2019 Saç Kesimleri Modası 2019

2019 Saç Kesimleri Modası 2019
2019 Saç Kesimleri Modası


2019 Saç Kesimleri Modası

Modern shag saç kesimi, kahküllü lob, A kesim bob saç modelleri, ince katlı uzun saçlar, katlı kıvırcık saçlar… Kısa saç modelleri yanı sıra uzun ve özellikle de katlı saç kesimlerinin de yer aldığı, öne çıkan 2019 saç modelleri derledik. İşte, özellikle kış saç modası içinde öne çıkan 2019 saç kesimleri modası esraninportresi.com’da

Her mevsim geçişi aslında bir temizlik, yenilik fırsatıdır. Sadece evimizi gelecek mevsime hazırlamakla kalmaz, kendimizi de bedenen ve ruhen bu yeni mevsime hazırlamamız gerekir. Değişecek kıyafet seçimlerinin yanı sıra, kullandığımız cilt ve makyaj ürünleri de havaya bağlı olarak değişir. Bunların yanına yeni bir görünümü de koyduğunuz zaman baştan ayağa taze bir başlangıç yapmış olursunuz. Tüm bu sebeplerden aslında 2019 kış sezonunda bizi bekleyen yeniliklerden, yeni moda kıyafetlerden, dekorasyon trendlerinden ve saç renklerinden sıklıkla bahsediyorum bu aralar. Şimdiye sıra geldi en çok merak ettiğimiz konulardan biri olan saç kesimlerine…Kıvırcık saçlara hitap eden saç kesimi yanı sıra uzun veya kısa saç kesimleri de yer alıyor, 2019 saç kesimleri modası içerisinde.

2019 Saç Kesimleri Modası

1- Modern Shag Saç Kesimi :

70’li yılların biraz asi, çokça cool görünüme sahip saç kesimi, 2019 yılında başladığı popülerlik yolunda hızla ilerliyor. 20195 sonları ve 2019 yılı itibariyle kısa shag saç kesimleri öne çıkıyordu. 2019 kış saç modelleri içerisindeyse omuz hizasında veya biraz daha uzun saçlara uygulanan shag saç kesimleri hakim diyebiliriz. Daha çok kısa saç modeli olarak bilinen bu modelin 2019 yılıyla birlikte modern olarak nitelendirilmesinin sebebi biraz daha uzun saçlara uygulanıyor olması. Ayrıca shag saç modelinin ortaya çıkarılması için kesilen katların daha uzun bırakılması da yine kesime modernlik katan bir diğer unsur.

1 2019 sac kesimleri modasi 2019 sac modelleri_mini

Eğer kalın telli saçlara sahipseniz ve bu modeli kestirmek istiyorsanız, kuaförünüzden bolca kat atmasını ve uçlarını incelterek ilerlemesini isteyebilirsiniz.

Bu kesime şekil verirken, saç kesimini ortaya çıkarması ve doğru görünümü elde etmenizi sağlaması için ister dalgalı ister düz fön çekin uçların düz kalmasını sağlayın. Ayrıca saç diplerine bir miktar hacim katacak bir sprey veya kuru şampuan da kullanılabilir.

2 2019 kis sac kesimleri 2019 sac modelleri_mini

2- Uzun Saç Modelleri için Kahküllü Shag Saç Kesimi :

Orta uzunluktaki saçlar gibi uzun saçlar için de 2019 yılında en çok tercih edilecek saç kesiminin uzun katlı shag saç modeli olacağa benziyor. Shag saç kesimi için kahküller olmadan çok yalın kalacaktır diyebiliriz. Bu model Taylor Swift ile birlikte ilk karşımıza çıktığında Taylor Swift’in bütün alnını kapatan kahkülleri de vardı. 2019 yılında ise daha uzun, dağınık şekillendirilmiş kahküller eşlik ediyor, kesime. Uzun kahkülleri ister alnınıza düşürebilir, isterseniz her iki yana ayırabilir, isterseniz de geriye doğru tarayabilirsiniz.

3 2019 kis sac kesimleri 2019 sac modelleri_mini

Bir öncekinde belirttiğimiz gibi yapılmış ama yapılmamış gibi görünen bir şekillendirmeye ihtiyaç duyar bu saç kesimi. Bu sebeple de aslında çok kolayca şekil vermek mümkündür. Saçlar ıslakken saç diplerine hacim katacak bir sprey veya jel uygulayın. Ardından tüm saça köpük uygulayın ve kurutun. Ve yine saç uçlarının düz kaldığından emin olun.

1 uzun katli sac modelleri 2019 sac modası 2019 sac modelleri_mini

Pek çok kadın gerektiğinde savurabilmek, daha havalı görünmek veya sadece kendini daha iyi hissettiği için uzun saçlara sahip olmak ister. Saçların sönük ve bakımsız görünmemesi için de uzun saçlar için katlı kesimler önerilir.İşte, 2019 saç modelleri içerisinde de yer alan uzun saçlara hareket ve hacim katacak katlı kesim fikirlerinin yer aldığı–> uzun katlı saç modelleri esraninportresi.com’da

2019 Saç Kesimleri Modası

3- Çene Boyunda Bob Saç Kesimleri :

Uzun süredir bob saç kesimi kullanan biri olarak 2019 saç modası içerisinde bob saç kesiminin kendine yer bulmasından fazlasıyla memnunum. Aslında şunu da belirtmekte fayda var. Saçı kestirmekle ilgilitek düşünceniz modası geçer mi acaba konusuysa endişe etmeyin. Zira özellikle de bob-lob saç kesimleri farklı katı kesimler ile öne çıkacak olabilseler de aslında klasik haline gelmiş saç kesimleridir. Ayrıca herkesin uzun saçlı olması da gerekmiyor. Eğer saçlarınız uzadıkça zayıflıyorsa, görüntü olarak sizi aşağı çekiyorsa düşünmeden kısaltın saçlarınızı derim. Bu saçlar özellikle düz, ince veya kalın telli saçlara sahip olanlar için mükemmeldir.

4 2019 kis sac kesimleri 2019 sac modelleri_mini

Bob, lob gibi küt saç modelleri veya erkek tipi olarak adlandırılan pixie kesim kısa saçlar… Nasıl ki uzun saç, bakım ve özen istiyorsa, kısa saçlar da kendine özgü bazı bakımları gerektiriyor. Saç modeli değişiminin arefesinde olanlar veya hali hazırda kısa saç kullananlar, kısa saç bana yakışır mı diyenler için–> kısa saç kullananların bilmesi gerekenler listesi esraninportresi’nde.

kısa saç bana olur mu_mini

2 kisa bob sac modelleri_mini

2019 Saç Kesimleri Modası

4- A Kesim Lob Saç Modeli :

2019 yılında uzun saçlar mı daha çok yoksa kısa saçlar mı diye soruyorsanız, tek birinde yoğunluk yok aslında. Herkese göre, her saç uzunluğu 2019 yılında var. 2019 yılında farklılık saç uzunluklarında değil saç kesim şekillerinde. İşte bunlardan biri de Lob saç kesimleri. Bob ve lob arasındaki tek fark saç uzunluğudur. Çene ile omuz ve ikisi arasındaki orta uzunluklar Lob olarak adlandırılıyor.

Yurt içinde veya yurt dışındaki pek çok ünlünün, bu saç kesiminin bu kadar popüler olmasında elbette önemli bir payı var. A kesim, öne doğru uzayan, bob saçlarıyla görmeye alıştık örneğin Victoria Beckham’ı. Özellikle yuvarlak yüze sahip olanlar için oldukça uygun olan bu saç kesimi, kullanana elegan ve tarz bir görünüm katıyor. Eğer saç tipiniz de bu saç modelini kullanmaya elverişli ise, hazırlanırken saçlarınızı düşünmenize gerek kalmıyor, çünkü hızlıca şekil verebiliyorsunuz.

5 2019 kis sac kesimleri 2019 sac modelleri

lob_slider_mini_mini

2019 yılı saç kesimleri arasında bob ve lob saç kesimlerinden sıklıkla bahsediyor olacağız. İşte 2019 yılına yeni bir saç kesimi ile girmek isteyenler için en popüler bob saç kesimleri..–> Trend bob saç kesimleri

2019 Saç Kesimleri Modası

5- 30’lu yılların Hacimli Bob Saç Kesimi :

Aslında bir önceki maddede yer alan çene hizasındaki boblar ve daha kısa bob saçlara çok benziyor. Bu model aslında daha kısa ve A kesime sahip. Yani önler daha uzun arkaya doğru katlı daha kısa bir kesim söz konusu. Özellikle de tek yöne derin bir ayrımla saçı şekillendirdiğiniz zaman (tıpkı Miranda Kerr yatığı gibi) öndeki uzun saçlar yüzünüze doğru düşebilir. Dalgalı veya düz saçlara sahipseniz mükemmel bir sçeim olacaktır bu kesim. Katlar sayesinde saç kesimi daha hareketli bir görünüme kavuşacaktır.

Evde saçları şekillendirirken önce küçük saç fırçası ve fön makinesi ile ön şekillendirmeyi yapın. Ardından dalgaları daha kalıcı hale getirmek için maşa uygulaması yapın. En son olarak fön makinesinin soğuk üfleme mekanizmasını açın, saçlarınızı öne doğru atıp fön makinesini saçlara tutun. Saçlarınızı geriye doğru atıp, düzelttiğiniz zaman hazır hale gelmiş olacaklar.

8 2019 kis sac kesimleri 2019 sac modelleri_mini

6- Yumuşak Alt Katlar :

2019 yılının en çok öne çıkan kesimi diyebiliriz yumuşak alt katlı saç modellerine. Son zamanlarda busaç modeli ile arz-ı endam eden ve bu saç modelinin öne çıkmasını sağlayansa Alexa Chang. Özellikle saçların içlerindeki, saçı fazla kabarık gösteren hacmi incelten ve saçı modernleştiren yumuşak katları kalın telli saçlara sahip olanlar da çok sevecektir.

7 2019 kis sac kesimleri 2019 sac modelleri_mini

2019 Saç Kesimleri Modası

7- Katlı Kıvırcık Kısa Saçlar :

Kıvırcık saçlara sahip olanlar belki de bakmakta zorlandıkları için düz saçlara sahip olma hayali kursalar da veya düz saçlara sahip olmak için farklı yöntemleri deneseler de 2019 yılında beri kıvırcık saçlara sahip olmak oldukça trend. Yani düz saçlara sahip olanlar onların yerinde olmak istiyor adeta.

Kıvırcık saç trendi içerisinde önemli bir ayrıntı da doğal hallerinde saçların bırakılıyor olması. Yani bir şekil vermek, buklelerin düzgün görünmesini sağlamaya çalışmak durumda değilsiniz. Hatta bir miktar kabarık görünmesi oldukça makbul. Hele ki saçlar kısaysa. Zira katlı kıvırcık kısa saçlar 2019 modası saç modelleri içerisinde çok popüler.

2 2019 kıvırcık kısa saç modelleri_mini_mini

Burada kahkülleri de dahil etmek istiyorum. Yani kahkül modası sadece düz saçlar için değil. Kıvırcık saçlı kahküller 2019 yılında başlayan popülerliğini 2019 yılı boyunca da sürdüreceğe benziyor.

facebook_f_mini

4 kıvırcık saçlarda kahkül_mini_mini

Tüm bu doğal kıvırcık trendine rağmen, daha şekilli saçlar istiyorum diyorsanız, kıvırcık saç bakımını doğru şekilde yapıp, doğru şekillendirme adımlarını uyguladığınız zaman daha mükemmel görünen bukleler elde edersiniz.Buklelerin küçük ve büyük olması gibi detaylar özellikle de duş sonrası uygulanması gereken kurutma ve şekillendirme adımlarını değiştirir. İşte–> kıvırcık saçlar için şekillendirme ipuçları

11 2019 kis sac kesimleri 2019 sac modelleri

8- Pixie Saç Kesimleri :

İşte diğer tüm saç kesimleri bir yana pixie saç kesimi bir yana. Çünkü erkek tipi kısa saç modeli olarak da adlandırılan bu saç modelleri gerçek bir cesaret istiyor aslında. Çok net bir başka durum da herkese yakışmayacağı. Yüz tipine, saç türüne bağlı olarak karar verilmesi gereken bu saç kesim modeli 2019 trendi saç kesimlerinin başında yer alıyor.

Pixie Saç Modeli

Bu yazı gibi sitemizde farklı içeriklere sahip pek çok yazı bulunmaktadır.

2019 Saç Kesimleri Modası 2019

2019 Saç Kesimleri Modası 2019

Related news 2019 Saç Kesimleri Modası2019 Saç Kesimleri Modası


2019 Saç Kesimleri Modası


2019 Saç Kesimleri Modası


2019 Saç Kesimleri Modası


2019 Saç Kesimleri Modası