Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril

Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril


Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 97 20.02.2019, 10:27

Antimikrobiyal ajanlar: "Enterofuril"

"Enterofuril" ilacı, ilacın analogları(örneğin, Stopdiar, Nifuroxazid, Ersefuril) popüler antimikrobiyal ajanlar olarak kabul edilmektedir. Bunlar mide-bağırsak yolunda, helmintik yenilgiye uğramamış akut ve kronik diyare ile enfeksiyonların tedavisi için reçete edilirler.enterofuril fiyat analogları

tanım

"Enterofuril" etkingram negatif ve gram pozitif bakteriler ile ilgili olarak. İlaç, saprofit mikroflorası üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir ve ayrıca bağırsağın normal florasındaki dengeyi bozmaz. Oral uygulamadan sonra, etken bileşen hemen hemen GIT sisteminden emilmez. Antibakteriyel etki sadece bağırsak lümeninde kaydedilmiştir. Boşaltım buzağılarla yapılmaktadır. Vücuttan taşıma hızı hem bağırsak motilitesine hem de alınan doza bağlıdır.

Dozaj rejimi

Hastalara "Enterofuril" önerilir.Yedi yıllık 200 mg günde dört kez. 2 ila 7 yaş arasındaki çocuklar için - iki yüz miligram 3 gün / gün için. İki yıldan daha genç olan hastalar için ilaç askıya alınmış olarak önerilir. Tedavinin süresi bir haftadan fazla olmamalıdır. Analog "Enterofuril" tıbbı "Ersefuril" altı yaşından itibaren hastalara reçete edilir. Günde üç ila dört kapsül için önerilir, iki veya dört uygulamaya bölünür.enterofuril analoğu

Kontrendikasyonlar

"Enterofuril" ilacı "Nifuroxazide" nin analoguyenidoğan bebekleri, prematüre bebekler dahil olmak üzere önerilmez. Bu grubun tüm hazırlıkları için kontrendikasyon endikasyonları bileşenlerin hoşgörüsüzlüğünü taşımaktadır. Altı yaşın altındaki çocuklar için "Stopdiar" (bir başka eşdeğer "Enterofuril") reçete edilmez. Hamilelik ve emzirme döneminde alınma kolaylığı bir uzman tarafından belirlenir. Yaşamsal endikasyonların varlığında, "Enterofuril" benzeri bir ilaç olan "Nifuroxazide" nin kullanımı yasaktır. Hamilelik ve emzirme döneminde geri kalan fonlar tavsiye edilmez.

Yan Etkiler

Uygulama gösterildiği gibi, terapi sırasında nadiren istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Yukarıda belirtilen antimikrobiyal ajanlar alerjik reaksiyona neden olabilir.enterofuril analoglarıKural olarak, hoşgörüsüzlükten kaynaklanırbileşenler. Yan etkilerin gelişmesi ile birlikte (ek açıklamayı içermez) tedavide veya bozulmada terapötik etkinliğin olmayışı bir doktora gitmeniz önerilir. İlaçların çocukların kullanımı bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.

Ek bilgi

"Enterofuril" in bir analoğu "Nifuroxazide" ilacıdır veBu grubun diğer ilaçları alkolle uyuşmaz - disulfiram benzeri bir reaksiyon meydana gelebilir. Bu bağlamda, terapi sırasında alkol içeren ürünlerin kullanılması tavsiye edilmez. Tüm tedavi boyunca vücudun sıvı kaybını parenteral veya oral yoldan (hastanın durumuna göre) telafi etmek gerekir. Uyuşturucular taşıma ve karmaşık mekanizmaları yönetme kabiliyetini etkilemez.

Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril

Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril

Related news

 • Kırgın Çiçekler 92.bölüm fragmanı Kader ve Merali bekleyen büyük tehlike
 • Tüketici davranışı teorisi
 • Vialand Tema Park Yeni Sezona Yeni Ünitelerle Merhaba Diyor
 • 2018 Yılında Zooloji Dalında Gerçekleşen ve İnsanın Moralini Kat Kat Arttıran Gelişmeler
 • Rüyada Göç Eden İnsanlar Ve Hayvan Sürüsü Görmek Ne Demektir

 • Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 91

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril


  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 32

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 64

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 49

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 57

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 44

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 79

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 9

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 55

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 61

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 88

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 35

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 2

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 10

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 78

  Antimikrobiyal ajanlar: Enterofuril 25