Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar 2019

Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar 2019 Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

Kesinlikle her araba sahibi ne kadar önemli olduğunu biliraraba alarmı. Sunulan birkaç yüz modelden birini seçin - bu çok zor bir konudur. Özellikle son zamanlardan bu yana (üretim açısından) pek başarılı olmayan birçok ülke, sorgulanabilir kalitede araç pazarına sıçradı.

araba alarmı değerlendirmesi

Bir şekilde seçimi kolaylaştırmak içinsınıf ve cihaz özellikleri ile başlangıç ​​için belirlemeye çalışacağız ve daha sonra daha iyi ve daha mantıklı modellere işaret edecek olan küçük bir araba alarmları kategorisi sunacağız. Hesaplamada bu alandaki uzmanların görüşleri ve sıradan araç sahiplerinin değerlendirmeleri alınacaktır.

Ayırt edici özellikleri

Araba alarmları belirli bir sınıf - elit, ekonomi veya standartlara ait olabilir. Sırasıyla, aşağıdaki ayırt edici özelliklere göre bölünmüştür.

 1. Bildirim yöntemi Tek yönlü aygıtlar, sürücüden geri bildirim almaz ve yapabilecekleri tek şey, alarmı doğrudan araçtaki ses sinyalleri biçiminde açmaktır. Geri bildirimli araç alarmları (aşağıda verilen değer), her iki yönde de bir veri aktarımı görevi gören anahtarlığın sahibine bir arıza bildirir. Akıllı cihazlar, 2 km'ye kadar bir mesafede kesintisiz iletişim sağlar ve bazıları ihlalin sürücüsünü SMS mesajları aracılığıyla bilgilendirir.

 2. Bir immobilizer varlığı. Bu cihaz, motorun kısmi tıkanması içindir. Kendine saygılı ve müşteri üreticilerinin birçoğu arabaları fabrikada zaten bir immobilizer ile donatıyor.

 3. Engelleme ilkesi. Bazı otomobil alarm modelleri standart otomasyona dahil edilir ve motora yakıt beslemesini bloke ederken, diğerleri ise güç kaynağı devrelerini kırmaktadır.

 4. Motorun uzaktan çalıştırılması. Bu tip cihazlarla donatılmış otomobiller, motoru bir anahtarlık veya telefon yoluyla uzaktan çalıştırabilir.

 5. GPS sisteminin kullanılabilirliği. Böyle bir cihaz, belirli bir sayı veya anahtarlık üzerinde otomobilin koordinatlarını sürekli olarak bilgilendirir. Araba çalındıysa, emniyet teşkilatının onu bulması ve sahibine iade etmesi çok daha kolay olur.

 6. CAN veri yolu. Bu, uyarı sisteminin arabanın elektronik kontrolünün genel şemasına dahil edilmesini sağlayan bir dizi protokoldür. Sadece yeni ve pahalı otomobillerde kullanılır.

Ayrıca, bir alarm seçerken, sıfırlamayınSensörler gibi bazı ek yongaların hesaplarından: varlık, itme, hacim ve hareket. Yukarıdaki faktörleri ve nüansları dikkate alarak, popüler ve en iyi güvenlik sistemleri modellerini içeren bir araba alarmları değerlendirmesi derlenmiştir.

araba alarm sistemi

Araba için en iyi güvenlik sistemlerinin listesi:

 1. "Pandora" DXL 3910.

 2. StarLine B64 İletişim Kutusu CAN.

 3. Starline D94 2CAN GSM / GPS Bağımlısı.

 4. Tomahawk 7.1.

 5. Timsah C-500.

Pandora DXL 3910

Bu model, tüm bunlarla olumlu bir şekilde karşılaştırır.Otomobil pazarında sunulan çeşitli. Araba alarmı, araba alarmı Pandora DXL 3910, bir anahtarlık taşımayan. Olağan işlemler özel etiketler yardımıyla gerçekleştirilir ve güvenlik sisteminin tam işlevselliği bir akıllı telefon veya tablette mevcuttur. Etiketler, herhangi bir ek monitör ve bilgi görüntülemek için diğer cihazlar olmaksızın iki düğmeli bir anahtarlık için ılımlı bir benzerliktir. Kural olarak, güvenlik sistemini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için ana üniteye sadece iki komut iletirler.

araba alarmı pandora dxl

Araba alarmı Pandora DXL 3910 sağlarGSM ses arayüzünü kullanın veya tescilli bir mobil uygulama üzerinden çalışın - seçim sahibi ile kalır. Özel yazılım Pandora Bilgisi "elma" ve "android" platformlarında mükemmel çalışır.

Son derece esnek ayarlar güvenlik sistemini sağlar"Pandora" evrensel ve sahibinin gereksinimlerine kolayca uyarlanabilir. Alarm, çeşitli ısıtıcılar için uzaktan ve ön çalıştırma gibi zor modlarda kendini mükemmel bir şekilde gösterdi. Ayrıca, sistemin 16 ana güvenlik bölgesi için yanıt parametrelerinin ince ayarını yaptığını fark etmek gereksiz olmayacaktır.

Araba alarmı mükemmel sinerji ileherhangi bir modern otomobilin düzenli sistemi. Bu sayede, fabrika sabitleyicisini motorun "ev" anahtarından başlatılması ile birlikte kullanmak mümkündür ve bu her pahalı araba alarmı ile övünemez.

Ana "Pandora" sistemi hakkında yorumlarPozitif. Motoristler, kapsamlı işlevselliği ve alarmları fabrika koruyucu sistemlerle kullanma olasılığını beğendi. Fakat modelin dezavantajı, her zamanki gibi, kendi erdemlerinden biri haline geldi - işlevselliği. Çok seviyeli bir menü ve çok sayıda ek ayar, bazen otomotiv elektroniği gurularını bile karıştırıyor.

Ortalama puan (araba alarmlarının değerlendirmesi), 10 üzerinden 9.0'dur.

Tahmini maliyet - 20 000 ruble.

StarLine B64 İletişim Kutusu CAN

Temel işlevlerini gerçekleştirmenin yanı sıra, modelB64 araba servisi yönetim merkezi olarak kullanılabilir: İç aydınlatma farklı gösterge, ısı kontrolü ve benzeri Kendi etiketleri ya da yanı sıra iOS platformu veya "Android" üzerinde herhangi bir gadget ile birlikte gelen anahtarlıktaki ile olabildiğince güvenlik sistemi yönetin.

araba alarmı tomahawk

"Starline" setinde iki anahtarlık var - birgöstergesi olmadan kompakt, diğeri LCD ekran ve daha fonksiyonel. Her ikisi de mükemmel iki yönlü iletişime sahiptir ve merkezi üniteden 2 km'ye kadar bir mesafede çalışabilirler.

Eğer alırsan, önemli bir fiyata kazanabilirsin.GPS modülü olmayan değişken model. Bu durumda, kurulum sırasında sıradan bir "immobilizer" söz konusu olacaktır. Ancak, daha sonra bir GPS ünitesi kurmaya karar verirseniz, sistemde bunun için özel bir konektör sağlanır.

Araba sahiplerinin görüşleri

Modelle ilgili yorumlar esas olarak kalmıştırpozitif anahtar. Otomobil meraklıları, güvenlik sisteminin kullanılabilirliğini, kurulum kolaylığı ve marka kalitesinden memnun kaldı. Ek losyonların hayranları için kritik olması muhtemel olan tek dezavantajı, aksi takdirde çok başarılı ve mantıklı bir şekilde monte edilmiş bir sistem olan otomatik başlatma ve geçici olmayan modun eksikliğidir.

Ortalama puan (araba alarmlarının değerlendirmesi) 10 üzerinden 8.6'dır.

Tahmini maliyet - 9 500 ruble.

Starline D94 2CAN GSM / GPS Bağlantısı

Önceki versiyonun aksine, modelStarline GSM D94, çok çeşitli yeteneklere sahip tam teşekküllü bir güvenlik kompleksi olarak adlandırılabilir. Bağımsız uzmanlar, özellikle GSM-GPS telematiklerinin benzersiz modülünü vurgular. Şaşırtıcı bir doğrulukla, bu modül arabayı hırsızlık ya da otoparkta arama yapabilir.

timsah c 500

"Direksiyonun arkasında" dergisi, sistemi en yüksek puanla işaretledi.hırsızlık ve taramadan yüksek düzeyde korumaya sahip cihazlar kategorisi ve "AvtoProbka" otomobil baskısı, geçtiğimiz yılın en iyi güvenlik sistemi olarak kompleksi tanıdı.

Ayrı ayrı üç eksenli eğim sensörüne dikkat etmekte fayda var.ve standart konfigürasyonda bulunan darbe. Arabayı çekici kamyona veya krikoyla kaldırmaya çalıştığınızda çalışır. İşletim sırasında önemli ölçüde genişlemiş (analoglara kıyasla) autorun motoru bir dizi faktörü göz önünde bulundurur: ısınma çevrimlerinin süresi, ortam sıcaklığı, son başlangıç, vb.

Kullanıcı geribildirimi

Üzerinde çok olumlu yorumlar varözel forumlar, sistemin parasına değdiğini ve ödediği bir geri ödeme ile olduğunu söylüyor. Sürücüler, sinyallemenin geniş işlevselliğini ve devrelerin güvenilirliğini takdir ettiler. Sahiplerin bazen şikayet edebilecekleri tek şey, başlangıç ​​kurulumunun karmaşıklığıdır - aksi takdirde aracınızın güvenliğini sağlamak için mükemmel bir sistemdir.

Ortalama puan 10 üzerinden 9.9.

Tahmini maliyet - 26 000 ruble.

Tomahawk 7.1

Araba alarmı "Tomahawk" 7.1, tüm güvenlik sistemleri arasında en yüksek puan ("AutoProblem" ve "Behind the wheel") kategorisinde "Paranın en iyisi" kategorisinde ödüllendirildi.

geribildirim derece ile araba alarmı

Modeldeki ayırt edici ve iyi nitelikler çok,fakat ayrı ayrı, sistemi sessiz bir şekilde kurma olasılığını belirtmek gerekir. Birçok sürücü sadece bu fonksiyon için Tomahawk satın almaya hazırdır. Ayrıca, alarm yüksek kaliteli akıllı otomatik başlatma sistemine sahiptir.

Geçici olmayan mod mevcut, ancak sadeceimmobilizer için. Ayrıca, inkar edilemez bonuslar da vardır - geçici olmayan bellek, yani, güç kapatıldığında, çip tüm önemli verileri kaydeder ve sistem açıldıktan sonra, daha önce kullanılan güvenlik modu geri yüklenir.

Araba alarmı "Tomahawk" sürekli değişen bir kodlama algoritması ile çift bir iletişim kodu sağlayan ek bir güvenlik sistemi ile donatılmıştır.

Sürücülerin görüşleri

Sahipleri değerlendirmelerinde rahat veana şey anahtarlığın LCD ekranında açık bir göstergedir ve sadece parametreler ve ayarları değil, aynı zamanda sistemin genel durumunu ve tetikleyicileri de ilgilendirir. Birçok sürücü için tek sinek, arabadaki harici cihazların ve diğer cihazların kontrol edilmesi için ilave kanalların olmamasıdır. Ancak markanın getirileriyle birlikte istediği fiyat için gözlerinizi bazı bariz eksikliklere kapatabilirsiniz.

Ortalama puan 10 üzerinden 9,10.

Tahmini maliyet - 4 000 ruble.

Timsah C-500

Bahsetmek gereken ilk şey yarıçaptır.Sistemin eylemleri uyarı modunda 2,5 bin metredir. Böyle bir ürün yelpazesi, herhangi bir güvenlik cihazı primini karşıladı. Burada altı tamamen bağımsız güvenlik bölgesi, üçüncü taraf gadget'ları ve akıllı otomatik başlatmayı yönetme yeteneği ekleyebilirsiniz.

starline gsm

Nispeten mütevazı bir fiyat ve bu kadar geniş kapsamlıişlevselliği Alligator C-500, arabanızı korumak için en ekonomik, popüler ve başarılı bir sistem haline gelir. Bu epitet, "Autopolygon" dergisinin cihaza verdiği gibi, alarmı tüm parametrelerdeki en yüksek skoru verdi.

Sistem çok iyi uygulanmış fonksiyonlarturbo zamanlayıcı, genişletilmiş otomatik çalıştırma ve güvenlik sistemlerinin motor çalışırken dahil edilmesi. Cihazın güvenilirliği yedi güvenlik bölgesi ve ek sensörler kurma yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Sistemin atlama frekanslarını ve elektronik hırsızların çoğunu durduracak ikili diyalog kodunu kullandığını not etmek gereksiz olmayacaktır.

Sahipleri Değerlendirme

Araba meraklıları sistem hakkında çok ısınıyor"Timsah". Kullanıcılar, düşük işlevsellik ve modelin kalitesi ile geniş bir işlevsellik ile birleşir. Bazıları bir immobilizer eksikliğinden şikayetçidir, ancak bu tür durumlar için ek bir modülün (ayrıca satın alınır) yardımı ile problem çözülebilir.

Ortalama puan 10 üzerinden 9.6'dır.

Tahmini maliyet - 10 000 ruble.

Özetlemek için

Şüphesiz, modern araba yapamazAkıllı ve güvenilir bir güvenlik sistemi olmadan. Tabii ki havalı ve havalı cihazı istiyorum. Ancak bir seçim yapmadan önce, sistemden neye ihtiyacınız olduğunu ve gerçek ihtiyaçlarınızın neler olduğunu düşünmek akıllıca olacaktır. Bazen daha kolaydır ve örneğin bir kırsal alan veya parlak boyalı bir ofis arabası için ucuz bir model satın almak daha doğrudur.

Gereksinimleriniz konusunda net olun, vesonra seç. Ayrı bir gelişmeyle, otomotiv pazarındaki çok sayıda sahtekarlıktan bahsetmeye değer, bu yüzden işaretleme, markalı mağazalarda veya güvenilir distribütörlerden böyle önemli bir şeyi satın almak daha iyidir. Her halükarda, bir kez daha belgelerin (sertifikalar, satıcı listeleri) satıcı tarafından zarar görmediğini kontrol edin.

Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar 2019

Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar 2019

Related news

 • Ölü Ruhlar (1984) filmi: aktörler, yönetmen
 • 17 Aralık 2019 Cuma
 • Pirinç Örgü İle Yapılan Yelek Modeli
 • Burcunuza göre hastalıklarınız
 • Salçalı Sosis Nasıl Yapılır Videosu

 • Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar


  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar

  Araba alarmlarının değerlendirmesi: modellerin açıklaması, yorumlar