Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 69 08.02.2019, 12:32

Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması

Bu sıra dışı armut türü 1863'te elde edildi.Amerikalı Peter Kieffer tarafından. Armut Kieffer'ın melezini çıkardı. Bunun için, üretici Avrupa ve Çin kum armutlarını geçti. Bu ağacın meyveleri, kalın, zengin ve tatlı yumuşaklığı ile sarıdır.

Çeşit tanımı

Kiffer armut çeşidinin tanımı, giderek daha popüler hale geldiği için bahçıvanlar için büyük ilgi görmektedir. Yaz sakinlerinin çoğunluğu bahçelerinde meyve ağaçları listesini çeşitlendirmekten mutluluk duyarlar.Armut Kieffer

Kieffer'ın ikinci adı Asya armutudur. Ağaç, elma gibi görünen güzel lezzetli meyveler verir. Ayrıca, Asya armut, örneğin, Japonca, Çince gibi birçok ismi vardır. Bazıları ona Doğu armut diyor. Bu bitkinin de dekoratif değeri var.

Bu henüz henüz olmayan oldukça yeni bir türyerli çiftçiler ve bahçıvanlar arasında yayıldı. Armut Kiffer esas olarak Asya ülkelerinde yetiştirilmektedir. Sunulan armutun, Yahudi çeşitlerinden önemli bir farkı olduğuna dikkat etmek gerekir. Meyvelerin kendine özgü özellikleri ve ilginç bir görünümü ile bilinir.

Meyve ağacı kullanmaya başlarolumlu özellikleri nedeniyle popülerlik. Sunulan türlerin armutu iyi meyve veren, bol hasat hasadı. Bu erken bir meyve çeşididir. Armutlar uzun bir süre dallarda kalmaya devam ederler, bu da bir bütün olarak toplanmasına izin verir, yenilmez. Örneğin, Kieffer ve Duches meyvelerinin karşılaştırması, birbirleriyle çok benzer olduklarını görebilir. Bahçıvanlar, çeşitliliğin sıcaklığa, soğuğa, hastalığa karşı direncine, toprağa tahammül etmedeki iyi dayanıklılığını değerlendirirler.

verimlilik

Sitenizde genç bir ağaç dikmek, verimleri saymak için beş ya da altı yıldan fazla olmadığını bilmelisiniz. Bu dönemden sonra, Kieffer her yıl bol miktarda hasat getirecek.

Armut Kieffer pozitif çeşitli hakkında yorum. Sunulan ağaç bahçıvanları yüksek, düzenli üretkenlik ve erken doğurganlıktan memnun ediyor. Ortalama olarak, 14-20 yıllık bir ağaç yaşında, yaklaşık 170-210 c / ha hasat edilebilir. 22 ila 26 yaşları arasındaki ağaçlarda bu rakam 262 c / ha'ya ulaşır. Artan agroteknik ürün ekimi ile yetişkin bir armut 305 kg'a kadar meyve alabilir. Kieffer neredeyse her yıl yüksek verim veriyor.

Dikim, bakım özellikleri

Bir fide armutunu düzgün bir şekilde dikmek için Kieffer'ın ihtiyacı var.yerleşik kurallara uyun. Bu, bitkinin seçili alanda yaşayabilme olasılığını artıracaktır. İyi tozlaşmanın gerçekleşmesi için diğer türlerin yakındaki bir ağacını dikmeye değer. Fide düzgün bir şekilde inmek için, önce 1 metre çapında bir çukur hazırlamak için gereklidir. Derinliği en az 1 metre olmalıdır.Armut Kieffer çeşitliliği

Sonra gübre girintiye dökülür, oİlk olarak toprakla karıştırılır. Bitkiyi bir deliğe dikmeden önce, fide bir kil karışımına daldırılır. Sonra kök kısmı kazdık deliğin ortasına yerleştirilmeli, oradaki araziye dökülmelidir. Kökleri daha da yayın. Toprakla kaplıdırlar. Sonra bol bol suyla sulanan bu toprak parçasını ezmek gerekir. Köklerin yeterli miktarda nem almasını sağlamak için, malçlamak gerekir.

Armut Kieffer dalların budamasını gerektirir. İşlem sırasında iletkenleri çıkarmanız gerekir ve ayrıca yanal sürgünlerin kesilmesi gerekir. Altı yaşına gelince çok katmanlı bir taç oluşturuldu. Bu kademeli olarak ve her yıl yapılmalıdır.

Her beş yılda bir bitkiyi beslemek gerekirpotasyum. Nitrojen tipi gübreler için, bu bileşim çiçeklenme döneminin başlangıcından önce ilkbaharda beslenmelidir. Sulama sezon başına üç kez yapılmalıdır. Bir seferde yaklaşık altı kovaya yakın kök bölgesine dökülmesi gerekli olacaktır.

Ekim sonunda küçük bir çöküntüağacın yanında. Su içine dökülür. Kök sisteminin yüksek kaliteli nemlendirilmesi için bu gereklidir. Bu prosedür soğuk havaların başlangıcından önce birkaç kez tekrarlanır.

Ayrıca meyve eşekarısı korumak içinBitkinin tuz içeriği ile bir çözelti ile ıslatın. Solucanları başlatmamak için ağacın "Fufanon" ile işlenmesi gerekir. Sıcak mevsimde armutun daha iyi büyümesi için suyla bir gübre çözeltisi ile besleyebilirsiniz. Sonbaharın başlangıcında toprağın odun külü ile gübrelenmesi tavsiye edilir. Ve sonra ağaç, meyve sayısını ve lezzetlerini memnun edecektir.

Zararlılara ve hastalıklara dayanıklılık

Deneyimli bahçıvanlar tarafından belirtildiği gibi, armut çeşitliliği Kiffer çeşitli hastalıklara karşı çok hassas değildir. Ağaç ve meyve, çeşitli bakteri ve parazitlere karşı dayanıklıdır. Ancak profilaksi için bunu işlemeye hala maliyeti vardır.Grusha Kiffer açıklaması yorumlar

Paslı sundu türler sıcak ve nemli olabiliriklim türü. Bitkinin toprak koşullarına olan iddiasızlığı not edildi. Pear Kieffer iyi hissettirir ve killi türler de dahil olmak üzere çeşitli toprak türlerinde düzenli olarak bozulur.

Çeşitliliğin başlıca avantajları şunlardır:

 • Hastalıklara, zararlılara karşı iyi direnç.
 • Çeşitli topraklara yerleşir.
 • Yetişkin ağaçlarda çok yüksek verim.
 • Uzun süre su kalmadan kalma yeteneği.

Bu markanın popülerlik kazandığı tüm listelenen avantajlar sayesinde. Ülkemizde hemen hemen her yerde yetiştirilmektedir.

Tozlaşma kuralları

Armut Kieffer açıklaması bu ağacın açık olduğunukendi kendine tozlaşan çeşitlere aittir. Bununla birlikte, bitki tek başına büyürken bile meyvelerini getirebilir. Ancak, yüksek bir meyve için böyle bir ağacın tozlaştırılması tavsiye edilir.Sınıfın Pear Kiffer açıklaması

Bu nedenle benzer başka bir yanında bitki tavsiye edilirArmut türü. Bu yönteme çapraz tozlaşma denir. Yeterince geniş bir mesafede bile meydana gelebilir. Bir çeşit armut eklerken, her iki ağaçtaki verim önemli ölçüde artar.

Tozlaşma süreci farklı şekillerde gerçekleştirilir. Yerleşim bölgesi, iklimsel etkiler ve diğer faktörlere bağlıdır. Aynı çeşitlilikteki meyve ağaçlarının polen için en iyi kaynak olduğu düşünülmelidir.

Tat kalitesi

Kieffer armut fetüsünün tam olgunluğu belirlenir.Eylül sonu. Olgun örnekler dallarda sıkıca tutulur. Bu nedenle onlar yıkılmaz. Lezhka'da 15-20 gün sonra olgunlaşma zamanı ulaşır. Armut, Aralık ayının başına kadar tadı kalitesini korur. Meyvelerin nakli herhangi bir sıkıntı olmadan tolere edilir.Armut fidesi Kieffer

Olgun armut hoş bir beyaz hamuru vardırhafif bir sarılık ile gölgeleyin. Orta yumuşaklığın meyvesi, çekirdeğin yanında hafifçe sert granüllere sahiptir. Armut gevrek ve çok sulu. Hamur, hafif bir tart aroması ile yüksek bir tatlılık ile karakterize edilir.

Kimyasal tarıma bağlı olarakMeyvenin bileşimi kuru çözünür maddeleri, belirli bir miktarda şeker içerir. Çeşitlilik, taze tüketimin yanı sıra konserve için de idealdir.

yorumlar

Kiffer armutunun açıklaması, bahçıvanların ve bahçıvanların yorumları göz önüne alındığında, bunun sonucuna varabiliriz.çeşitliliği sayesinde, popülerbakımdaki iddiasızlık, yüksek verim, hastalıklara ve diğer olumsuz etkilere karşı direnç. Meyveler yüksek tadı nitelikleriyle bilinir. Bu, ekimi için en iyi çeşitlerden biridir.Related news

 • Rus defans oyuncusu Ibrahim Tsallagov
 • RÜZGAR GÜLÜ LİF YAPIMI VİDEOLU
 • Kiwi den SMS gelmiyor: sorun için nedenler ve çözümler
 • Kolay Mantı Tarifi – Hamur İşleri
 • MANDALİNA DİLİMİ ÖRGÜ BEBEK YELEĞİ YAPIMI
 • Tunus İşi Kalp Yastık Yapılışı Anlatımlı Videolu

 • Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 63

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması


  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 88

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 67

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 37

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 100

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 6

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 12

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 52

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 41

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 19

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 45

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 72

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 60

  Armut Kieffer: çeşitliliğin, özelliklerin, verimin ve yorumların bir açıklaması 36