Aragvi - gurmeler için konyak

Aragvi - gurmeler için konyak

24.04.2019

Aragvi - gurmeler için konyak 58

"Aragvi" - gurmeler için konyak

Gürcistan inanılmaz bir ülke. Bahsedildiği zaman, misafirperverlik, şiş kebap, danslar, dinlenmeler ve tabii ki Gürcü konyağı “Aragvi” gibi dernekler derhal akla geliyor. Bu içki olmadan, Gürcistan'ın kendisinde ve sınırlarının ötesinde pek çok ülkede tek bir bayram yoktur.

Birazcık geçmiş

Gürcistan, büyümenin uzun tarihi ile ünlüdürüzüm ve sonuç olarak, iyi kurulmuş şarap yapımı. "Aragvi" konyak üretim tarihi, bir buçuk asırdan fazladır. Teknik ilerleme geliştirildi, tarım iyileştirildi, bu da alkollü içecek üretimi için teknolojilerin gelişimini etkiledi. Şarap yapımının zirve gelişimi 9-12. Yüzyıla ait.

aragvi konyak

Çeşitli nedenler gelişimde düşüşe neden oldutarım ve bağcılık. 15. yüzyılın ortalarında uzun bir süre durduktan sonra, Gürcistan kültürünün yükselişi başladı, dış dünya ile sosyal, politik ve ekonomik bağlar gelişmeye başladı. Bu, bu sektörün gelişmesinde yükselişi ve yeni bir aşamayı olumlu yönde etkiledi. 19. yüzyılın ortalarında Kutaisi ilinde ilk konyak üretimi gerçekleştirildi. Ayrıca konyak adını veren Aragvi Nehri de var.

Üretim teknolojisi

Konyak, yaşlanmış ve yaşlanmış olan üzüm alkolünden üretilmiştir. Temelde 3 ila 5 yıl. Kuru şarap malzemesi damıtılır ve zengin bir karışım elde etmek için süzülür.

Gürcü cognac aragvi

O varil meşe, o nereye gidiyorince odunsu bir kokuda ısrar eder ve emer, ayrıca meşe ve besinler özüyle doyurulur, bu da ona eşsiz bir tat ve renk verir. Böylesine basit ama maliyetli manipülasyonlarla ünlü "Aragvi" elde edilir - en pahalı alkollü içeceklerden biri olan konyak. Zengin tadı ve kullanışlı özellikleri, içkisini seçkin bir sıraya koymaktadır.

Konyak ile tanışma gelenekleri

"Aragvi" - konyak oldukça yararlı ve hoştadı için. Sadece onu bozmayacak, aynı zamanda tadı artırabilecek doğru ürünleri seçmek önemlidir. Gururlu bir içki içmek daha iyi olduğu gerçeğine dikkat etmektir. Bu kutlamalar için pahalı bir hediye, bir tür lüks madde ve iyi bir tat ve tadı belirtisi olduğu bilinmektedir. Böyle bir konyak genellikle yakın arkadaşların çevresinde, her seferinde zevk alıp tatmak için yavaşça konuşur.

Bilenler "içme" konyakları için birkaç ipucu paylaşmaya hazırlar

 • Uygun bir atmosfer yaratmak. "Aragvi", konunun büyük rol oynadığı konyak. Elbette, ev mutfağında yemek yapmak tadı bozmaz, ancak bu izlenim ve böyle bir iç mekanda gizemli bir şey algısı dağılır.
 • Gözlükler. Herhangi bir içecek uygun bir kaba dökülmelidir. Bu, kalitesini güçlendirmeye ve konuklara daha fazla keyif vermeye yardımcı olacaktır. "Aragvi" (konyak) bir istisna değildir.
 • Doğru atıştırmalık. Ya da onun yokluğu. Konyak, bir çeşit tatlı içeceği olup, kullanımı herkesin zaten dolu olduğunu düşündürmektedir. Eğer hala böyle bir ihtiyaç varsa, sert peynir ve meyveden yapılan hafif atıştırmalıklar ile masaya servis yapmak daha iyidir.

Birçok sevgili ana ve yeterliortak bir hata - konyak limon ile ısırırlar. Bu yapılamaz. Limonun yeterince güçlü, zengin bir tadı ve tadı vardır, bu yüzden bu asil içkinin kokusunu ve tadını anlar.

aragvi konyak yorumlar

"Aragvi" - konyak, temelde hakkında değerlendirmeleriPozitif ve genellikle hevesli. onlarla aşinalık düşkün anılar bırakacak ve hoş bir duygu verecektir. Gıda severler Gürcistan damgasını olarak kabul edilir bu şaşırtıcı içecek harika, asil buket takdir edecektir.

Aragvi - gurmeler için konyak

Aragvi - gurmeler için konyak

Related news

 • 2015 Yılında, 2015 Mutlu Çocuk Projesi
 • Tatilde topladığınız taşları böyle değerlendirin
 • Joel (peygamber): hayat, kehanet, yorumlama. Peygamber Joele Dua ve Akathist
 • Türk Dışişleri: ABDnin Kudüs kararı son derece kaygı verici
 • Jennifer Lawrence: ihtişamın yüksekliklerine çarpıcı yol

 • Aragvi - gurmeler için konyak 100

  Aragvi - gurmeler için konyak


  Aragvi - gurmeler için konyak 36

  Aragvi - gurmeler için konyak 83

  Aragvi - gurmeler için konyak 81

  Aragvi - gurmeler için konyak 44

  Aragvi - gurmeler için konyak 68

  Aragvi - gurmeler için konyak 39

  Aragvi - gurmeler için konyak 94

  Aragvi - gurmeler için konyak 79

  Aragvi - gurmeler için konyak 84

  Aragvi - gurmeler için konyak 47