Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan

Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan

19.04.2019

Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 62

Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan

Son zamanlarda içermek için çok moda olduakvaryum. Ve bugün biz bir cam konut popüler sakinleri hakkında konuşacağız - ampullaria. Yazımızda size ne tür canlılar olduklarını, onlara nasıl bakacaklarını ve salyangozların nasıl besleneceğini anlatacağız.

Bu tür bir çok efsane var ve ona kaç isim verildi? Ve "bıyıklı dadı" ve "elma" ve "altın". Tek kelimeyle, kolay değildir. Ama bu konuda garip olan ne?ampulla salyangozu

Bir ampullaria salyangozu Güney Amerika’dan veyirminci yüzyıl Avrupa'da ortaya çıktı. Bu tür salyangozlar çoğunlukla tropikal ülkelerde dağıtılmaktadır. Doğal bir ortamda, çoğunlukla durgun ve yavaş akan rezervuarlarda yaşarlar.

Doğada kabukları soluk kahverengi,karanlık çizgili Genel renk, ışıktan karanlığa değişir, ama şaşırtıcı bir şekilde, albinoslar en popüler olanlardır. Kaçan, ampularia salyangozu boynuz kapağını kapatır.

Bu yumuşakçaların bir başka ilginç özelliği de oksijeni hem sudan hem de havadan kullanma yeteneğidir. Bundan dolayı serbestçe karaya ve hatta yumurtlayabilen yumurtalar taşıyabilirler.

akvaryum salyangozları ampulla

Ampullar'ın salyangozu oldukça büyüktür: Kabuğunun büyüklüğü 7-8 santimetreye ulaşır. Büyüklüğüne rağmen çok hızlı hareket eder. Bu arada, yiyecek görünümünü anında hissetmesini sağlayan oldukça keskin bir koku duyusuna sahiptir.

Akvaryum salyangoz ampularia neredeyse omnivordur. Tabi ki, doğada bitki örtüsü vardır, fakat akvaryumda, balıkların balık köftesine karşı değillerdir.

Diğer salyangoz türlerine kıyasla,Tabii ki akıllı, ama balık ile rekabet edemez, bu yüzden çoğu zaman aç kalırlar, yani pahalı bitki örtüsü ile bir akvaryumda tutulmamalıdırlar. Evet, ve büyüklük gerçekten izin vermez, salyangozlar sadece bitkileri parçalara ayırır.

Başka bir alternatif var - feedAmpularia, balık, örneğin havuç veya taze salatalık için uygun olmayan besindir. Bir kelime olarak, bu yumuşakçalar son derece iddiasız. Onlara zarar verebilecek tek şey, kabuklarını tahrip eden yumuşak sudır.

yem salyangozlardan daha fazla

Tropik akvaryumlar için harikalar.En uygun su sıcaklığının +20 santigrat derece olduğu yerlerde. Çok yüksek bir sıcaklıkta, daha aktif davranırlar, daha sık çoğalırlar. Bu arada, cinsiyetlerin tanımına gelince: ampülün salyangozu heterozigodur ve cinsiyetin tanımı karmaşık bir maddedir. Bu nedenle, evcil hayvanlarınızın yavrularını görmek istiyorsanız, o zaman en az üçüne ihtiyacınız var. Ancak, 10 litre suya sadece bir deniz tarağı bıraktığını unutmayın.

Balıklara olan yakınlıklara dikkat edilmelidir.dikkatle taşımak. Küçük sivil balıklar onlara zarar vermezler, sadece acıkmışlarsa, onların dalları üzerine çekilebilirler. Ancak yumuşakçalar buna hızla uyum sağlar.

Akvaryumunuzu ampullaria ile ikmal etmeye karar verirseniz, içinde yaşayan balıkların tedavisine dikkat edin. Ampularia için birçok ilaç ölümcül olabilir.

İşte, aslında, hepsi bu! Gördüğünüz gibi, böyle bir evcil hayvan sorun yaratmayacaktır, aksine, akvaryum için etkili bir katkı olacaktır. A, duvarlarında bitki örtüsü yemek, mükemmel bir "temizleyici" olacaktır.

Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan

Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan

Related news

 • Kiralık Aşk 48.Bölüm izle
 • Çileklerin kalorili içeriği nedir ve bu hastalıklar için nasıl geçerlidir
 • Perde seçerken nelere dikkat edilmeli
 • 2012 Yıl Sonu Mezuniyet Balosu Kıyafetleri
 • Gelincik Çiçeği Modeli Oya Yapılışı Videolu Anlatımlı

 • Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 52

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan


  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 80

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 21

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 51

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 79

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 79

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 13

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 35

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 43

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 32

  Ampularia salyangoz bir outlandish evcil hayvan 8