Çare Sizde 2019

Çare Sizde 2019 Çare Sizde

Çare Sizde

Çare Sizde

Çare Sizde

İnsan ilkönce inanmalıdır. Ne yapacaksa yapsın her şeyin başı başarıya inanmakla olur. Başaracağına inanan kişi elbet bir yolunu bulacak ve başaracaktır. Saç dökülmesinde de aynı şey söz konusudur. Saç dökülebilir ancak bunun önüne geçilebilir ya da geçilemiyorsa başka bir çözüm bulunabilir. Bu kişinin elindeki bir durumdur.

Saç Dökülmesi ve Nedenleri

Saç Dökülmesi ve Nedenleri

Saç dökülmesi,genellikle erkekleri etkileyen bir sorundur. Bunun sebeplerinin başında, genetik faktörler gelmektedir. Bunun dışında, çevresel etkenler ve stres saç dökülmesine sebep olabilir. Bunu gidermek ve yeniden saçlara kavuşmak için yapılması gereken, saç ekimi yaptırmaktır. Saç ekimi FUE ve FUT adı verilen yöntemlerle donör saha olarak bilinen bölgeden sağlıklı saçların alınarak, saçların döküldüğü saçsız alana transfer edilme işlemidir. İki yöntem arasında, sadece saç köklerinin alınmasında farklar bulunmaktadır.

Saç dökülmesi

Saç Ekiminde Başarılı Bir Sonuç Almak İçin Gerekli Olan Kriterler Nelerdir?

Başarılı sonuç almak için gerekli kıstaslar aşağıda sıralanmıştır.

 • Saç hücrelerinin sağlığı

Saç Ekiminde Başarılı Bir Sonuç Almak İçin Gerekli Olan Kriterler Nelerdir

 • Donör saha adı verilen alandaki saçların sıklığı ve kalınlığı

 

 • Saç ekimi yapılacak bölgenin, nakil yapılacak hücreleri besleyebilme yeteneği

 

 • Saç ekimi yapılacak alanın yüzölçümü

 

 • Saç ekim operasyonu yapacak ekibin ve doktorun tecrübesi

 

Saç Ekiminin Doğal Bir Görünümde Olması İçin Neler Yapılmalıdır?

Yapılacak saç ekiminde doğal bir görünüm elde edebilmek için, öncelikle ön saç çizgisinin nereden başlaması gerektiğine doğru karar vermek gerekir. Bu karar verilirken; kişinin saçlarının açıklığının biçimi, yüz ovalinin şekli, burun çene alt ucu ve kaş burun arasındaki mesafenin ölçümünün oranına göre ne kadar bir alın ön çizgisi mesafesi bırakılmasının gereği tam olarak hesaplanmalıdır.

Saç Ekiminin Doğal Bir Görünüm

Yoğun Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi sorunu yaşamayan kişilerde, genellikle cm2 de 70 ile 100 saç teli bulunmaktadır. Bu saç tellerinin yarısının dökülmesi ya da daha fazlasının dökülmesi durumunda, saçlı alanda oluşan seyrelme gözle görülebilir hale gelir. Yapılacak saç ekimi, tamamen saçsız olan bir alanda cm2 de 50 tane saç teli ve üstünde olan bir saç ekimi olarak yapılırsa, saçsız alanda güzel bir görünüm elde edilir.

 

Tepe Bölgesine Saç Ekimi Nasıl Olur?

Kafanın tepe bölümüne yapılacak saç ekimlerinin performansı, genellikle ön bölge saç ekimlerinden daha az olur. Ancak tepe bölgesine yapılacak saç ekimlerinde de gereken özen gösterilmelidir. Özellikle tepe bölgesinde olan saçın döndüğü alanlar, saçlarda örtücü bir özellik sağlamakta ve yapılan saç ekimi sonrasında doğal görünüme yardımcı olmaktadır. Tepe bölgesine yapılacak saç ekiminin gerçek formuna kavuşması, operasyondan sonra 6 ile 12 ay sonrasını bulur.

Tepe Bölgesine Saç Ekimi Nasıl Olur

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi işlemi, çok uzun süren uygulamalar arasında yer almaz. Saç ekimi işlemi, genellikle günde 6-8 saatlik bir uygulamadır. Bu süreç, greft oranı ve yapılacak işleme göre farklılık gösterebilir. Saç ekimi yapılacak olan alanın tamamen saçsız olması halinde, bu süreç uzayabilir. Ancak saç ekiminin uzun ve zahmetli olduğu söylenemez.

FUE yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimi uygulaması, son derece kolay, pratik ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir. Saç ekimine karar vermiş olan bir kişi, operasyondan önceki yedinci günden itibaren hazır olmalıdır.

Saç Özelliğine Göre Saç Ekimi ve Süresi

Saç ekimi yapılacak seanslar, kişinin kendi özelliklerine göre belirlenmektedir. Saçları kıvırcık, kalın telli, koyu renkli ve saçsız alanlar çok değilse, yapılan işlemden daha kısa sürede, daha iyi sonuçlar alınır. Bunun tam tersi özellikleri olan kişilerde ise, yapılacak seans sayısında artış olmaktadır. Fakat yine de bunlar tam bir kıstas değildir. Bazen bunun tam tersi uygulamalar olabilir. Bu işlemde yapılan seansın ne kadar süreceği değil, seanslardan sonra alınacak başarılı sonuçların varlığıdır. Unutulmamalıdır ki saç dökülmesi sorununun kesin ve kalıcı çözümü, saç ekimi yapılmasıdır.


Çare Sizde 2019

Çare Sizde 2019

Related news

 • Evlilik Yıldönümü Mesajları
 • 2019 Modern Perde
 • Göbek Çatlaklarına Ne İyi Gelir
 • Ayda 8 Kilo Zayıflatan Sarımsak Kürü Tarifi
 • Converse Patik Modelleri

 • Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde

  Çare Sizde