Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 2019

Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 2019

Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 65 28.01.2019, 00:48

Alexander Gladkov'un biyografisi ve yaratıcılığı

1962'de Sovyet ekranları komedi gittiRyazanov'un "Hussar Ballad." Film çok popüler oldu. Öncelikle çaldığı şarkılar sayesinde. Resminin başarısında önemli bir rol, Alexander Gladkov'un kahramanlık şiiriyle yazılmış senaryo tarafından oynandı. Bu oyun yazarının kaleminden başka hangi oyunlar çıktı? Makalenin konusu biyografi ve yazarın eseridir.Alexander Gladkov

Aile ve erken yıl

Gladkov Alexander Konstantinovich 1912'de doğduMurom şehrinde yıl. Babası mühendisti. 1917'den beri, Konstantin Gladkov şehrin başını görevlendirdi, ancak devrimden sonra, bilinmeyen nedenlerden dolayı, bunu reddetti. Gelecek oyun yazarı, aile Moskova'ya taşındığında on üç yaşındaydı. Başkentte, işçi okulundan mezun oldu.

Yaratıcı etkinliğin başlangıcı

Bir süre için bu yazının kahramanı çalıştıyönetmen olarak tiyatro. Yazar (ya da daha çok gazetecilik) kariyeri Alexander Gladkov, "Sinema" gazetesinin editörlüğünde başladı. Yirmili yılların sonlarında diğer yayınlarla işbirliği yaptı: "Komsomolskaya Pravda", "İşçi ve Sanat", "Moskova Çalışması", "Sovyet Tiyatrosu", "Yeni Seyirci". Şu anda, Gladkov önemli tiyatro figürleriyle dostça ilişkiler kurdu: oyun yazarı Alexei Arbuzov, oyuncu aktör Isidor Shtok, yönetmen Valentin Pluchek. 1934'ten beri Meyerhold Tiyatrosu'nda çalıştı. Bu yetenekli yönetmen ile işbirliği ve arkadaşlık daha sonra Alexander Gladkov'un hayatında ölümcül bir rol oynadı.

hussar ballad

eserler

1955'e kadar oyun yazarı aşağıdaki oyunları yazdı:

 • "Uzun zaman önceydi."
 • "Ölümsüz".
 • "Nahal".
 • "Bilinmeyen denizci".
 • "En yeni yöntem."
 • "Zalim roman."
 • "Tekrar görüşene kadar."
 • "İlk Senfoni."
 • "Gece gökyüzünü".
 • "Tiyatronun Gençlik."

Gladkov "Uzun zaman önce" bir komedi 1940 yılında bestelendi. Yirmi iki yıl sonra, "Hussar Ballad" filmi yaratıldı.

"Uzun zaman önce"

Eldar'ın ünlü komedisini izleyen herkesRyazanov, oyunun 1812 Vatanseverlik Savaşı olaylarını tasvir ettiği bilinmektedir. Gladkov'un işi birkaç dile çevrildi. Yıllar içinde, oyunlar sadece Rusya'da değil, yurt dışında da gerçekleştirilmiştir. Bunu teatral üretim için malzeme olarak kullanan ilk yönetmen, bu çalışma için Stalin Ödülü'ne layık görülen Alexei Popov'du.

Prömiyeri Kasım 1941’dekuşatılmış Leningrad. Yazar, daha sonra, oyun fikrinin yıllar boyunca tasarlandığını söyledi. Çocukluk döneminde en sevdiği kitaplar "Kaptan Hibe Çocukları" ve şaşırtıcı bir şekilde "Savaş ve Barış" idi. Tolstoy tarafından tasvir edilen 1812 olayları ve Jules Verne'in düzyazısının karakteristiği olan macera motifleri, tüm bunlar geleceğin oyun yazarının zihninde harika bir şekilde iç içe geçmiştir. Bir yetişkin olduğunda, eski hayalini gerçekleştirebildi: Rus askerlerinin vatanseverliğini, ancak kolayca, neşeyle. Gladkov, Vatanseverlik Savaşı temasına adanmış en iyi eserlerden birini yaratmayı başardı.

sorunsuz alexander konstantinovich

tutuklama

1948'de Alexander Gladkov oyuna "ÖnceYeni toplantıları. "Ama sadece yedi yıl sonra gerçekleşmiştir beyanı. çalışmalarında Gladkov yılında Sovyet sansür temsilcilerine göre,. Hiçbir ideolojik içerik yoktu daha sonra ortaya çıktı Buna ek olarak, ev, o şüpheli kategorisi altında düşüyor kitaplar tuttu" yasak. "Hiçbir şey ceza bu kitaplarda oldu. Ama Sovyet karşıtı aktivitenin ücretleri getirmek için yeterliydi.

Oyun yazarı tutuklandı ve kampa gönderildi. Ama orada insanlar bile yaşıyordu. Sıradan, özgürlükle aynı, "ekmek ve sirkler" için aç. Gladkov kamp tiyatrosunun müdürlüğüne atandı.

Stalin'in ölümünden sonra serbest bırakıldı. 1938'de geri çekilen Meyerhold'tan feragat etmiş olsaydı zamanını kısaltabilirdi. Ancak Alexander Konstantinovich bu dostluğu terk etmedi. 1937'de tutuklanan kardeşinden feragat etmedi.

pürüzsüz alexander senaryo yazarı

Alexander Gladkov, senaryo yazarıdır.hangi bir film "İnanılmaz Jegudiel manto", "Yeşil koç" oluşturmak için çalışır "müziğin Return." O Vsevolod Meyerhold ve onun diğer seçkin çağdaşlarının (Pasternak, Osip Mandelstam'ın Olesha) adanmış birçok belgesel eserler yazmıştır.

Gladkov'un serbest bırakılmasından beş yıl sonraYazarlar Birliği'nde geri yüklendi. Oyun yazarı 1976'da Moskova'da öldü. 2015 yılında Alexander Gladkov'un günlükleri, okuyucuların ilgisini çekti.

Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 2019

Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 2019

Related news

 • Kestaneli mercimek çorba tarifi ile Etiketlenen Konular
 • Bir su banyosu üzerinde çikolata eritmek için: ipuçları aşçılar
 • Dut Yaprağının Faydaları Neler
 • Nokia Lumiya 530 telefon: Değerlendirmeler, detaylar
 • Perinatal Center, Kupchino: doktorların yorumları

 • Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 71

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı


  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 6

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 51

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 33

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 83

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 26

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 3

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 28

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 24

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 48

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 82

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 92

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 54

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 45

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 39

  Alexander Gladkovun biyografisi ve yaratıcılığı 44