ve sonuç vermeden hızlandırmasına izin verir.

Ürünün maliyeti ve alaka düzeyi

Hala yaklaşık 8000 fiyattan satın alabilirsinizASRock 990FX Extreme3 ​​hisse senedi. İncelemeler, premium segmente işaret eden böyle bir çözümün çok düşük maliyetini vurgulamaktadır. Ancak, diğer yandan, “AM 3+” platformunun 2012'den beri modernize edilmediğini anlamak gerekiyor. Evet ve çerçevesinde önemli güncellemeler beklenmiyor. Bu nedenle, zaten var olan şeyle kendinizi karşılamanız gerekecek.

sam3 asrock 990fx extreme3 ​​incelemesi

Bunun için en verimli çiplerÜrünler FX-8350 ve FX-8370'dir. Ve zaten en karmaşık yazılımlarla başa çıkmakta zorlanıyorlar. Ayrıca, 2016 sonunda, AMD'den yeni bir platformun duyurulmasının planlandığını da anlıyoruz - AM 4. Bu sokete fişleri takılmayacak. Sonuç olarak, bu durumda yeni bir PC'nin montajını geciktirmek daha iyidir. Ancak anakartın arızalanması nedeniyle arızalanan bir sistem ünitesini tamir ederken, bu ürün mükemmel bir çözüm olabilir.

sonuçlar

Aslında, ASRock 990FX Extreme3 ​​sadeceBir dezavantaj ise, eski platformun işlemci çözümleriyle birlikte çalışacak şekilde yönlendirilmesidir. Ve bu AM 3 ve AM 3+ tabanlı yongalar için en iyi ürünlerden biridir.

ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 2019

ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 2019

Related news

 • Kadınlar İnternette Ne Yaparlar
 • HAYAT NEREYE GİDİYOR
 • Dünya Tankları oyunu: klanlar - amaç, hedefler ve sorumluluklar
 • MAKROME EN BASİT BONCUKLU BİLEKLİK ÇALIŞMASI
 • Nohut Çorbası Tarifi

 • ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 46

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar


  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 90

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 45

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 76

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 51

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 94

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 42

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 41

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 17

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 79

  ASRock 990FX Extreme3 anakart: genel bakış, özellikler ve yorumlar 4