Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır 2019

Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır 2019 Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır?

Mağazalardaki birçok LED lambası,Arka plan ışığı bulunan anahtarlar. Bağlantılarını anlamak için anahtarın türünü dikkate almak önemlidir. Modern modeller, kural olarak, kiriş transistörleri ile üretilmektedir. Bazı anahtarların da denetimleri olabilir. Böylece, kullanıcı lamba gücünü ayarlayabilir. Modellerdeki adaptörler 12 ve 220, 230 V için tasarlanmıştır.

Anahtarlı ve LEDli LED lamba

Ayrıca, lamba bağlantı devresicihazın tasarım özelliklerine bağlı olarak. Birçok üretici, enerji tüketim parametresini önemli ölçüde düşüren özel filtrelerle modelleri donatmaktadır. Bu soruyu daha ayrıntılı olarak anlamak için 12, 220 ve 230 V'luk lambaları ayrıntılı olarak incelemek gerekir.

12 V gerilim lambaları

12 V'de genellikle bir LED lamba vardıranahtarı ve arka ışığı. Bir adaptör ile nasıl bağlayabilirim? Bu durumda, kondansatör bir çıkış türüne ihtiyaç duyacaktır. İki kontaklı anahtarlar dikkate alınırsa, bağlantı ilk aşamada yapılır. Bu durumda giriş voltajının parametresi bir test cihazı ile kontrol edilebilir.

Hareketli kontaklar,direnç. Dampersiz bir anahtar hakkında konuşursak, dönüşüm bloğunu kullanmaya hiç gerek yoktur. E27 serisi lambaları düşünürsek, ışık akısı 500 lm seviyesinde olmalıdır. Negatif direnç sırasıyla 7 ohm olmalıdır. Ortalama olarak, bu lambaların lüminesans sıcaklığı 4000 K'yi geçmez. Düğmeyi adaptöre bağladıktan sonra lamba yanıp söndüyse, direncin bağlantısını kontrol etmek gerekir. Bazı üreticiler yalnızca 5 vat gücündeki lambalar için tasarlanmış modeller üretmektedir.

Anahtarlı LED lamba ve arka aydınlatma açıklaması

Lambaları 220 V şebekesine bağlama

220 V ağı farklı şekillerde bağlayabilirsinizAnahtarlı ve arkadan aydınlatmalı LED lamba. Cihazı kullanmaya ilişkin talimatlar çok yararlı olacaktır. Her şeyden önce, en yaygın tetikleyiciden bağlanma seçeneğini düşünmelisiniz. Bu durumda, anahtarı sökmek önemlidir. Tetikleyicinin çıkış kontakları birinci fazda bağlanır. Transistörü bağladıktan hemen sonra devredeki çıkış voltajı kontrol edilir. Ortalama olarak, 200 V'yi aşmamalıdır. Daha sonra, kondansatör için bir izolatör kullanın. Işık akışının küçük bir göstergesi olan bir model hakkında konuşursak, bu durumda tristörler kullanılamaz.

Anahtarlı ve LEDli LED lamba

Tetiği kullanarak açmak oldukça kolaydırAnahtarlı ve arkadan aydınlatmalı LED lamba. Bağlantı yolları orada bitmiyor. Ayrıca dinistorlarla olan seçeneği de göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu elementler tek fazlı ve iki fazlı olabilir. Lambanın normal çalışması için ikinci seçenekte durmalısınız. Adaptör bu şemada kullanılmaz. Bununla birlikte, ışın tipi bir transistör gereklidir. Ayrıca, ışık akışının büyük bir parametresiyle lambaları düşünürsek, bir frekans transistörü ek olarak kullanılır. Anahtarı kullanarak devreye doğrudan bağlar. Bu durumda, eritilebilir bir tip kullanmak önemlidir. Sonuçta, devredeki negatif direnç 45 ohm'u aşmamalıdır.

230 V voltajlı lambalar

Anahtarlı bir 230 V LED lambadaArka ışık (aşağıda gösterilen fotoğraf) bir tetikleyici aracılığıyla ağa bağlanabilir. Bu durumda regülatör de kurulur. 500 lm'lik bir ışık akısı olan lambaları düşünürsek, adaptör ikili kapasitör ile birlikte kurulmalıdır. Doğrudan difüzöre bağlanır.

Işık anahtarı ile LED lamba

Lambaları 230 V'ye bağlamak da mümkündürözel kontrolörler aracılığıyla. Bu durumda yüksek duyarlılığa sahip rezonatörlü modeller seçilir. Çıkış voltajının büyük olmamasını sağlamak için bir filtre kullanılır. Mağazada bulabilirsiniz çok basit olabilir. Her şeyden önce, bağlanırken rezonatörün bağlantısını yapmalısınız. Daha sonra anahtar takılı ve negatif direnç kontrol edildi. Kondansatör, en son yerde rezonatörün çıkış kontaklarına bağlanır.

Kondansatör olmayan bir adaptör üzerinden bağlantı

Anahtarlı LED lamba (arkadan aydınlatmalı)Kondansatör olmayan bir adaptör sayesinde 6 watt'tan daha düşük bir güçle bağlanır. Bu durumda, ışık akısı 400 lm'yi geçmemelidir. Devredeki dirençler kural olarak açık tip kullanılır. İki kontaklı anahtarlı modelleri düşünürsek, filtreleri kurmaya gerek yoktur. Her şeyden önce, niteliksel bir tetikleyici seçilir. Daha sonra doğrudan anahtara bağlanır.

Bir sonraki adım regülatörü ayarlamaktır. Bu durumda, giriş voltajı parametresi 200 V'u geçmemelidir. Bağlandıktan sonra lamba yanıp sönerse, hassasiyet çok yüksektir. Bu durumda, birçok uzman, filtreleri her şeyden önce kullanmanızı önerir. Bu durumda adaptörler sadece iki telli iletkenler ile bağlanır. Bir dalga tetikleyici kullanarak da seçeneği göz önünde bulundurabilirsiniz. Bununla birlikte regülatörün devreye bağlanması mümkün değildir.

Modüler Adaptör Kullanma

Modüler bağlantı adaptörleri ileBir anahtar ve arkadan aydınlatmalı LED lamba oldukça basittir. Genel olarak, bu cihazlar evrenseldir. Bağlantı için lamba 6 watt için uygundur. Işık akısı 500 lm'yi geçebilir. Her şeyden önce, lamba doğrudan anahtara bağlı.

Üç temaslı modelden bahsedersek, ihtiyacımız var.sıfır fazı bul. Bunu bir test cihazı ile yapabilirsin. Bir sonraki adım devre içindeki negatif direnci belirlemektir. Kondansatörün tipini de dikkate almak önemlidir. Biz darbe desenleri hakkında konuşmak, izolatör durumda sıcak eriyik tipi kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca bir damper ile seçenekleri göz önünde bulundurun. Modüler adaptörlere bir alan direnci üzerinden bağlanır.

Bağlı olarak şalter ve arka ışıklı LED lamba

Birden Çok Lamba Bağlama

Ağa birkaç lamba bağlamak için220 V, tetiksiz yapamaz. Bu durumda adaptör, modüler tipte güvenle kullanılabilir. Bu amaçlar için kondenserler gerekli olacaktır. Lambaların gücünü dikkate almak da önemlidir. Model hakkında 5 W'den bahsedersek, damper geniş bant seçmek için daha uygundur. İlk aşamada kurmak için bir anahtar eklenmiştir. Ardından adaptörü sabitlemek gerekir.

220 V ağa bağlantı ikinci tarafından gerçekleştirilirsafhası. Bunu belirlemek için test cihazını kullanmanız gerekecek. Ayrıca kapasitörleri bağlamak önemlidir. Lamba açıldıktan sonra yanıp sönmeye başlarsa, negatif direnç parametresi çok büyüktür. Normalleştirmek için filtreler kullanılır.

Regülatörlü lambalar

Bir regülatör varsa, LED lambaAnahtar (aydınlatma ile) sadece modüler adaptör üzerinden bağlanabilir. Kapasitif kapasitörlü devreleri düşünürsek, bu durumda modeller 6 watt için uygundur. Bu durumda adaptörlerin doğrudan damperlere bağlanması gerektiğine dikkat etmek de önemlidir. Ayrıca, difüzörlü seçenekleri de göz önünde bulundurabilirsiniz. Bununla birlikte, bu durumda, lambanın normal çalışması da bir radyasyon transistörü gerektirecektir. Doğrudan yalıtkan üzerinden bağlanır.

Anahtar ve arka ışık bağlantı yöntemleri ile LED lamba

Lamba "Panasonic"

7 W LED lambalı PanasonicDevre kesici ve aydınlatma (kılavuzda açıklanmıştır) modüler adaptörler kullanılarak 220 V ağa bağlanır. Bu durumda, transistörler farklı kullanılabilir. İki kontaklı anahtarlardan bahsedersek, difüzörün bağlantısı ilk aşamada gerçekleşir. Bununla birlikte, bundan önce devre içindeki negatif direnç mutlaka kontrol edilir.

Ayrıca, birçok uzman gözönüne almayı önerditetikleyiciler ile seçenek. Bununla birlikte, üç kontak anahtarı için en uygun olanlarıdır. Bu durumda, bir filtreye de ihtiyacınız olacak. Her şeyden önce, lambayı bağlamak için bir adaptör hazırlanır. Bir sonraki adım, transistörü bağlamaktır. O zaman sadece tetiğin kendisini kullanmanız gerekir. Bu durumda filtreler yasaktır. Aksi halde, devrede direnç 50 ohm negatif olabilir.

Philips anahtarlı lambalar

Anahtarlı LED lamba (arkadan aydınlatmalı)"Philips" 7 W ila 220 V ağ, kondansatör olmayan bir adaptörden sessizce bağlanır. Her şeyi doğru yapmak için öncelikle iletkenliği yüksek transistörler hazırlanır. Bu durumda, damper bir impuls tipine ihtiyaç duyacaktır. İki kontaklı anahtardan bahsedersek, lamba 400 lm ışık akısıyla kullanılabilir.

Daha güçlü analoglar ağdan çalışamazkondansatör olmayan bir adaptör ile. Kuruluma başlamadan önce, anahtar dirençe bağlanır. Ardından doğrudan tetiğe bağlayın. Bundan sonra, sadece adaptörü sabitleyin ve çıkış kontaklarını bağlayın.

Anahtar ve arka plan aydınlatmalı LED lamba

"Deluxe" lambayı bağlama

Anahtarlı LED lamba (arkadan aydınlatmalı)7 W gücünde "Deluxe", bir kural olarak, bir modüler adaptör aracılığıyla bağlanır. Bununla birlikte, bu modelin büyük bir doyma parametresi olan bir kondansatör kullandığını düşünmek önemlidir. Devredeki negatif direncin keskin bir şekilde düşmemesi için özel filtreler kullanılır. Lambayı, anahtarların montajından itibaren 220 V ağa bağlamaya başlayın.

İki temaslı değişiklikleri düşünürsek, o zamanonlar için farklı tipte dirençler kullanılabilir. Her şeyden önce, kapasitif varyantları düşünebiliriz. Mağazada bu tür dirençleri bulmak çok zor olmayacak. Duyarlılıkla bunların hepsinin doğru olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Bu durumda, kondansatörü üst kontaklar üzerinden anahtara bağlayın. Bununla birlikte, çıkış akımı parametresi bundan önce kontrol edilir.

Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır 2019

Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır 2019

Related news

 • Tavuklu Sarımsaklı Şehriye Çorbası
 • Alkalilik Testi ile Alkali Hayata Merhaba Deyin
 • 29 Aralık 2019 Çarşamba
 • Temel bilişim ve bilgi teknolojileri (uzmanlık): kiminle çalışmak
 • Saç dökülmesi nasıl önlenir

 • Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır


  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır

  Arka aydınlatmalı bir anahtarlı LED lamba: nasıl bağlanır