17.06.2019

Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 93

Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin "Yandex" ve "Google" adreslerinde nasıl dizine eklenmesi

Site endeksleme nedir? Bu nasıl olur? Bu ve diğer soruların cevaplarını makalede bulabilirsiniz. Web-indeksleme (arama motorlarında indeksleme), bir siteyle ilgili bilgileri bir arama motoru robotu tarafından bir veritabanına dahil etme sürecine atıfta bulunmakta olup, daha sonra böyle bir prosedürden geçmiş web projeleri hakkında bilgi bulmak için kullanılmaktadır.

Web kaynakları ile ilgili veriler genellikleanahtar kelimeler, makaleler, linkler, belgeler. Dizinleme ayrıca ses, görüntü vb. Anahtar kelimeleri tanımlamak için kullanılan algoritmanın, arama cihazına bağlı olduğu bilinmektedir.

Dizinlenmiş bilgi türleri (flash dosyaları, javascript) bazı sınırlamalar vardır.

Bağlılığı yönet

Bir siteyi indekslemek karmaşık bir süreçtir. Yönetmek için (örneğin belirli bir sayfanın eklenmesini yasaklamak için), bir robots.txt dosyası ve İzin Ver, İzin Verme, Tarama gecikmesi, Kullanıcı aracı ve diğerleri gibi yönergeler kullanmanız gerekir.

siteyi indeksleme

Ayrıca, Google'ın ve Yandex robotlarının kaynaklarının içeriğini gizleyen <noindex> etiketleri ve <nofollow> öğeleri (Yahoo, <nofollow> etiketini uygular) dizine eklenmek için kullanılır.

Goglle arama motorunda, yeni siteler birkaç haftadan bir haftaya ve Yandex'te bir haftadan dörde dizinlenir.

Sitenizin sorgularda görünmesini istiyorsunuzarama motoru sonuçları? Daha sonra Rambler, Yandex, Google, Yahoo ve benzeri tarafından işlenmelidir. Arama motorlarına (örümcekler, sistemler) web sitenizin varlığı hakkında bilgi vermeli ve daha sonra tamamen veya kısmen tarayacaklardır.

Birçok site yıllarca endekslenmemiştir. Üzerinde bulunan bilgiler sahiplerinin dışında hiç kimse tarafından görülemez.

Işleme yolları

Bir siteyi indeksleme çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir:

 1. İlk seçenek manuel ekleme. Sitenizin verilerini, arama motorları tarafından sunulan özel formlar aracılığıyla girmeniz gerekir.
 2. İkinci durumda, arama robotunun kendisiweb sitenizi bağlantılar aracılığıyla bulur ve dizinler. Sitenizi, projenize yönlendiren diğer kaynaklardan gelen bağlantılar için takip edebilir. Bu yöntem en etkilidir. Arama motoru siteyi bu şekilde bulursa, önemli olduğunu düşünür.

şartlar

Siteyi indekslemek çok hızlı değil. Şartlar 1-2 haftadan farklıdır. Yetkili kaynaklardan gelen bağlantılar (mükemmel PR ve Titz ile), sitenin arama motorlarının veritabanına yerleştirilmesini önemli ölçüde hızlandırır. Bugün, Google en yavaş olarak kabul ediliyor, ancak 2012 yılına kadar bu işi bir haftada yapabiliyordu. Maalesef her şey çok hızlı değişiyor. Mail.ru'nın bu alanda yaklaşık altı ay boyunca Web siteleriyle çalıştığı bilinmektedir.

 siteyi yandex'te dizine ekleme

Arama motorlarında bir siteyi indekslemeHer uzman, yapamaz. Arama motorları tarafından zaten işlenen sitenin veritabanına yeni sayfaların eklenmesi zamanlaması, içeriğin güncellenme sıklığından etkilenir. Kaynak sürekli olarak güncellenirse, sistem sık sık güncellenen ve insanlar için yararlı bulur. Bu durumda, işi hızlandırılır.

Web sitelerini, web yöneticileri veya arama motorları için özel bölümlerde dizine eklemenin ilerlemesini takip edebilirsiniz.

değişiklikler

Yani, bunun nasıl olduğunu anladık.siteyi indeksleme. Arama motorlarının veritabanlarının sıklıkla güncellendiğine dikkat edilmelidir. Bu nedenle, projenizin sayfalarına eklenen sayfa sayısı aşağıdaki nedenlerden dolayı (hem düşüş hem de artış) değişebilir:

 • Arama motorunu siteye yapıştırır;
 • sitede hataların varlığı;
 • arama motorlarının algoritmalarının değiştirilmesi;
 • iğrenç barındırma (projenin bulunduğu sunucunun erişilemezliği) ve benzeri.

Yandex normal sorulara cevap verir

Yandex, kullanılan bir arama motorudurbirçok kullanıcı. Dünyadaki arama sistemleri arasında beşinci sırada yer alan işlenmiş araştırma taleplerinin sayısı. Bir site eklediyseniz, veritabanına çok uzun süre eklenebilir.

Bir URL eklemek, endekslenmesini garanti etmez. Bu, sistemin robotunun yeni bir kaynağın ortaya çıktığı konusunda bilgilendirildiği yöntemlerden sadece biridir. Sitenin başka web sitelerinden bir bağlantısı yoksa veya bunlardan pek çoğunda yoksa, ekleme daha hızlı bulmaya yardımcı olacaktır.

siteyi google'da dizine ekleme

Endeksleme oluşmazsa, kontrol etmeniz gerekir.Yaratılış anındaki bir arıza sunucusunda, "Yandex" robotundan gelen talep olsun. Sunucu bir hata bildirirse, robot çalışmasını tamamlayacak ve kapsamlı bir döner kavşakta gerçekleştirmeye çalışacaktır. "Yandex" çalışanı, veritabanı arama motoruna sayfa eklemenin hızını artıramaz.

Siteyi "Yandex" dizininde dizinlemek - tamamen aynızor bir meslek. Arama motoruna nasıl kaynak ekleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Başka web sitelerinden bağlantılar varsa, o zaman özel bir site eklemeniz gerekmez - robot otomatik olarak bulur ve dizine ekler. Bu tür bağlantılarınız yoksa, arama motoruna web sitesinin varlığını bildirmek için "URL ekle" formunu kullanabilirsiniz.

URL eklemenin, oluşturulmanızın endekslenmesini (veya hızını) garanti etmediğini unutmayın.

Birçok insan ne kadar sürdüğünü merak ediyorsiteyi Yandex dizininde dizinlemek. Bu şirketin çalışanları garanti vermez ve şartları öngörmez. Kural olarak, robot siteyi öğrendiğinden, sayfaları birkaç gün içinde, bazen de birkaç hafta içinde ortaya çıkar.

Işleme süreci

yandex arama motoru

Yandex, doğruluk ve dikkat gerektiren bir arama motorudur. Dizin oluşturma sitesi üç bölümden oluşur:

 1. Tarayıcı, kaynak sayfalarını tarar.
 2. Sitenin içeriği (içeriği), arama sisteminin veritabanına (indeksine) kaydedilir.
 3. 2-4 hafta sonra, veritabanını güncelledikten sonra sonuçları görebilirsiniz. Siteniz SERP'de görünecek (veya görünmeyecek).

Endekslemeyi Kontrol Etme

Bir sitenin indekslenmesi nasıl kontrol edilir? Bunu üç şekilde yapabilirsiniz:

 1. Firmanızın adını ismine girinarama yapın (örneğin, "Yandex") ve ilk ve ikinci sayfadaki her bağlantıyı kontrol edin. Orada senin beyninin URL'sini bulursan, robot görevini yerine getirdi.
 2. Sitenizin URL'sini arama dizesine girebilirsiniz. Kaç tane İnternet sayfası görüntülendiğini, yani endekslendiğini görebilirsiniz.
 3. Web yöneticilerine kaydolunMail.ru, Google, Google, Yandex. Site doğrulamasını geçtikten sonra, kaynağınızın performansını artırmak için oluşturulmuş endeksleme sonuçlarını ve diğer arama motoru hizmetlerini görebilirsiniz.

Yandex neden reddediyor?

Google'da bir siteyi indeksleme gerçekleştiriliraşağıdaki gibi: veritabanındaki robot, sitenin tüm sayfalarını kaydeder, seçilmemiş, standart ve niteliksel. Ancak sıralamaya sadece faydalı belgeler katılıyor. Ve Yandex hemen tüm web materyallerini hariç tutar. Herhangi bir sayfayı indeksleyebilir, ancak arama motoru sonunda tüm çöpleri ortadan kaldırır.

arama motorlarında bir siteyi indeksleme

Her iki sistemde ek bir dizin var. Hem bir hem de diğer düşük kaliteli sayfa, web sitesinin bir bütün olarak sıralanmasını etkiler. Basit bir felsefe burada çalışır. Belirli bir kullanıcının tercih edilen kaynakları, yayınlanmasında yüksek mevkilere sahip olacaktır. Ancak aynı güçlükle karşılaşan kişi, son kez sevmediği bir site bulacaktır.

Bu yüzden ilk önce web belgelerinin kopyalarını indekslemeden, boş sayfaların varlığını denetlemeli ve kötü içeriğe izin vermemeniz gerekir.

Yandex çalışmasının hızlanması

Yandex sitesinin sitenin dizinini nasıl hızlandırabilirim? Aşağıdaki adımları gerçekleştirmek için gereklidir:

 • Yandex tarayıcısını bilgisayarınıza yükleyin ve sitenin sayfalarında gezinin.
 • Yandex.Vebmaster'da kaynağı yönetme haklarını doğrulayın.
 • Twitter'da, makaleye bir bağlantı yayınlayın. Yandex'den bu yana şirket ile işbirliği yaptığı bilinmektedir.
 • Site için Yandex'den arama ekleyin. "Dizin Oluşturma" bölümünde, kendi URL'lerinizi belirtebilirsiniz.
 • "İndeksleme için sayfalar göndermek yasaktır" onay kutusunu işaretlemeden "Yandex.Metrica" ​​kodunu giriniz.
 • Var olan bir Site Haritası yapınsadece robot için ve seyirciler tarafından görülmez. Kontrol onunla başlayacak. Site Haritası adresi robots.txt dosyasında veya "Web Yöneticisi" - "Dizin Oluşturma Ayarları" - "Site Haritaları" nda uygun biçimde girilir.

Orta düzey eylemler

 site endekslemesini hızlandır

Web sayfanızda ne yapmanız gerekir"Yandex" dizine eklenmedi mi? Yerli arama motoru siteyi birincil kaynak olarak düşünmelidir. Bu nedenle, makalenin yayınlanmasından önce bile, içeriğinin "Özel Metinler" biçimine eklenmesi kesinlikle gereklidir. Aksi takdirde, intihal uzmanları rekoru kendi kaynaklarına kopyalar ve veritabanındaki ilk kişi olacaktır. Sonuç olarak, yazar olarak tanınacaklar.

Google Veritabanı

Google için yukarıda açıklanan aynı öneriler geçerli olacaktır, yalnızca hizmetler farklı olacaktır:

 • Google+ (Twitter yerine);
 • Google Chrome
 • Programcılar için Google cihazları - "Tarama" - "Googlebot gibi görün" - "Tarama" seçeneği - "İndise ekle" seçeneği;
 • "Google" kaynağında arama yapın;
 • Google Analytics ("Yandex.Metrica" ​​yerine).

yasak

İndekslemenin yasaklanması nedirSite? Hem tüm sayfada hem de kendi ayrı kısmında (link veya metin parçası) kaplayabilirsiniz. Aslında, global bir endeksleme yasağı ve yereldir. Bu nasıl gerçekleşti?

Robots.txt'deki Web sitesine bir arama motoru ekleme yasağını düşünün. Robots.txt dosyasını kullanarak, tek bir sayfanın veya tüm kaynak değerlendirme tablosunun endekslenmesini hariç tutabilirsiniz:

 1. Kullanıcı aracı: *
 2. Diskallow: /kolobok.html
 3. Disallow: / foto /

İlk paragraf talimatların olduğunu gösterir.tüm MS'ler için tanımlanır, ikincisi kolobok.html dosyasının indekslenmesinin yasaklandığını belirtir ve üçüncü dosya, foto klasörünün veritabanına eklenmesine izin vermez. Birkaç sayfayı veya klasörü hariç tutmak istiyorsanız, hepsini "Robotlar" da belirtin.

sitenin nasıl dizine eklendiğini

İndekslemeyi önlemek içinAyrı bir İnternet listesi, robotlar meta etiketini kullanabilirsiniz. Robotların tüm bilgisayarlara aynı anda talimat vermesiyle robots.txt'den farklıdır. Bu meta etiketi, html biçiminin genel ilkelerini takip eder. Sayfanın başlığına <head> <head> etiketleri arasına yerleştirilmelidir. Örneğin, bir yasak için bir giriş şöyle yazılabilir: <meta name = "robots" content = "noindex, nofollow">.

ajax

Ve Ajax-siteleri Yandex endeksleme nasıl? Bugün, Ajax teknolojisi birçok web sitesi geliştiricisi tarafından kullanılmaktadır. Tabii ki, harika fırsatlar var. Bununla birlikte, yüksek hızlı ve verimli interaktif web sayfaları oluşturabilirsiniz.

Ancak, arama robotu web sayfası "görür"kullanıcı ve tarayıcı gibi değil. Örneğin, bir kişi hareketli web sayfalarına sahip konforlu bir arayüze bakar. Tarayıcı için, aynı sayfanın içeriği boş bırakılabilir veya komut dosyalarının harekete geçmemesi için statik HTML içeriğinin geri kalanı olarak gösterilebilir.

Ajax siteleri oluşturmak için, URL'leri # ile kullanabilirsiniz.ama robot arama motoru kullanmıyor. Genellikle, URL’nin bir kısmı ayrılır. Bu dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, http://site.ru/#example formunun URL'si yerine, http://site.ru adresinde bulunan kaynağın ana sayfasına bir uygulama yapar. Bu, İnternet listesinin içeriğinin veritabanına giremediği anlamına gelir. Sonuç olarak, arama sonuçlarında görünmez.

Ajax sitelerinin endekslenmesini geliştirmek"Yandex", arama robotundaki değişiklikleri destekledi ve söz konusu Web sitelerinin URL'lerini işleme koyma kuralları. Bugün, web yöneticileri, indeksleme gereksinimi için arama motorunu "Yandex" olarak belirtebilir ve kaynağın yapısında uygun bir plan oluşturur. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan:

 1. Sayfa # sembolünün URL'sini #! 'Ye değiştirin. Artık robot, bu İnternet sayfasını doldurmanın bir HTML sürümü için başvurabileceğini anlayacaktır.
 2. Böyle bir sayfanın içeriğinin HTML versiyonu, URL'de #! ? _escaped_fragment_ = ile değiştirildi.


Related news

 • Uzun saçlar için bir Yunan kol bandı ile saç stilleri veya Bir tanrıçaya nasıl dönüşür
 • Göbek Yağları ve Eritme Yöntemleri
 • PETEKLİ TIĞ İŞİ BAYAN PATİK AÇIKLAMASI
 • TAKIP TAKIŞTIRIN
 • Başarısızlık için Üretilen 55 Klasik Mazeret

 • Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 76

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi


  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 84

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 68

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 83

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 78

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 44

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 63

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 22

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 1

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 93

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 83

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 90

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 42

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 23

  Arama motorlarında bir siteyi indeksleme. Sitenin Yandex ve Google adreslerinde nasıl dizine eklenmesi 11