14 Ocakta kilisenin ne bayramı14 Ocakta kilisenin ne bayramı
14 Ocakta kilisenin ne bayramı

14 Ocak'ta kilisenin ne bayramı

Eski Ahit'te Ortodoks Tatilleri kurulduzaman, sonra Yeni Ahit tatilleri ile birleşti. Yılın belirli bir günü, İsa Mesih'in ve Meryem Ana'nın annesinin yanı sıra kutsal azizlerin anılarından oluşan bir olay ile işaretlenir. Ortodoks Kilisesi hizmetlerinde yüceltmekte ve bu güne ait olanları onurlandırmaktadır.

14 Ocak Ne tür bir tatil

gizem

Kilise bu bayramları faydalı ve gerekli gördüdindarlık açısından bakıldığında, onlara özel, özel bir karakter verildi. Bayram için vazgeçilmez bir şart, Kutsal Gizemlerin cemaatinin kutsallığının yerine getirilmesiydi. Bu ayin uyarınca, tüm Hıristiyanların hayatı düzenlenmiştir. Onlar tatilde çeşitli işlerden kendilerini koruyorlar, kendilerini iyi işler yapıyorlardı: Gürültü yapmıyorlar ya da bayramlar düzenlemediler, ama armağan ettiler, kiliseye ve fakirlere yardım ettiler.

Rabbin Sünnet

Ve 14 Ocak'ta - hangi tatil? Ortodoks! Kilise üyeleri ve sadık cemaatçiler, Rab'bin Sünnetini kutlarlar.Bu gerçek İncil'de ayrıntılı olarak açıklanmıştır.Luke. Bu ayin, İsa Mesih'in Doğuşunun 8. gününde gerçekleştirildi. Bu etkinliğin anısına, 14 Ocak'ta tatil için bir tarih belirlemeye karar verildi. Bu gün hangi kilise bayramları kutlanıyor, ne büyük bir anlam?

14 Ocak'ta kilisenin ne bayramı

Eski Yahudiler, törenin gerçekleşmesi gerçeğine inanıyordu.kendi içinde, Tanrı'nın seçilmiş sayısına aittir. Bir insanın nedoobrezan, değersiz eğer inanılan ve fedakarlık getirmek ve Tanrı'ya dua edip başa hakkı yoktur edildi.

Mesih'in ilk takipçileri ve öğrencileri Hıristiyanlardır.Havariler de sünnete maruz kaldılar. Antik kaynaklara göre, bebek İsa Meryem ve Yusuf, 14 Ocak'ta sünnete uğradığı kutsal tapınağa getirildi. Ne tatil olabilirTüm Yahudiler için Rab'bin Sünnetinden daha önemli? Ve neden? Kurtarıcı'nın dünyevî görünümünü bozan tüm kutsallara rağmen, İsa'nın bir erkek olduğunu ve dolayısıyla Yahudiler tarafından kabul edilen ayinlere tabi olduğunu kanıtlar.

Iddia edilen

Sünnet töreni 14 Ocak'ta gerçekleşti. Her tatil Ortodoks Kilisesi tarafından cömertçe ve ihtişamlı bir şekilde kutlanır. Bu önemli gün tüm inananlara, Tanrı'nın çocuğunun Noel'in sekizinci gününde sünnet edildiğini hatırlatır. İsa (Kurtarıcı) - töreninde o Mary ve Joseph nişanlanır ve Müjde de Cebrail kehanette söylendiği Adını Angel kutsal ve doğru habercisi çağırdı.

14 Ocak, Ortodoks tatil nedir

Bu ismi isimlendirmek en büyük işarettir.Tanrı'nın insan Evladı'nın görüntüsünde hizmet. İnsanları günahlarından kurtarmak için dünyaya çağrılır. Eski Ahit sünneti, Yeni Ahit'in Vaftizinin bir türüdür; bu, Tanrı ile Mutabakat'ın imzası ve orijinal günahtan arındırma ile kurulmuştur.

İsa Mesih bir "günahkâr"

Yansımaya neden olan tarih - 14 Ocak. Ortodoks tatil bizi alçakgönüllülüğe çağırıyor? Rabbin Sünneti. Bu, İsa'nın dünya günahlarını ele geçirmesi ve kurtuluşu adına kanını Calvary'e bırakmasıyla kurulan tam ve gerçek temizlik değildi. Ve ilk Eski Antlaşma'ya, atalarımızın itaatsizliği konusunda uyarıda bulunduğuna işaret ediyor (“Yasasızlık anlaşılır ve günah içinde annem bana doğar”).

İsa, Tanrı'nın Oğlu ve Gerçek Tanrıdır, her şeyde gibidirGünah dışında insanlar herhangi bir arınmaya ihtiyaç duymadı. Ancak alçakgönüllüğünde günahkâr insanları kabul etti ve bu vesileyle yasayı yerine getirdiğini ve ihlal etmediğini söyledi. Daha sonra, Rostov Aziz Demetrius, sünnet içinde Rab'bin Noel'den daha alçakgönüllülüğünü gösterdiğini yazdı. Rab doğduğunda, bir insana dönüştü ve sünnetle günah için ortaya çıkan acıya dayanarak, bir günahkâr görüntüsünü aldı.

Rabbin antlaşması

14 Ocak'taki tarihi hatırla. Hangi kilise bayramı, insanlara Yaratıcı'nın sadakatini hatırlatır? Abram, Tanrı ondan önce görünce neredeyse 100 yaşındaydı ve şöyle dedi: "Ben Yüce Tanrı'yım, benden önce yürüyün ve suçsuz olun ve benle aranızdaki antlaşmamı kuracağım ve çok, çok çarpacaksınız." Tanrı'nın önünde yürümek ne anlama geliyor? Sürekli olarak tüm düşüncelerinizi ve işlerinizi gördüğünü ve bildiğini düşünür. Undefiled olmak, Yaratan'ı düşünceleriniz ve davranışlarınızla karıştırmamak, Allah'ın insanlara olan yakınlığıyla size bahşettiği onurun unutulmaması anlamına gelir.

14 Ocak Rusya'da tatil neİnsana hitap ederek, antlaşma başlarRab. Abram'ı sayısız yavruya kutsadı ve evli çiftin isimlerine "a" ve "p" harflerini ekledi: İbrahim ve Sarah. Artık Tanrı'ya olan sadakat, kendisi ve onun yavruları için gereklidir. Anlaşmayı hatırlamak ve korumak için ve emri yerine getirme sözü olarak, harici bir eylem seçilir - sünnet.

İç Sanctification

Yaratıcının antlaşmasını hatırlamak için çağrılan tarih- 14 Ocak. Hangi tatil tüm inananları birleştirir? Sünnet, nesiller boyunca birleşme arzusunu ve bir kişinin yalnızca İbrahim Tanrı'sına ibadet etme arzusunu eğitmek için tasarlanmış bir ritüeldir. Bu eylem, sünnet ayininin mantıklı olmadığı içsel kutsallaştırmayı içerir. Tanrı'nın seçtiği insan sayısındaki artış, Yaratıcıya karşı samimi bir bağlılığın ve İbrahim'in öncüsünün inancına olan sadakatinin bir kanıtı değildir. Bu yüzden "Leviticus" ve "Acts" adlı kitaplar "sünnetsiz kalpleri ve kulakları" kınadı ve alay etti.

14 Ocak tatil

Ailenin başının kutlanması

Bu nedenle, bu günde derin bir anlam var - 14Ocak. Hristiyan inananların hayatında hangi tatil büyük önem taşır? Yazılan kurallara göre, bu ayin doğumdan sekizinci günde yapılır, kırıntı biraz daha güçlendiğinde, ayrıca sekiz rakam mükemmellik ve bütünlük anlamına gelir. Daha sonraki terimler için ertelemek için, eylem, Tanrı'nın emriyle ilgili bir sorun olduğu kabul edilemez bir olgu olarak kabul edilen ihmal ve ihmalin tezahürü anlamına geliyordu.

Bu yönetmelik sadece erkekleri gerektirir ve eşi kocası ile ayrılmaz olduğu gibi doğurma sadece ailenin başını kutsanmış.

Sünnet Bayramı, Yeni Ahit'teki Hıristiyanların Tanrı ile birleştiklerini hatırlatıyor.

Aziz Basil

Başka bir tatil 14 Ocak'ta kutlanıyor. Hangi tatil? Aziz Basil Hierarch. Rabbin Sünnet bize sağlar Eğer İsa o - et ile gerçek adam, insan gibi, biz hayat bu gün kısa kesildi Aziz Basil anmak gün ilahi İsa hakkında bize. O, Kutsal Üçlü'nün üç yüzünden biri. Aziz Basil bir sofu ve büyük bir münzevi, ana iş ve hayatının mücadele inandığı ve savunduğu bu ortodoks doktrininde Kutsal Üçlü cisimleştirmeler mahkumiyet oldu.

O zamanlar, makul olmayan birçok insan vardı.Bu dünyada güçlenmiş edildi, bütün hatalardan kaçınmak başardı ama sadece Kutsal Basil dayanamaz ama onların niyetle başarısız bir yardım eli vermek başardı ve geri doğru ve doğru şekilde almak için yardımcı oldu. Rusya'da, Büyük İskandinav ile birlikte Büyük Fesleğen en çok saygı gören bir azizdir.

14 Ocak Vasil bayramı

Hadi tadına bakalım

Takvimde - 14 Ocak. 1918'den önce Rusya'da hangi tatil kutlandı? Bu tarih Rab'bin Sünnetinin Ortodoks bayramı ile aynı zamana denk geldi. Çarlık Rusya'nın laik takviminde bu gün Yeni Yıl'da ilk sırada. Zamanımızda, 14 Ocak'ın (Rab'bin Sünneti) modern yorumlama tarihi: “Eski Yeni Yıl”. Bütün Ruslar tarafından hala seviliyor ve kutlanıyor.

Eski stilinde 14 Ocak - hangi tatil? Schedrivky! Şu anda, yılbaşı sahipleri, mutluluk ve tüm iyi için sağlık diliyorum evden eve şarkı ve selam ile gitmek yapılmış ve daha sonra birbirleriyle paylaşılan barındıran hediyeler, bu hediyeler için yapıldı.

14 Ocakta kilisenin ne bayramı14 Ocakta kilisenin ne bayramı

Related news

 • Avangarde Yatak Odası Takımları
 • En İlgi Çeken Bebek Uyku Tulumu Modelleri
 • 2019 İğne Oyaları 115 Tane Hayran Kalacağınız Güzellikte Yazma Oyaları
 • 2019 saç ve makyaj trendleri
 • İnternetin Hayatımıza Girmesiyle Yok Olmaya Başlayan 6 Şey

 • 14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı


  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı

  14 Ocakta kilisenin ne bayramı