Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlarAlüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar

24.05.2019

Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 68

Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar

Kendi kendinize alaşım jantları nasıl boyamanız gerektiğieller, boşta değil ama çok acil. Gerçek şu ki, her motorist er ya da geç bir ikilemi vardır: yeni diskler satın al ya da eskileri onar. Genellikle bu, aşağıdaki gibi çözülür: diskler yeni satın alınır ve makine tamamen değiştirilir, ancak eski diskler atılmaz, ancak onarılır. Nasıl? Şimdi onu çözeceğiz.


Hafif alaşım jantları doğru şekilde nasıl dökülebilir

alaşım jantları kendi ellerinizle boyamak Döküm diskleri boyamak içinhazırlamak için gereklidir. Hazırlık, boya tam olarak yerleştirilmiş ve operasyon sırasında pul pul dökülmemiştir. Lastikler çıkarılırsa, tamir ve boyama diskleri sorun olmaz. Hala takıyorlarsa, lastikleri kendileri boyamamaları için yapışkan bantla yapıştırmanız gerekir. Lastikler çıkarıldığında döküm disklerin onarımı ve boyanması hala daha iyidir ve daha güvenilirdir.

Döküm diskleri sömürü sürecinde çeşitli zararlar alırlar:

• Yontma;
• ayrılma;
• Aşınma;
• çatlaklar;
• çizikler.

Alaşım jantlar nasıl boyayın: onarım

alaşım jantlar nasılÇipler ve çatlaklar söz konusu olduğunda, ne yazık ki, disklerin onarılması gerekiyor, yani evde tamir edilmediğinden uzmanlara sevk edilmesi gerekecek.

Dekolmanlar, çizikler ve sıyrıklar ile aşağıdaki materyalleri ve araçları doldurmak gerekir:

• aerosol boya;
• boyama ekipmanı;
• astar;
• kaplama diskleri için vernik;
• Zımpara kağıdı;
• Fırça başlığı veya metal fırça ile elektrikli matkap;
• çözücü veya yağ giderici;
• macun;
• paçavralar;
• diski asmak için tel (gerekirse);
• saç kurutma makinesi, inşa edebilirsiniz, normal bir ev olabilir;
• solunum cihazı;
• eldivenler;
• deterjanlar;
• paçavralar;
• kerosen;
• Tebeşir.


temizlik

hafif alaşım jantları doğru şekilde nasıl dökülebilirBaşlaman gereken ilk şeydiskten kir ve karbon çıkarılması. Bu, kusurları tespit edecek ve ya diski tamir için gönderecek ya da boyamaya başlayacaktır. Bunu yapmak için ellerinizin eldivenlerini takarak, diskleri deterjan paçavraları ve metal fırça ya da fırça başlığı olan bir matkap yardımıyla temizlemeniz gerekir.

Temizlendikten sonra, dökümünü boyamadan önceKendi elleriyle diskler, onları kerosene batırmanız veya bu gazyağı ile bir bezle ıslatmanız gerekir. Gerçek şu ki bu sıvı en küçük çatlaklara bile kolayca nüfuz eder. Bundan sonra, diski yoğun bir su-tebeşir çözeltisi tabakası ile örtmek ve kurumaya bırakmak gereklidir.

çatlaklar

cast diskleri kendi elleriyle boyamakDiskte mikro çatlaklar varsabir disk üzerinde bir beyaz tebeşir siyah çizgiler şeklinde görünür. Böyle diskler reddedilir ve boyalı değildir ve onarımlar için gönderdi. Herhangi mikro çatlak zamanla büyür ve kazalara neden olabilir. Crack, hatta en küçük, biz yapmak gerekir. Ama mesele alaşım jantlar hep hafif metal (alüminyum ve magnezyum) yapılmış ve işe yaramaz onlara basit elektrotları demlemek olduğunu gerçeği ile karmaşık, bu sadece özel ekipmanlar yardımıyla yapılabilir.

Hala kusur yoksa, disk yağdan arındırılırve kurutulur (bir saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz, doğal olarak da yapabilirsiniz). Daha sonra disk, metal bir fırça ve zımpara kağıdı kullanılarak temizlenir. Gerekirse, kusurları düzeltmek için bir macun tabakası uygulanır. Kuruduktan sonra bir astar kat uygulanır ve disk tekrar kurutulur. Kuruma, asılı bir durumda (bir ipe bağlı olarak) veya herhangi bir güdük üzerinde mümkündür. Astarlar çok farklıdır ve bu nedenle, kurutma 20 dakikadan bir güne kadar sürebilir. Kullanım talimatlarını okuyun.

Astar katmanı veya çizik olmaması durumunda astar katmanı bir olabilir. Eğer varsa, astarın macun katmanlarının uygulanmasıyla bile, en az 3 gereklidir.


Doğrudan davaya geçiyoruz

Sonraki doğrudan boyama döküm geliyorkendi elleriyle diskler. Püskürtme tabancasıyla, ilk boya katmanı uygulanır ve disk kurutulur. Sonra ikinci ve üçüncü. Ama hepsi bu değil. Alaşım jantların nasıl boyanacağına dair soru henüz kararlaştırılmamıştır. Tercihen renksiz (saydam) bir vernik tabakası ile kaplanmalıdır. Daha sonra boya tüm ihtişamıyla güneşte oynayacak. Vernik, küçük çatlaklara, toza ve kire karşı yardımcı olur. Cilalanmış yüzey su, yağ ürünleri, toz, kir, fren balatalarından gelen parçacıkları vb.
Vernik kaplama işlemi boya ile aynıdır,fakat hem boya hem de vernik, sivrisinekler ve sivrisinekler olmaksızın iyi havalandırılan bir odaya ihtiyaç duyar. Aksi halde böcekler taze boyaya yapışır ve işlem tekrar tekrar tekrarlanmalıdır.

Cila rolü

döküm tekerlekleri tamir ve boyamaVernik boyayı dış ortamdan korur,reaktifler, tuz, yağ, taşlar vb. n. Buna ek olarak, cila sen tekerlekleri döndürmek cıvataların karşı korur. temas noktası her zaman sıyrıklar ve hatta ezik üretilir. vernik bile güneşte solmaya boya korur. Bu nedenle, vernik ihmal yapmak, bu çalıştırılırken çok yararlıdır. Kir bile ona yapışmaz. Ama tekerlekler üzerinde kir birikmesi bütün dengesini olumsuzlar ve araba sizin için hem de makine için çok hoş değil, hangi "sallamak" başlar.

Lak tabakaları, üzücü olmadığı kadar uygulanmalıdır. Üç ila beş önerilir.

Yani, zaten pratikte bir uzman meselesi var.Alaşım jantları kendi ellerinizle nasıl boyayabilirsiniz. Tabii ki, problemi başka bir yolla çözebilirsiniz: Onları atölyeye verin, uzmanların probleminizin üzerine çıkmasına izin verin. Eğer yeterli paran varsa, o zaman yapman gereken tam olarak budur. Aksi takdirde, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Alaşım jantların kendi ellerinizle nasıl boyaılacağına dair tavsiyemizin yararlı olacağını umuyoruz. Bu zor işte başarılar dileriz!

Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlarAlüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar

Related news

 • Et Sote Düdüklü Tencerede Videosu
 • Dört tekerlekten çekiş GAZelle: satın almak ya da değil mi
 • ABD başkanlarını Paganlar seçiyor, Mimar Sinan’ın kafatası da onların elinde
 • Ivan Susaninin biyografisi ve sorunun tarih yazımı
 • USD: Para birimi nedir, küresel ekonomideki rolü

 • Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 69

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar


  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 9

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 41

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 75

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 49

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 28

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 93

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 27

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 21

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 52

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 96

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 71

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 19

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 72

  Alüminyum jantları kendi ellerinizle nasıl boyayacağınızı: ayrıntılı talimatlar 68