Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlarAraba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar

20.05.2019

Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 5

Araba "Mazda 3" 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar

Kasım 2013'ün başlarında, pazarımız tarafından vurulduaraba "Mazda 3" 3 kuşak. Geçiş, arabayı tüm cephelerde dönüştürdü: güncellenmiş tasarım, yeni komple setler ve güç tesisatları, değiştirilmiş iniş takımı ve diğer. Buna ek olarak, "Mazda 3" 2 kuşaktan farklı olarak, kahramanımız, ilk "treshki" den beri bu modelin hayranları olan sürücülere daha fazla şans veriyor.

"Mazda 3" 3 kuşak

Tarihe kısa bir giriş

"Mazda 3" (1. nesil) 2004 yılında dünyayı gördü. Model çok başarılı olduğunu kanıtladı ve birkaç yıldır çok iyi satıldı. Ancak, 2008'de piyasaya sürülen yeni nesil, müşterinin modelin ilk versiyonuna aşık olmaya devam etmesini sağladı. Ve hatta, yaratıcıların tüm günahlarının hesaba katılmış olduğu, 2011'in yeniden şekillendirilmesi bile yardımcı olmadı. Böylece, modelin sadece yeniden başlatılması ve izleyiciyi ilk versiyonla aynı şekilde şaşırtabilecek yeni bir model oluşturması gerekiyordu. Yani, 2013'ün yazında düzenlenen dünya prömiyeri "Mazda 3" 3 kuşak vardı. Japon tasarımcıların ilk "treshki" ye layık bir araç yaratıp yaratmadıklarını öğrenelim!

görünüm

"Üçüncü Mazda" tamamen yeni aldıKODO adı verilen bir tasarım konsepti. Otomobili öncekinden daha dinamik bir görünüm verir. Japon tasarımcılar, arabaya bir çita karakterini vermek istediklerini ve böylece sürüş yeteneklerini vurguladıklarını söylüyorlar. Tasarımcılar, tüm% 100 üzerinde çalıştılar - otomobilin ilginç bir hızlı siluet bulduğunu fark etmek gerekir. Güçlü tekerlek kemerleri, yırtıcı bir ön uç ve kas lateral punçları tarafından yaratılmıştır.

"Mazda 3" 2 kuşak

boyutlar

Daha önce olduğu gibi, model iki versiyonda mevcutturvücut: sedan ve hatchback. Aracın boyutları biraz arttı: Sedan uzunluğu 4 585 mm ve hatchback - 4 465 mm. Her iki gövde tasarımı için genişlik ve yükseklik aynıdır ve sırasıyla 1.795 ve 1.450 mm'dir. Üçüncü nesil Mazda 3 otomobilinin dingil mesafesi 2,700 mm ve zemin açıklığı 160 mm'dir. Sedan, 408 litre hacimli bir bagaj bölmesi ve bir hatchback - 100 litre daha az aldı.

Iç mimari

Bu modelin iç kısmı büyük ölçüde"Mazda 6" nın son neslinden ödünç alındı. Bununla birlikte, farklı bir yerleşim düzeni ve ön panelin düşük konumu sayesinde, her şey çok daha kolay, daha havadar ve daha sakin görünüyor. Yeni nesle geçiş ile kurulan geleneğe göre “Mazda”, sonlandırma, daha iyi ses yalıtımı ve daha yüksek ekipman seviyesi için daha iyi malzemeler almaktadır.

"Mazda 3" 1 nesil

ekipman

Başlıca teknik inovasyon"Mazda 3" 3 nesil övünme, - 7 inç ekran ve ses kontrolü ile tamamen yeni bir multimedya sistemi. Üst uç konfigürasyonlarda, makine ayrıca kör bölge kontrolünden bant içindeki trafiği takip etmeye kadar bir projeksiyon ekranı ve geniş bir aktif güvenlik sistemi yelpazesi aldı.

Kaputun altında

Pazarımızda yeni "Mazda 3" üç tip benzinli atmosferik motorla donatılabilir.

Genç motor, seyahat edenlere iyi bilinirİkinci nesil araba "Mazda 3". Bu 1,6 litre hacmine sahip dört silindirli 104 hp'lik bir ünitedir. Motorun maksimum gücüne dakikada 6 bin devir ulaşır. Bir tepe torku (144 Nm) 4 bin devir düşüyor. Bu motor 6 ileri mekanik veya 4 ileri otomatik olarak toplanabilir. MKPP motor ile aracı 187 km / s hıza kadar hızlandırabilir. Bu durumda, ilk "yüz" 12,8 saniyede gönderilir. Mekanik bir kutu ile birlikte, böyle bir motor, 100 kilometre boyunca ortalama 5.7 litre yakıt harcıyor. Aynı motora sahip araba, ama otomatik şanzıman daha yavaş ve daha obur oldu. En yüksek hızı 177 km / s. 100 km / s hıza ulaşmak için 13.5 saniyeye zaten varır. Aynı zamanda, 100 kilometrede ortalama benzin tüketimi 6,3 litredir.

İkinci nesil "Mazda 3"

İkinci motor pazarımız için tamamen yeni.SkyActiv cinsine aittir. Aynı 1.5 litre hacim ve 4 silindir ile 6.000 devirde 120 beygir gücü verir. Tork 150 Nm'dir ve zirvesi 4.000 devirdir. Bu motor, otomatik 6 vitesli şanzıman ile çalışır. Bu kontrol noktası pazarımız için de bir yenilik oldu. Bu ekipmana sahip bir araç, 191 km / saat hıza ulaşabilir. 100 km / s hıza ulaşan bir hızda 11.6 saniye harcıyor. 100 kilometrelik bir yolda böyle bir arabada 5,8 litre 95 benzin gereklidir.

Şey, üçüncü motor - amiral gemisi, o daSkyActiv ailesine aittir. Hacmi 2 litredir. Ve direkt enjeksiyon sistemi, motordan biraz daha fazla sıkıştırma yapmanızı sağlar. Böyle bir motor sadece Mazda 3'ün en üst düzey alıcıları için kullanılabilir. Sadece 6 adımda otomatik şanzıman ile toplanır. Motor, 6.500 rpm'de 160 beygir gücünde bir güç geliştiriyor. Tork sınırı 210 Nm'dir ve 4,000 rpm'de ulaşılır. Yeni otomatik şanzımanlı üst motor en canlı dinamikleri sağlar. Böyle bir aracın maksimum hızı 210 km / s'dir. Ve 100 km / s hıza ulaşmak için sadece 8,9 saniyeye ihtiyacınız var. Her 100 kilometrelik pist için, en fazla araç 6,2 litre benzin tüketir.

İlk nesil "Mazda 3"

ekoloji

Tüm motorlar standart gereksinimlerini karşılarEuro-4. Ve 2014 yılında, şirket "Mazda" "treshki" nin bir melez versiyonunu tanıttı. Bu 99 beygir gücü bir 99 beygir gücü dört silindirli benzinli motor kapasitesi içerir. Benzin ve elektrik motorlarının toplam gücü 136 litredir. a. Tüm bunlarla birlikte, otomobil 100 kilometre yolculuk başına sadece 3,2 litre yakıt harcıyor.

platform

Arabanın şasi tamamen yeni inşa edildiSon nesil sadece "Mazda 6" da kullanılan platform. Eski platformdan neredeyse hiçbir şey kalmadı. Modüler bir alt ve yeni bir ön süspansiyon düzeni uygulayarak ağır bir şekilde yeniden işlendi, basitleştirildi ve geliştirildi. Bu platformun çeşitli modellerde evrensel bir model olarak kullanılmasına izin verir. "Mazda 3" soplatformennikov biri zaten bir model CX-5 haline gelmiştir. İncelememizin kahramanı, platformun tüm avantajlarını almıştır: Yolda hafiflik, dayanıklılık, yüksek kontrol edilebilirlik ve kararlılık. Makine daha yüksek bir sınıfa girebilmek için bir yarışmacı bile olabilir.

Ön uç, geleneksel McPherson süspansiyonudur.yeni bağlantı noktaları ve modernize elastokinematikoy. Arkasında tanıdık çok kollu sistem kalmaya devam etti, ancak yeni ortamlar ve detaylar onun içine yeni bir soluk getirdi. Modern teknolojiler ve tasarım çözümleri, Japonların gürültü ve titreşim seviyesini önemli ölçüde azaltmasına izin verdi. Kabinin daha iyi ses yalıtımına sahip bölmede, "üçüncü" Mazda'nın her zaman sorun yaşadığı konfor düzeyini önemli ölçüde artırır.

Araba, daha önce olduğu gibi kalırönden çekiş. Japon şirketinin, yeni bir platformda çok iyi uyum sağlayabilen, dört çeker tahrikli bir "şarjlı" hatchback MPS üretimini başlatmak istediği söylentileri vardı. Ancak, şirket bu fikri hala reddettiği için alıcıların umutları yok edildi.

"Mazda 3" 3 nesil yorumlar

Paketler ve fiyatlar

Pazarımızda 2014 yılında "Mazda 3" teklif edildiDört trim seviyesi: Sürücü, Aktif, Aktif + ve ayrıca Yüce. Bu sedan dört versiyonda tamamlanır ve hatchback ekipmanı ikinci versiyon ile başlar - Aktif. Temel ekipman Sürücü şunları içerir: ABS + EBD, hava yastıkları (ön ve yan), dinamik stabilizasyon DSC, halojen optikler, tekerlek basınç sensörü, kumaş döşeme, ses sistemi, komple bir elektrikli pencere takımı ve dokatku. İkinci modifikasyon aktiftir - ayrıca bir seyahat bilgisayarı, bir deri direksiyon, bir far yıkayıcı, sürücü koltuğu için bir bel desteği, bir klima, Bluetooth ve USB'li bir ses sistemi ve yıkama sıvısı için bir seviye sensörü vardır. Daha pahalı versiyonlar, iç dekorasyon malzemelerinin kalitesi ve bazı ek elektronik sistemler ile ayırt edilir. Mazda 3 2014 model yılı için fiyat, vücut ve ekipmana bağlı olarak 17 ila 24 bin dolar arasında değişmektedir.

Tunda "Mazda 3" 3 kuşak

Mazda 3: Geri bildirim

Araba için 3 kuşak - biraz. Ancak, "Mazda 3" bu süre zarfında büyük bir sıçrama yaptı. Ve bu gerçek geribildirimi tamamen doğrular. Model, tüm beklentileri haklı çıkarmayı başardı ve ilk nesil otomobil "Mazda 3" seviyesinde popülerlik kazandı. Sahipleri, ilginç tasarımı, iyi sürüş özellikleri ve konforlu iç mekanı belirterek, araba hakkında son derece olumludur. Bazıları otomobilin zemin boşluğunun düşük olmasını sevmiyor, ancak bu yarış eğilimleri olan bir şehir sedanı ve prensipte yüksek olamaz. Bir dezavantaj da vardır, ki bunlardan birçoğu düşük gürültü seviyesidir. Bu, belki de ayarlama yapmak için tek neden. "Mazda 3" 3 kuşak diğer açılardan tamamen kendi fiyatına karşılık gelir ve içinde rafine edilecek hiçbir şey yoktur. Belki birkaç yıl içinde bazı tuzaklar yüzeye çıkacak, ancak model yeni olsa da, çok güvenilir bir şekilde hizmet ediyor - "sarf malzemelerini" değiştirmek yerine, sahipleri endişelenmiyor.

Böylece, model modern otomobil pazarına mükemmel uyum sağlar. Parlaklığı ve dinamizmi nedeniyle gençler arasında popülerliğe sahiptir.

Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlarAraba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar

Related news

 • Çin iktisadi, Rusya siyasi tehdit olarak algılanıyor
 • Çok İzlenen Videolar
 • Alman Hükümet Sözcüsü Seibert: Kaşıkçı olayında Türkiye ile Almanya arasında bilgi alışverişi oldu
 • Burcu Biricik: Erkek gibiydim
 • L. Andreev: Kusaka. Analiz unsurlarıyla özet

 • Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 27

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar


  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 50

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 55

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 4

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 72

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 40

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 16

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 77

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 57

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 12

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 49

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 8

  Araba Mazda 3 3 kuşak: açıklamalar, özellikler ve yorumlar 55