7 ayda çocuk gelişimi 2019

7 ayda çocuk gelişimi 2019 7 ayda çocuk gelişimi

7 ayda çocuk gelişimi.

Bu dönemin en önemli olayı ortaya çıkmasıdır.ilk dişler. Yedi aylık sürenin sonunda görünmediyse endişelenmeyin. Bu süreç çok bireyseldir, bazı bebeklerde daha erken ve daha sonra ortaya çıkabilirler. Genellikle alt kesici dişler, daha sonra üst kesici dişler ve daha sonra gelenler patlamaya başlar. En son görünen azı dişleri. Bu nedenle, 7 aylıkken bebeğin rahatsızlığı, daha tuhaf hale gelir. Diş etlerinin her zaman kaşınması nedeniyle, çocuk için özel dişçiler almalı, bu da acıyı hafifletebilir ve bir süreliğine bebeğin bakımını üstlenebilir.

Bu yaşta bebeğin bir isteği varaktif olarak hareket eder, bu nedenle 7 aylık bir çocuğun gelişimi, emekleme becerilerini geliştirmeyi içerir. Karapuz ilgi alanlarıyla bir dairenin veya ayrı bir odanın alanını inceler. Bu yaşta çocuklar zaten kendi başlarına nasıl oturacaklarını biliyorlar. İlk başta, girişimleri garip ve beceriksizdir, ancak hamleler her defasında daha güvenli yapılır.

Çocuğun 7 aylık fiziksel gelişimi zaten et püresi diyetine girmenize izin veriyor, vücudu bu tür yiyecekleri almaya tamamen hazır.

7 çocuğun gelişmesine elverişli faktörleraylar sadece fiziksel becerileri değil, aynı zamanda sosyal olanları da etkiler. Annesinin yardımıyla bir çocuk bir kaşıkla yemek için eğitilir. Bu yaşta bir fincan-olmayan dökülen kutu zaten bir sıradan bir ile değiştirilir, böylece bir kırıntı, amaçlanan amaç için hızlı bir şekilde kullanmayı öğrenecektir.

7 aylık bir çocuğun zihinsel gelişimi.

Bu dönemde bebeğin sağlanması çok önemlidir.Bir diyalog yürütmeyi öğrendiği yetişkinlerle tam iletişim. Karapuz zaten onun hareketlerine bağlı olarak, onu çevreleyen yetişkinlerin farklı tepki gösterebileceğini düşünmeye ve fark etmeye başlar: öfkeli ve öfkeli, gülümseme, övgü ya da tersi.

Bu yaştaki çocuklar zaten oldukça eminvücuda sahip olmak ve bir halı ve yatak üzerinde serbestçe hareket edebilir. Ana hedefleri biliştir, bu nedenle ebeveynler çocuğun etrafındaki nesnelere yönelik ücretsiz ve güvenli bir çalışma için maksimum koşulları sağlamalıdır. Arenadaki kırıntıları kilitlemeyin, ona oyunlar için daha geniş bir alan verin.

Bebeğin bu yaş döneminin sonundaGelişmekte olan oyunlara ilgi duymaya başlar. Yeni, neşeli, olumlu duygular, bir kitabın kırılmasına neden olabilir; özellikle de dokunulduğunda hoşgörülü ve parlak resimlerle. Bebekle birlikte okuyun, nesneleri adlandırarak ve resimlerdeki resimleri tanımlayın - bu, düşünme ve bellek sürecinin gelişimine katkıda bulunur.

7 aylık bir çocuğun gelişimi aşağıdaki becerileri gerektirir:

 • Bilinçli ve hızlı gezinme ileri geri. Karapuz, ihtiyaç duyduğu yere tarar.
 • Nasıl kalkacağını, beşiğinin kenarlarını tutmayı ve birkaç adım atmayı bilir.
 • Bir yetişkinin yardımı olmadan oturur.
 • Diz çöker (annesinin yardımıyla).
 • Bazı öğeleri özellikleri. Etrafındaki şeyleri öğrenir ve isimlerini bilir. Bununla birlikte, bu durum ebeveynlerin periyodik olarak bebeğin isimlerini tekrar etmesi şartıyla mümkündür.

Oyuncaklar ve oyunlar.

Krokhe sayma ve anne konuşmakla ilgileniyorpestushki. En gözde oyunlardan biri ellerde. Bu ilginçtir, çünkü oynarken, bir bebek kalemlerle temas edebilir ve aynı zamanda annesiyle iletişim kurabilir, onun için kelimeleri telaffuz etmeyi öğrenebilir. Bu zamanda bir bebek için anne en gerekli insan olur, sürekli varlığını hissetmek ister.

Karapuz zaten her iki kalemle de aktif.Oyuncakları birbirine vurur ve onları yere atmaktan hoşlanır. Çocuk kum kalıpları ile ilgilenir. Sonuçta, birbirlerinden çekilebilirler ve sonra geriye katlanmaya çalışırlar.

7 ayda çocuk gelişimi 2019

7 ayda çocuk gelişimi 2019

Related news

 • Makyaj
 • Yediklerimiz kaç saat sonradışarı atılır Besinlerin midede sindirim süreleri nelerdir
 • Nikolaev Nikolay Mikhailovich: Sovyetler Birliği Kahramanının savaş yolu
 • Alerjik rinitten muzdarip insanların durumunu nasıl rahatlatırsınız Önleme ve tedavi
 • Omuz Nasıl Genişler: Omuz Genişletme Egzersizleri

 • 7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi


  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi

  7 ayda çocuk gelişimi