Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecekŞanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek

19.05.2019

Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 54

Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek

Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek

25.01.2019 - 10:49Son Güncelleme :25.01.2019 - 11:06
Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek

ŞANLIURFA, (DHA) – ŞANLIURFA’da gerçekleştirilen ‘Seçim Güvenliği Toplantısında’ konuşan Vali Abdullah Erin, oy kullanma öncesi ve sonrasında seçmen iradesini baskıyla etkilemeye yönelik girişimlere asla müsaade edilmeyeceğini söyledi.
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesi alınacak tedbirlerinin görüşüldüğü “Seçim Güvenliği Toplantısı”, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı. Seçim işlemlerinin düzen içinde yapılması için gereken tedbirlerin il ve ilçe seçim kurullarınca alındığını, kamu güvenliğinin ve huzurunun sağlanması, kanun dışı eylem ve işlemlerin önlenmesinin de Valilik koordinesinde alındığını hatırlatan Vali Erin, mahalli seçimlerin güvenlik açısından daha büyük risk taşıdığını belirterek, güvenlik tedbirlerine azami hassasiyet gösterileceğini ifade etti.
Vali Erin,  seçim süresinde huzur ve güvenin sağlanması, görevli kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliğinin sağlanması, seçimle ilgili her türlü tedbirin gözden geçirilmesi ve takibi, seçim ile ilgili olayların anlık paylaşımı, seçim takvimi süresince istihbar edilen olaylara ilişkin tedbirler geliştirilmesi amacıyla Şanlıurfa Valiliği bünyesinde “Seçim Koordinasyon Merkezi” kurulduğunu ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Güvenlik ve Acil durumlar Koordinasyon Merkezi’nin (GAMER) 7/24 saat esasına göre çalışacağını söyledi.
BASKIYA İZİN YOK
Seçmen iradesinin hiçbir etki altında kalınmadan, tamamen demokratik şartlarda sandığa yansıması için güvenlik tedbirlerinin önemine işaret eden Vali Erin, oy kullanma öncesi ve sonrasında seçmen iradesini baskıyla etkilemeye yönelik girişimlere asla müsaade edilmeyeceğini belirtti. Seçim öncesi, seçim ve seçim sonrası güvenlik tedbirlerinin değerlendirildiği toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi katıldı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2019 tarihinde saat 10 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek haberi güncellenecektir.

Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecekŞanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek

Related news

 • Dalgalı Kısa Saç Modelleri bayan
 • DotA 2de dili nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar
 • Ustasının Anlatımıyla Şemsiye Lif Modeli Yapılışı
 • Cevizli Un Helvası Tarifi Videosu
 • Tan Taşçı Ne Olursan Ol Gel Şarkı Sözü

 • Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 90

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek


  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 93

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 2

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 35

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 50

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 45

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 9

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 99

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 34

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 20

  Şanlıurfa Haberleri: Vali Erin: Seçimde baskılara izin verilmeyecek 75