Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 83 22.01.2019, 23:18

Antibiyotik "Klindamisin": kullanım talimatları

"Klindamisin" kullanım talimatlarıjinekolojik uygulamada topikal uygulama için kullanılan bir antibiyotik olarak karakterize edilir. İlaç linkoamidler grubuna aittir. Etkisi ile, bu ilaç, mikrop hücresindeki proteinin oluşumunu bastırır, böylece bakteriyostatik olarak onu etkiler. Daha yüksek bir konsantrasyonda olmak, ilaç "Klindamisin" çoğu mikroorganizmalara karşı bakterisidal bir etkiye sahip olabilir.

Ilacın etkisinin spektrum çok geniştir. "Klindamisin", vajinite neden olan mikroorganizmalarla başarılı bir şekilde baş eder.

İlaç vajinal bir krem ​​olarak mevcuttur20 gramlık tüpler. Tüpler, sırayla, karton kutularda paketlenmiştir. Uyuşturucu "Klindamisin" (krem) talimatı ve üç parçadan oluşan bir dizi uygulayıcıya zorunlu olarak eklenir. Yedi uygulayıcıya 40 gramlık paketler eklenmiştir. İlacın doğru şekilde uygulanması için gereklidirler.

Aplikatör aşağıdakileri kullanmalıdıryol. Bir krem ​​veya daha doğrusu boynu olan bir tüp, vidalaması için özel bir diş ile sağlanır. Her şeyden önce, kapağı tüpün içinden çıkarmanız ve ardından nozulu vidalamanız gerekir. Kremi doğrudan aplikatöre uygulayın, tüpü arkadan katlayın. Meme pistonu durma noktasına ulaşana kadar doldurulmalıdır. Aplikatör doldurulduktan sonra, tüpten çıkarılabilir ve daha sonra bir kapakla kapatılabilir.

Yalancı bir pozisyona sahip olmak (arkada en iyisi),Aplikatörü vajinaya kesinlikle yatay olarak girmek gereklidir. Mümkün olduğu kadarıyla, pistonu yavaşça durdurun ve böylece kremayı yerleştirin. Prosedürün sonunda, aplikatör vajinadan dikkatli bir şekilde çıkarılmalıdır. Yeniden kullanılamaz, bu yüzden atılmalıdır.

İlaç eczaneden satın alınır, ancak reçetesizDoktor onu satmayacak. Eczane raflarında "Klindamisin" (krem) "Clindacin" adı altında görülebilir - bu ilacın ikinci ticari adıdır. Üretici Rus CFC Akrihin (Moskova).

İlacın tedavisinin arka planında olması durumunda"Klindamisin", belirgin veya uzun süreli diyare anlamına gelir, psödomembranöz kolitin olası görünümünü ve gelişimini hesaba katmak gerekir. Bu, kullanıldığında ortaya çıkan "Klindamisin" ilacının sistemik emilimi nedeniyle olabilir. Bu ilacın diğer intravajinal ilaçlarla kullanılması da önerilmez.

İlaç "Klindamisin" için uygulananKullanım talimatları kısaca dozaj rejimini tanımlar. Daha ayrıntılı bilgi, ilgili hekim tarafından rapor edilecektir. Genellikle bir uygulayıcının yardımıyla günde bir kez yatmadan önce tek bir doz krem, beş gram olan vajinaya enjekte edilir. Tedavi bir hafta boyunca gerçekleştirilir.

Doz aşımı vakası yoktur.

Ilaç kullanımı kontrendikasyonlarıOnun bileşenlerinden herhangi birinin sadece hoşgörüsüz olmakla "Klindamisin" ilaç, daha detaylı olarak bildirilen kullanım talimatlarının kullanımından kaynaklanan yan etkileri hakkında:

 • genito-üriner sistem: servisit, vajinit veya vajinal irritasyon başlangıcı;

 • Gastrointestinal sistem: karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma belirtileri, ishal olabilir;

 • merkezi sinir sistemi: baş dönmesi, baş ağrısı;

 • alerjik reaksiyonlar: ciltte kızarıklık.

Sırasında "Clindamycin" ilacını kullanınemzirme döneminde olduğu gibi gebelik istenmeyen bir durumdur. Bununla birlikte, bir kadın için gerekliyse, anneye sağlanan yararın fetusun riskinden daha önemli olması koşuluyla, ilacı almasına izin verilir.

İlacın koşulları ve raf ömrü hakkında bilgi"Klindamisin" kullanım talimatları da içerir. Buna göre, ilaç doğrudan güneş ışığından korunan serin ve kuru bir yerde en fazla iki yıl saklanmalıdır.

Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatlarıgaleriler resim fotograflar

Related news

 • Minibüste küfrettiği kadını darp eden kişinin kimliği belli oldu, 3 ayrı suçtan aranıyormuş
 • Cilt İçin Tavsiye Edilen 10 Doğal Yağ
 • DEDİKODU Domagoj Vida için AC Milan ve Everton devreye girdi

 • Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 42

  Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları


  Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 79

  Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 45

  Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 79

  Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 70

  Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 2

  Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 12

  Antibiyotik Klindamisin: kullanım talimatları 51