Akciğerlerde ağrı 2019

Akciğerlerde ağrı 2019 Akciğerlerde ağrı

Akciğerlerde ağrı

Akciğerlerdeki ağrılar kuru plörezi ile oluşabilir. Çoğu zaman bu hastalık tüberküloz sürecinin arka planına karşı gelişir. Ayrıca, plevra hasarı, akciğer zarı, pnömoni, plevra hasarı, göğüs yaralanmaları, ekinokokkozun eşlik ettiği tümör süreçleri ile ortaya çıkabilir. Hastalık ayrıca romatizmaya, kan hastalığına, bağ dokusunda yaygın lezyonlara (kollajenözler) eşlik eder.

Aynı zamanda, akciğerlerde öksürük ile ağrı gelişir,derin nefes alma veya bagajın pozisyonundaki değişiklikler. Kural olarak, tek taraflı, bıçaklama karakteri vardır. Hasta, etkilenen taraf üzerinde bir pozisyon işgal ettiğinde akciğerin ağrısına yol açar. Bunun nedeni plevral hareketliliğin azalmasıdır.

Akciğerlerdeki ağrı da kraniyal pnömoni ile oluşur. Bu hastalık bir grup akut enfeksiyöz hastalıktır. Kümülatif pnömoni, bir veya daha fazla pulmoner lobu etkiler. Çoğu zaman, hastalık pnömokok hastalığının bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Hastalığın başlangıç ​​seyrine bir dikiş eşlik ediyorsıcaklıklarda keskin bir artış, titreme, zehirlenme semptomlarının yoğunlaşması, yanakların tıkanıklığı, siyanoz, nefes darlığı ve dudaklardaki herpes ile akciğerlerde ağrı. Karakteristik kuru bir öksürüktür, kanın katkısıyla viskoz bir kıvama sahip olan paslı balgam salınımı ile öksürük ile dönüşümlüdür.

Akciğerlerde keskin uzun süreli ağrı,konuşma, nefes alma, fiziksel eforla şiddetlenen spontan pnömotoraks belirtisi olabilir. Bu durumda plevral boşluğa hava akışı, içindeki basınç atmosfer basıncına eşit olana kadar devam eder veya bir çöküş olur.

Spontan pnömotoraks tüberküloz, travma, pürülan hastalıklar veya akciğer kanseri zemininde oluşabilir. Hastalık kapalı, açık ve valf tiplerine ayrılır.

Çoğunlukla hastalık genç erkekleri etkiler. Bu durumda, cildin keskin bir şekilde ağrıması, soğuk bir terleme, halsizlik, kan basıncında bir düşüş, kısa, sık bir nabız eşlik eder. Hastalar kuru öksürük, nefes darlığı şikayeti. Siyanoz ve taşikardi not edilir. Hastalar oturmayı tercih eder.

Akciğer kanserinin geç evresine de eşlik edilir.Göğüste ağrı. Üstelik farklı bir karakteri var. Ağrı, öksürme, nefes alma sırasında dikiş, korse, akut, daha kötü olabilir. Semptom belirli bir bölgede veya göğsün yarısında ortaya çıkar, mide, kol, boyun vb. Işınlara maruz kalmaz. Tümör omurgaya doğru büyüdüğünde, kaburgalar, ağrılar özellikle ağrılı ve yoğun hale gelir. Metastaz eğitimi hemoptizi, nefes darlığını ve güçsüzlüğü arttırmaktadır.

Ağrı, kemik kaynaklı olabilir ve patolojik süreçlerden kaynaklanabilir. En yaygın olanları şunlardır:

1. Yaralanmalar.

2. Enflamasyon:

sternum ve kaburgaların osteomyeliti;

- Kaburgaların tüberkülozu;

- aktinomikoz;

- Sifilitik kemik lezyonları.

3. Tümör ve diplastik süreçler:

- Birincil neoplazmlar (iyi huylu kondromlar);

- metastatik tahribat;

- tümör benzeri patolojiler (kondromatoz, eozinofilik granüloma, kistler).

4. Distrofik hastalıklar (osteomalazi, osteoporoz).

Akciğerlerin hassasiyeti de eklem yapısına sahip olabilir. Artrit (travmatik, Bekhterev hastalığı, enfeksiyöz-metastatik), artroz, tümörler ile birlikte sıklıkla bu tür bir acı vardır.

Ağrı kas kökenli olabilir ve yorgunluk, travma ile gelişebilir.

Sıklıkla, ağrı sendromu bağırsaktaki aşırı miktarda gazdan kendini gösterir. Bazı durumlarda böyle bir durumun çok ciddi sonuçlara yol açabileceğine dikkat edilmelidir.

Ağrının lokalizasyonundan bağımsız olarak, kendi kendine teşhis ve elbette, kendi kendine tedavi kabul edilemez. Rahatsızlık yaşarsanız, bir uzmana başvurmalısınız.

Akciğerlerde ağrı 2019

Akciğerlerde ağrı 2019

Related news

 • Karadut Reçeli
 • Mutlu evliliğin sırrı ile Etiketlenen Konular
 • Smartphone Meizu U10: Özellikler
 • Simit Tadında 321 Poğaça Tarifi Videosu
 • Solucanlar mı gördün Neden böyle bir rüyanın ardından hazırlanıyorsunuz

 • Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı


  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı

  Akciğerlerde ağrı