5 Farklı Bandana Bağlama Modeli5 Farklı Bandana Bağlama Modeli
5 Farklı Bandana Bağlama Modeli


Bandana, bayanların son dönemlerde sıkça kullandığı saç aksesurlarından birisi… Elinizde bulunan tek bir bandana ile çok sayıda değişik bağlama modelini uygulayıp farklı saç modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Bugün son dönemlerin en trend5 farklıbandana bağlama modelive yapılışlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bandana bağlanışlarıyapılan saç modeline göre değişiklik gösterebilir. Saç ile bandana bağlanış modelinin birbiri ile uyumu, ortaya harika bir saç modeli çıkarabilir. Sözü daha fazla uzatmadan bu senenin en beğenilen bandana bağlanışları ve uygun saç modellerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 1

En klasik şekilde uygulanan bu bandana bağlama modelinde orta kalınlıkta bandanalardan yararlanılabilir. Hem toplu hem bırakılmış saç için ideal olan bu bağlama şekli, çok basit şekilde ip düğümler gibi uygulanır. Başın hafif yan tarafına doğru konumlandırılan bu bağlama modeli, özellikle genç kızlar tarafından çok tercih ediliyor.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 2

Bandana bağlama modeli denilince ilk akla gelen modellerden birisi olan yukarıdaki modelde, saç ilk olarak en tepeden topuz yapılır. Saçın etrafından kalınca geçirilen bandana başın üzerinde orta noktada bir kere düğümlenir. Bandana uçları görünmeyecek şekilde bandana altına saklanır ve model tamamlanır. Bu bandana bağlama şeklini günlük olarak kullanabileceğiniz gibi özel davetler için uygun saç modeli ile de kullanabilirsiniz.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 3

Şekilli bandana bağlamayı sevenler için ideal modellerden biri olan yukarıdaki bandana bağlama şekli için ilk olarak bandanayı rulo gibi kıvırın. Ardından gevşek şekilde bir kere düğümleyin. Düğüm başınızda yana gelecek şekilde bandanayı konumlandırın. Her iki ucunu saç arkasında tam orta noktada düğümleyin. Uçlarını sağ ve sola doğru bükerek son şeklini verin. Bu bandana bağlama modelini uzun saçlarda uygulayabilirsiniz.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 4

Afro bandana bağlama modeli olarak da bilinen başın tüm üst kısmını kaplayan bu model için büyük bandanalar kullanılır. Başın tam üst kısmına bu bandanaları konumlandırıp başın çevresinden düğüm ve bükme işlemleri yaparak modeli oluşturabilirsiniz. Tamamı bırakılmış saçlarda uygulanan bu bağlama şekli, hem kısa hem de uzun saçlara önerilebilir.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 5

Uzun saçlar için yaratıcı ve kullanışlı bir bandana bağlama modeli olan yukarıdaki model, özellikle genç kızlar tarafından çok tercih ediliyor. Saçlarına farklı modeller vermekten hoşlanan gençler bu bağlama şekli ile kendi tarzlarını kendileri yaratabiliyor.

Siz de bandana ile farklı saç modelleri oluşturmak için yukarıda verdiğimiz modelleri deneyebilirsiniz. Eğer bu modeller size uygun değilse bandana ile topuz modellerini deneyebilirsiniz. İnce şekilde yapılan bandananın etrafından saç dolaması ile uygulanan bu model, genç ve orta yaşlı bayanların büyük ilgisini çekiyor. Klasiklerden vazgeçmeyenler içinse hafif burarak bandana bağlama ya da düz bağlama modelleri idealdir.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli5 Farklı Bandana Bağlama Modeli

Related news 5 Farklı Bandana Bağlama Modeli5 Farklı Bandana Bağlama Modeli


5 Farklı Bandana Bağlama Modeli


5 Farklı Bandana Bağlama Modeli


5 Farklı Bandana Bağlama Modeli


5 Farklı Bandana Bağlama Modeli