Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyorduAborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu

24.05.2019

Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 81

Aborijler, Columbus'un keşfettiği şeyleri biliyordu!

Christopher Columbus'un kişisi hâlâ örtülüdür.bilmeceler. Bilim adamları günümüze kadar doğum tarih ve yerini kararlaştırmadılar. Vatanın rolü 14 şehir iddiasında bulundu. Fakat dava süreci henüz bitmedi, mücadele devam ediyor. Ama büyük gezgin en önemli avantajı, yeni ve daha kısa ticaret yollarının belirlenmesi için hayatını adadı Columbus, basit bir Ceneviz dokumacı oğlu tarafından keşfedildi olmasıdır.

Asil amaçlar

Columbus'un keşfettiği şey

Genç Christopher çok iyi okundu, astronomi ve coğrafya ile ilgileniyordu. Birçok deniz yolculuğuna katıldı, kaptan pilotu becerilerini kazandı.

Genç, güzel bir Felipe'yle evleniyorum, Christophergençliğinde Gezici Henry'nin şahsiyetinin bir parçası olan ünlü denizcinin akraba oldu. Kayınbaşı Columbus'un bazı belgeler üzerinde çalışmasını önerdi. Columbus'un hayatını yeni deniz yollarının keşfine adamak için çekilmez bir arzusa neden olan Atlantik'ü sürdürecek Portekizli seyircilerin hayatından gelen güvenilir gerçekleri yansıtıyorlardı. Uzun yıllar boyunca, Hindistan'a ilk seferin başlamasından önce, Portekiz, İngiltere ve Fransa halklarının taç giydikleri güç temsilcilerinin eşiklerini oturtmak zorunda kalmışlardı. Christopher, Dünya'nın yuvarlak olduğuna inanıyordu, ancak gezegenin boyutunun küçük olduğundan emindi ve Hindistan ülkesinin kıyılarına daha kesin bir şekilde ulaşabilirsiniz. Christopher Columbus'un keşfettiği soru üzerinde düşünürken, yolculuğunun kısa kronolojisini inceleyerek yanıt alınmalıdır.

Tarihsel çözüm

İspanya'dan yardım geldi, mali durumAraplarla savaş nedeniyle çöküşün eşiğindeydi. Boş para kasalarını doldurmak için ülkenin satılık yeni araziler olması gerekiyordu. En zengin soylular geçim aracı olmaksızın bırakıldı ve yapabileceği tek şey ücretli savaştı. İspanyol kraliyet ailesi, sorunlu hidalgo'dan kurtulmak için onları her yere göndermeye hazırdı. Buna ek olarak, Columbus'un İspanyol kralının keşfettiği hedefler ve hesaplamalara yeni ülkeler fethetme ve daha da yerli halkı kölelik etme fırsatı verildi. İspanyollar için 15. yüzyılda, Afrika kıyılarında Hindistan'a giden yol, normal ticareti engelleyen Portekizli ile kötü ilişkiler nedeniyle kapandı.Columbus tarafından keşfedilen araziler

Nihai karar için kralprojeyi Katolik Kilisesi ile koordine etmek zorunda kaldı. Yeni geniş olanaklar göz önüne alındığında, kilise seçkinleri seyahat projesini onayladı. Kral ve Katolik Kilisesi, Christopher Columbus ile bir sözleşme imzaladı - teslim oldu. Belgeye göre, Columbus amiral rütbesini aldı ve bulduğu yeni topraklarda kral oldu.

Şan ve şeref getiren bir hata

Keşif seferleri 3 Ağustos 1492'de denize açıldı. Filo, güneybatı yönünde üç karavadan oluşuyordu. Sargasso Denizi'nin geçmesinden sonra, denizciler kalın yosunlar arasında dolaşarak kıyı buldular. Gemilerde bir ayaklanma oldu ve kan dökülmesini önlemek için Columbus, rotayı bir kez daha güneybatıya çevirdi ve 12 Ekim'de denizciler kıyıyı gördüler. Takımın üyeleri ve Columbus, bunun Japonya'nın adalarından biri olduğuna karar verdi. Devam ederek, başka bir ada keşfetti ve ona bugünkü Haiti olan Hispaniola adını verdi.

İklimi ve Aborijin halkının dış görünümünü inceledikten sonra ekipColumbus'un keşfettiği şeyin daha önce keşfedilen ve gezginler tarafından tanımlanan araziler gibi olmadığını farkettim. Adada altın fosillerinin ekstraksiyon izleri yoktu, yerliler diğer kültürlerin yaşam biçimlerine müdahale etmeden çıplak yürüyorlardı. Ada, denizcilerin hayal gücüne hayran olan altın açısından zenginti. Haiti kıyılarında Columbus en büyük gemisini kaybetti ve mürettebatı adaya bırakarak toplar, barut ve geniş gıda malzemeleri ile güçlendirilmiş bir kale inşa etti. İlk Yerleşimcilerin kaldıkları Navidad - Noel adıyla Yeni Dünya'daki ilk İspanyol kalesi idi.

Christopher Columbus cevabı buldu

Keşif sonrası hayat

İspanya'ya döndüklerinde amiral,onursal bir vatandaş, ama Columbus tarafından keşfedilen topraklar, Portekizli tahtına dinlenmedi. Bu konunun çözümlenmesinde önemli bir rol olan kilise, tarihi müzakerelerin gerçekleştirilmesi sayesinde gerçekleşti. Doğu topraklarının bir kısmı Portekiz'in gücüne ve Azor'lardan batıya İspanyol tacının gücüne verildi.

Sonraki üç yolculuk İspanyolca'ya açıldıJamaika, Trinidad, Porto Riko, Küçük Antiller ve diğerleri adasının mahkeme. Ama ölümüne kadar ünlü gezgini o Hindistan'ın diğer keşfedilmemiş tarafını keşfettik ve bu nedenle Batı Hint Adaları yeni topraklar lakaplı ettiğini belli oldu.

Sıradan insanlardan tanınma

Son yolculuklarında, Amiral çok ağırdı.asil fetihlere, ve onu güç ve zulmü aşmakla suçladılar. Kolomb'u kelepçelerle sonuçlandıran yetkililer, sıradan vatandaşların öfkesini gördüler ve amiralleri serbest bırakmaya zorlandı ve onu zorla kazanılan tüm başlıkları geri getirdi. Sıradan insanlar Columbus'u keşfetmek için minnettardı. Birçoğu İspanya'dan taşınmaktan ve Batı Hint Adaları'nda bir toprak parçasına sahip olmaktan mutluydu.

Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyorduAborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu

Related news

 • Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır
 • El Meğaribe (Fas) Kapısı
 • Montrö Anlaşması
 • Ağaç kavunu faydaları ağaç kavunu nasıl yetişir
 • Trabzon Haberleri: Trabzonsporda çeyrek final sevinci

 • Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 49

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu


  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 15

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 32

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 33

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 27

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 66

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 74

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 57

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 35

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 29

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 45

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 26

  Aborijler, Columbusun keşfettiği şeyleri biliyordu 93