Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 2019

Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 2019
27.06.2019

Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 38

Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler

Gabriel Zigmar bir Alman politikacı,12 Eylül 1959'da Aşağı Sakson kenti Goslar'da doğdu. Alman Federal Cumhurbaşkanı'nın şu anda sahip olduğu Sosyal Demokrat Parti (SPD) üyesi.

1998'de Sigmar başkan seçildi.SPD'nin Aşağı Saksonya eyaletindeki parlamento hizipçiliği ve bir yıl sonra bu topraklarda başbakan oldu. 2003 seçimlerinde Christian Wulff'a yenildikten sonra, SPD parlamento grubunun başkanlığına geri döndü ve 2005'te Bundestag seçilinceye kadar görevine devam etti.

Aynı yıl 22 Kasım'da yeni bir federal olduMeleklerin koalisyon hükümetinde Çevre Bakanı Merkel. 2009 parlamento seçimlerinden sonra koalisyon ortadan kalktığı ve Sigmar Gabriel kurban yenilgi ezme Sadece bu değil, partinin genel başkanlığına seçildi.
Dört yıl sonra, Aralık 2013'te, bu Gabriel Rektör Yardımcısı ve Ekonomi ve Enerji Federal Bakanı olarak atandı yeni koalisyon kuruldu.

Gabriel Zigmar

biyografi

Sigmar Gabriel, babası ona yapıştıaşırı sağ görüşlere, 1959'da Goslar'da doğdu. Zaten 1976'da Almanya Sosyalist Gençlik Birliği "Falcons" (SJD) adlı bir gençlik organizasyonunda çalışmaya başladı. Üç yıl sonra Goslar'daki liseden mezun oldu ve iki yıl görev yaptığı Bundeswehr'e çağrıldı. Askerlikten sonra 1982'de Göttingen Üniversitesi'ne giren Gabriel, siyaset bilimi, sosyoloji ve Alman filolojisinden mezun oldu.

1983'ten beri eğitim alanında çalışmaya başladı.ÖTV ve IG Metallics sendikalarından yetişkinler. 1987'de Gabriel Sigmar ilk devlet sınavını geçti ve iki yıl Goslar Gymnasium'da staj yaptı. Bu stajın sonunda (referandariat olarak anılacaktır) ikinci devlet sınavını geçerek bir diploma aldı.

Sendikalardaki görevlerinden istifa etti ve bir yıl sonra 1990 yılına kadar çalıştığı Aşağı Saksonya Ulusal Üniversiteler Federasyonu'nda öğretmenlik yapmaya başladı.

Zigmar gabriel

Kişisel hayat

İlk karısını boşa çıkardı ve 2012 yılında ikinci kez evlendi, iki kızı büyüdü. Karısının adı Anke, kendi ofisinde dişçi olarak çalışıyor.

Kızların isimleri Saskia ve Marie. İlk evliliğin kızı olan Saskia zaten bir yetişkin ve babasını açıkça eleştiriyor. Marie hala anaokuluna gidiyor.

Alman Ekonomi Bakanı Zigmar Gabriel

SPD'de kariyer ve bu partinin şubeleri

1976 yılında, Sigmar Gabriel üyesi olduSosyalist gençlik örgütü "Şahinler" ve sadece bir yıl sonra Almanya Sosyal Demokrat Partisine (SPD) katıldı. Goslar kentindeki Sokolov şubesinin başkanıydı ve örgütün sekreterlik görevini üstlendi ve savaş karşıtı eylemleri denetlediği Braunschweig kentindeki kuruluşun başkanlık görevine aitti. Daha sonra Gabriel Sokolov'un bu bölünmesinin başı oldu. 1979 yılında memurlar ÖTV'nin birliğine katıldı.

1999'da federal birliğe seçildi.SPD yürütme kurulu ve pop kültürü basın sekreteri Braunschweig yardımcısı Aşağı Saksonya'da partinin başkan ve başkan sorumlu 2003 put in. İki yıl sonra federal yönetim komitesinin bir üyesi olmayı reddetti.

Parti toplantısında 5 Ekim 2009Komite üyelerinin% 77,7 'si Gabriel' in partinin federal başkanlığı görevine aday gösterildi. Yaklaşık bir ay sonra, 13 Kasım'da, Sigmar Gabriel SPD'ye başkanlık etti; Bu kez delegelerin% 94,2'si onun için oy kullandı.

15 Kasım 2009'da, servet üzerinde ilerici bir vergi geri yükleme gereğini duyurdu.

bakan zigmar gabriel

Yerel ve bölgesel düzeyde

İlk görevi Gabriel Zigmar 1987'de alındı.Yıl, Goslar bölge parlamentosu milletvekili seçildiğinde. Üç yıl sonra Aşağı Saksonya Eyaletine geldi ve 1991 yılında Goslar şehrinin belediye meclisine seçildi.

1994 yılında, Gabriel sözcüsü atandıSPD'nin bölgesel parlamentoda meclis grubunun içişleri ve 1997'de hizip başkan yardımcısı oldu. Ertesi yıl o bölge yasama montaj sol ve parti 15 Aralık 1999 157. üzerinden 83 sandalyeyle salt çoğunluğu elde Diyet, SPD hizip başkanı oldu Gerhard Głogów istifası sonrasında, Sigmar Gabriel'in Aşağı Saksonya başbakanı olarak göreve başladı. Aynı zamanda belediye meclisinde görevini bıraktı.

2003 bölge seçimlerindekayıp Christian Wulff bir ezme skorla Başbakan Sigmar Gabriel: Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU) oyların% 48.3'ünü alarak bir atılım yapmıştır ise SPD'nin sonucu, son seçimlerde% 48 ile uyum içinde oyların 33.5% ulaştı beş yıl önce% 36'ya karşı. Wulf hızla sözde siyah-sarı koalisyonu kurdu ve 4 Mart'ta Gabriel ona güç verdi.

Yenilgiye rağmen, tekrar SPD meclis başkanlığı görevini aldı ve Hıristiyan Wulff bölgesel hükümetinde muhalefet lideri oldu. Gabriel bu yazıdan 2005 yılında istifa etti.

zigmar gabriel baba

Federal Çevre Koruma Bakanı olarak

18 Eylül 2005'teki erken parlamento seçimlerindeSigmar Gabriel, sene% 52,3 oranında oy kazanarak, Aşağı Saksonya'da ilçesinde Salzgitter-Wolfenbüttel Meclise seçildi. Aynı yıl 22 Kasım'da Angela Merkel'in liderliğindeki bir koalisyon hükümetinde çevre koruma için yeni federal bakana atandı. Gabriel, 1986'da kurulduğu günden beri bu pozisyona atanan ilk Sosyal Demokrattır.

Bakan olarak,öncü Jürgen Trittin, 2001 yılında Gerhard Schroeder'in "kırmızı-yeşil" koalisyonu tarafından benimsenen nükleer enerjiyi terk etme kararını destekledi. Gabriel, uluslararası alanda çevre sorunlarının iyileştirilmesi amacıyla 2007 yılında Avrupa Birliği ve G8'de Alman başkanlığını kullandı. Frank-Walter Steinmeier ile birlikte ekolojik program New Deal'ın bir destekçisi.

başkan yardımcısı frg zigmar gabriel

Muhalefetin lideri

27 Eylül 2009'daki parlamento seçimlerindeGabriel yine bir milletvekili seçildi ve seçim bölgesinde oyların% 44.9'unu kazandı. Tam olarak bir ay sonra, siyah-sarı koalisyonun kurulmasıyla bağlantılı olarak Norbert Röttgen'e portföyünü kaybetti. Bundestag'daki SPD fraksiyonunun başkanı Steinmeier ile birlikte, muhalefet liderinin Angels Merkel'in yeni kabinesindeki görevlerini üstleniyor. Eylül 2012'de, eski Maliye Bakanı Peer Steinbrueck'in önerisiyle, SPD'nin şansölye adayı oldu, ancak kaybeder.

Rektör Yardımcısı

22 Eylül 2013 tarihinde federal seçimlerde SPDoyların sadece% 25.7 'sini alırken, Hıristiyan Demokratlar mutlak çoğunluğa erişemediler ve% 41.5' i kazanmışlardı. İki grup, "büyük bir koalisyonun" kurulmasına ilişkin müzakerelere başladı; SPD başkanı, bu konuyla ilgili olarak, onaylanması için partisinin üyelerine bir karar verdi. 17 Aralık 2013'te,% 75'inden fazlası kendisine oy verdikten sonra, Sigmar Gabriel, Başbakan Yardımcısı ve Federal Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak atandı.

İlginç gerçekler

14 Şubat 2014'teki bir basın toplantısındaFederal Tarım Bakanı Hans-Peter Friedrich istifasını açıkladı. Bir kaç saat önce, o Ekim 2013 yılında federal içişleri bakanı olarak görev yaparken, Sigmar Gabriel, çocuk pornografisi ile ilgili suçlara yakalandı Aşağı Saksonya Sebastian Edati milletvekili karşı soruşturmayla ilgili bilgi verdi itiraf etti. Bundan dolayı, Alman Ekonomi Bakanı Zigmar Gabriel, Angela Merkel'in güvenini kaybetti.

Alman politikacının geleceği

SPD'nin lideri olarak Gabriel'in geleceği ile ilgili anlaşmazlıklarAralık 2015'te parti üyelerinin güveninin oylanmasında sadece% 74'lük bir pay almasından sonra alevlendi - en az 20 yıldır SPD lideri. Yine de kaybeden bir iş katılmak nedeniyle önemli rakipler ve parti yetkililerinin bariz isteksizlik eksikliği, 2019 yılında federal seçimler için ana aday olarak kabul edilir. Mayıs 2016 yılında Federal Almanya Cumhuriyeti'nin Rektör Yardımcısı Sigmar Gabriel, diğer liderlerle çağrıda SPD kendi seçim yapmak parti üyelerinin kendi aday gösterme.

Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 2019

Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri
 • Ses yoksa ne yapmalı
 • Olumlu duygular, nasıl adlandırılır
 • Burma Kadayıf
 • Mallar doğru bir şekilde nasıl satılır

 • Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 6

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler


  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 72

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 79

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 12

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 63

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 22

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 97

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 43

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 38

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 9

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 19

  Aşağı Saksonya Başbakanı Gabriel Zigmar: biyografi, etkinlikler ve ilginç gerçekler 4