Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği

Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği

25.04.2019

Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 42

Anton Pavlovich Chekhov, "At adı". Kısa anlatı içeriği

Her öğrenci Anton Pavlovich'in kim olduğunu bilirÇehov. "At soyadı" - Bu yazarın birçok eserlerden biri, zengin bir emlak ince mizah ve alay ile aşılanmış. Hazır zamanlarda onların sorunlarım kimseyi suçlamak için hazır aniden belaya kişi, sadece sona sorununa şeytana ruhunu satmak çünkü bu klasik kısa hikayede, batıl insan dalga geçiyor. Burada ve daha da hayatın her kesiminden insanları etkiler bazı hastalık, aldı eğer Ve böylece kurtulmak istiyorum "küçük kan." Onun hikâyesinde Çehov "nin At ismi" çok parlak ve komik açıklar.

Çek atı soyadıÜrün yBinbaşı General, Buldeev'in korkunç diş ağrısı adına emekli oldu. Başkası, karısının ve hizmetkarlarının ona teklif ettiği tüm imkânları denediğinden acı çekti ancak hiçbir şey ona yardımcı olmadı. Buldeyev, yerel bir iyileştiricinin hizmetlerinden ötürü kategorik olarak reddetti, çünkü en kolay yolu sundu: bir diş çekti ve sonlandı. Ancak Binbaşı General, bir hizmetkar gibi bir adam, acıdan korktu ve doktoru uzaklaştı. Fakat barin, yardımcısı Ivan Evseevich tarafından yardım edildi. Buldeev'in, kayınvalidesiyle Samara'da yaşayan ve emekli olan eski bir tüketim adamı olan Yakov Vasilyevich'e bir telgraf yazıp göndermesini önerdi. Evseich'e güvence verdiğinizde, bir diş konuşmaya başlayabildiğini, acının anında geçtiğini söyledi. Ne de olsa Yakov Vasilyevich, şimdi aldığı parayla, iyileşme hediye etmesi sayesinde yaşıyor.

A.Chehov ("At adı" - onun esprili hikayelerinden biri) çokÇek adının at ismibüyük bir generalin ikna edilmesini canlı olarak anlatıyor. Sonuçta, Buldeeva'nın karısı kocasını bir telgraf yazmak zorunda olduğuna ikna etmeyi başarır; aksi takdirde hastalanan dişin iyileşmesi için başka bir fırsat kaybolur. O gönülsüzce kabul eder. Ancak, muhatabın mektubunun belirtilmesi söz konusu olduğunda, katip Yakov Vasilyevich'in adını unuttuğu ortaya çıkıyor. Adı sadece bir şekilde atlarla ilişkili olduğunu hatırlayabiliyordu. Okumak çok neşelidir, örneğin Chekhov ("At adı" - yazarın eğlenceli, isimleri icat eden, çok iyi bir espri anlayışı olan bir hikaye) komisyoncunun yansımalarını anlattı. Herkesin Buldeev'in ve çocuklarının bile hatırlamasına yardım etmeye başladı. Yapılabilecek her şeyi yaptık: Kobylin, Zherebtsov, Zherebiatnikov, Kobelyatnikov, Loshadinin, Zherebkin, Kobylkin, Loshadevich, Konyavsky, vb. Atların sahip olduğu her şeyden geçtik: bir koşum takımı, bir yelken, bir kuyruk ve ırk ve takım elbise ... Fakat o değil.

ve n Chekhov at soyadıEvet, Çehov ("At adı"yazarın mizah anlayışına işaret ediyor) kısa bir öyküyü gerçek bir fıkra haline getirmeyi başardı. Bu yüzden, kimse adı hatırlayamadı, bu yüzden başka yolu yoktu, şifacı geri çağırıp dişi çıkarmayı nasıl sağlayacaktı. Bu acı muameleden sonra Buldeyev hemen kendini daha iyi hissetti. O anda katip, generalin evinin yanındaki tarla çevresinde gezindi ve adını hatırlayarak girişimleri sürdürüldü. Doktor, General gelen Yevseich gördü ve adamlar yulaf değersiz demek çünkü, yulaf satmak istedi. Ivan Evseevich ilk noktaya köklü durdu ve sonra ona dawned ve o Buldeevu koştu doktor yanıt vermedi. Onun için mutlu bir haber vardı: Sonunda Yakov Vasilyevich'in Ovsov olduğunu hatırladı. Ancak "Nakosya!" Deyimi ile general, burnunun altına iki zar attı. Böylece Anton Chekhov'un yazdığı hikaye sona erdi - "At adı". Dedikleri gibi yol akşam yemeği için bir kaşık.

Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği

Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği

Related news

 • Erzincan Kesme Çorbası
 • PVC SU BORUSU VE KEÇEDEN DOMUZ KUMBARA NASIL YAPILIR
 • Kafanızdaki bir eşarp bağlama: klasikten egzotiklere
 • Kalbim Yangın Yeri5
 • Türk Eğitim Derneği’nin Tam Eğitim Bursu Sınavı 7 Nisan’da Yapılacak

 • Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 98

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği


  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 14

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 2

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 62

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 2

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 53

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 92

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 78

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 81

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 72

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 78

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 37

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 13

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 99

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 59

  Anton Pavlovich Chekhov, At adı. Kısa anlatı içeriği 26